App Store Google Play

Будівництво завершене... Кому заважав Геннадiй Аксельрод?

01.05.2012 10:53

Напередодні  священного  для православних свята Пасхи і в священний для іудеїв день - суботу, 14 квітня 2012р., у Дніпропетровську скоєно жахливий своєю цинічністю злочин: серед білого дня, біля свого будинку, в самому центрі міста був убитий відомий підприємець Геннадій Аксельрод. Напевно, одна з основних його цілей - створити атмосферу страху і безсилля. Або, прикрити чиїсь чорні справи та зректися небажаних свідків і потенційних конкурентів.

Нагадаємо, 13 жовтня 2009 року, в результаті вибуху газової труби, був смертельно поранений партнер Геннадія  В"ячеслав  Брагінський.  Цікаво, що і В"ячеслав Брагінський, і Геннадій Аксельрод не користувалися послугами охорони і не їздили в броньованих автомобілях. Їх життя були перервані на злеті, від удару «ззовні», якого вони, скоріше за все, не очікували.

І дуже важливе, майже риторичне питання - кому дістався бізнес Брагінського і його майно?

Кому дістанеться бізнес і майно Аксельрода?

З Геннадієм Аксельродом, проте, справи йдуть простіше: у всіх його бізнесах старшим або рівноправним партнером виступає Геннадій Корбан. Останній приписав вбивство Брагінського «руці» Павла Лазаренка, і вже встиг натякнути, що замовник вбивства Аксельрода знаходиться в «тюрмі в США» (а хто там ще крім Лазаренка?). Цьому можна було б повірити, якби не знати, що Геннадій Аксельрод, на відміну від вищевказаних, в бізнес-розбірках участі не брав, а був, по суті, будівельним менеджером і людиною, яка перебува «на контакті» з владою. Крім кредитів і сумнівних угод з владою, в його бізнес-історії негативу майже не було. Майже весь його негатив - це негатив його партнерів, який наживався ними роками.

Звичайно ж, на ув"язненого Павла Івановича можна повісити будь-які гріхи. Але варто задуматися - навіщо? Може, «друзі», Корбан і Філатов, таким чином хочуть сховати свій негатив?

Мільйони на бочку!

Як відомо, пана Аксельрода було втягнуто в аферу зі «звільненням» ТОВ «ГУМ» від сплати 15 мільйонів гривень внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Дніпропетровська, які це ТОВ мало сплатити у міську казну після побудови комплексу «Пасаж». На відміну від Корбана і Філатова, Геннадій Аксельрод був дипломатом: він зумів зберегти хороші відносини з міською радою і мером Іваном Куліченком. На пам"ятній липневій сесії міськради Іван Куліченко заявив, що Геннадій Аксельрод «дуже багато зробив для міста». Нагадаємо: об"єкт торгівлі в центрі міста - «Дитячий світ» по проспекту Карла Маркса, 48 - за матеріалами Генерального плану, затвердженого рішенням міської ради Дніпропетровська №19/26 від 21.01.02 р., відносився до категорії «Виявлена пам"ятка архітектури», але це не завадило його знесенню і будівництві на його місці комплексу «Пасаж».

Цілком можливо, що напередодні вбивства співробітники правоохоронних органів розкрили корупційну схему «виведення» 15 мільйонів гривень з міського бюджету і визначили її учасників. Як завжди в таких випадках, справа стає за показами. Всім зрозуміло, що «лист» ТОВ «ГУМ», на підставі якого приймалося рішення про «звільнення» структури від сплати належних грошей - просто папірець, що потрібно було прикріпити до рішення комісії з питань бюджету та до рішення міськради. Проект рішення «Про звільнення ТОВ «ГУМ» від оплати внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Дніпропетровська» готували директор фі­нан­сово-еко­номічного  департаменту  міськради пані Дробітько та її підлеглі. Даний проект, у свою чергу, ґрунтувався на рішенні комісії з питань бюджету та фінансів, яку очолює Євген Морозенко (про нього «Лица» писали, наприклад, у 19 від 07.03.12р., у статті «Пляж на чотирьох...» - ред.). З листа ТОВ «ГУМ» важко зрозуміти, чому місто і його жителі повинні дозволити цій структурі не платити 15 млн грн. до бюджету. У той же час, в «гумівському» листі перераховується, скільки ж ТОВ «ГУМ», що існує з серпня 2007 р., принесло «добра» місту: наприклад, за 3 роки до свого створення (!), в 2004 р., побудувавши будівлю міської бібліотеки по вул. Леніна та за рік до створення (!), в 2006 р., побудувавши торговий центр «Європа».

Як відомо, торговий центр «Європа», будівля міської бібліотеки по вул. Леніна, торговий центр «Бібліотека» - проекти Промислово-фі­нан­со­вої корпорації «Спарта», першим ві­це-президентом якої був Геннадій Аксельрод. Наразі, Господарський суд Дніпропетровської області визнав «Спарту» банкрутом, а у комітеті її кредиторів «правлять бал» структури, близькі до Геннадія Корбана та Бориса Філатова: Forestone Networks LLP, Fantan Trading Limited, Funward Trade and Investment Corp, ПП «Славутич-Лізинг», ПП «Українська компанія з управління майном», ПП «Аквітенс», ПП «Рент-Сервіс Плюс», яким «Спарта» вин­на, сукупно, близько 500 мільйонів гривень. Цікаво, що комітет кредиторів «Спарти» очолює Віктор Угрин, який представляє Funward Trade and Investment Corp, а в численних судових процесах «Спарту» представляв Олександр Санжара, який в даний час представляє інтереси Бориса Філатова за його позовом проти газети «Лица». Funward Trade and Investment Corp - одна зі співзасновників ТОВ «ГУМ» і, за даними учасників ринку, контролюється Геннадієм Корбаном. Банк «Форум», борг «Спарти», перед якими становить близько 400 мільйонів гривень, вирішального впливу в комітеті кредиторів не має.

Втім, у «справі 15 мільйонів» найголовніше, скільки отримали ті, хто «дав команду» депутатам міськради голосувати «так, як треба». Відповідь на це питання не­однозначна - представники апарату міськ­ради мають на руках різні результати голосування: за одними - вся Партія регіонів підтримала проект одноголосно, а за іншими - депутати ПР, близькі до заступника голови облдержадміністрації Івана Ступака, голосували «проти». Мабуть, не дуже хотілося стати фігурантами «гумівської» справи і «партнерам» Аксельрода - Корбану та Філатову. Адже, вигода від «звільнення» була не тільки для чиновників і окремих депутатів. А якщо, наприклад, Геннадій Аксельрод ще й погодився допомагати слідству в цьому питанні, висновки для всіх вищевказаних панів могли бути невтішними...

Хто крайній?

Восени минулого року, коли, здавалося, питання по «Пасажу» та іншим об"єктам були вирішені, навколо майна Корбана і Філатова, яким керував Аксельрод, стали відбуватися підозрілі події. Спочатку невідомі побили скло у ввтринах ЦУМа, потім біля ЦУМу в урні спрацював вибуховий пристрій, а за тиждень до загибелі Аксельрода була пошкоджена скульптура біля «Пасажу».

Все це схоже на якісь містичні знаки. Але оскільки підозрювані в цих правопорушеннях ще не визначені, складно сказати, чи так це насправді.

Один-єдиний випадок, коли Аксельрод, як кажуть, «заліз» в політику і активно «засвітився», стався в липні 2009 року, коли він з групою мешканців захищав від забудови сквер біля свого будинку. Тоді він заявив, що забудову проводить компанія, пов"язана з заступником голови облради Віктором Науменко, і дуже з цього приводу обурювався.

Як відомо, Віктор Науменко пов"язаний з родиною нинішнього губернатора Олек­санд­ра Віл­кула. Однак, з Вілкулом тепер спів­працюють і Корбан, і Філатов. Фірма, контрольована Корбаном, «Ру­бі­кон-трей­динг» активно отримує замовлення на ремонт лікарень і шкіл - при губернаторі Вілкулі. Борис Філатов - спочатку облив брудом з екранів провладних телеканалів видного опонента Вілкула, народного депутата Святослава Олійника, а потім допомагав голові ОДА та його команді знаходити «спільну мову» з населенням через програму «Губернські прогнози», яка виходила на державному 51-му телеканалі.

Ясно, що Аксельрод був відомою і шанованою багатьма особистістю. Його жахлива смерть може розглядатися, як нагадування дніпропетровському бізнесу про те, що потрібно дружити з владою і міцно задуматися над тим, в яких кандидатів вкладати гроші на майбутніх виборах.

Можна придумувати будь-які версії щодо мотивів скоєного злодіяння і поширювати їх у ЗМІ, але бізнес - особливо, великий - звик розуміти багато без слів.

І те, що сталося, сприймається однозначно. Не вперше.

Газета ЛИЦА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...