App Store Google Play

Дніпропетровщина може залишитися без хвойних дерев

17.05.2012 09:42
Ліси Дніпропетровщини кишать гусеницями, які небувалими темпами поїдають сосни та ялини, пише "Сегодня".

"В лісосмугу на житловому масиві Придніпровськ навіть страшно заходити. З сосен гронами звисають моторошного виду комахи! Атаковані ними хвойні дерева вже пожовтіли. І не видно, щоб хтось брав якісь заходи з порятунку лісу", - говорить місцева жителька Лариса Рядно.

А пенсіонерка Наталія Кузменко переживає, що гусениці можуть дістатися до фруктових дерев на її дачі, яка розтошована неподалік від лісу.

Подібне нашестя комах жителі Дніпропетровщини виявили в Дніпродзержинському, Черкаському, Гвардійському і Царичанському лісах. Люди одразу ж почали атакувати телефон облуправління лісового та мисливського господарства.

"У нас уже телефон розжарився - населення дзвонить постійно і повідомляє нам про цих комах. Але це для нас не новина, з так званим рудим сосновим пилильщиком ми боремося вже не перший рік. Просто в цьому році нас підвела погода: через раннє літо комахи зродились раніше на три тижні", - пояснив заступник начальника облуправління лісового та мисливського господарства Валерій Величко.

Він також додав, що дачникам не варто переживати за свій урожай, адже комахи, за словами фахівця, харчуються виключно сосною. А на боротьбу з паразитами лісники вже кинули всі сили.

"Ми боремося з цим комахам за допомогою спеціального біопрепарату, нешкідливого для навколишнього середовища, - обприскуємо їм дерева. Але, на жаль, назавжди перемогти соснового пильщика неможливо, як і грип", - говорить Величко.

У Дніпропетровському лісовому господарстві запевнили, що цього року рудому сосновому пилильщику не дадуть розгулятися на території обласного центру. А от в наступному році нашестя гусениць на Дніпропетровськ не виключають. "Все залежить від фінансування. Якщо з бюджету виділятимуть кошти в потрібній кількості, то ми зможемо нормально обробляти дерева, і лиха не буде", - повідомили в міському лісгоспі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...