«Коментарі:» порівняли 45 найбільших міст України за 25 критеріями, які характеризують демографічну ситуацію і безпеку життя, зайнятість, доходи й видатки населення, витрати міських бюджетів, розвиток міської інфраструктури протягом минулого року. До п`ятірки лідерів за сумою набраних балів увійшли Київ, Хмельницький, Севастополь, Тернопіль і Дніпропетровськ. Рейтинг розвитку міст у 2011 році, складений тижневиком, охоплює крім Києва, Севастополя, Сімферополя і обласних центрів також усі міста, що перевершують за чисельністю населення найменший обласний центр - Ужгород, який налічує 116,5 тис. жителів.
Порівняння проводилося за 25 критеріями, що створюють п`ять груп по п`ять критеріїв у кожній. Ці групи можна умовно назвати «демографічна ситуація і безпека життя», «зайнятість і доходи населення», «видатки населення», «видатки міських бюджетів на населення», «розвиток міської інфраструктури».
Для порівняння бралися дані за 2011 рік, отримані в територіальних підрозділах Держстату, МВС і безпосередньо в меріях. При цьому абсолютні показники (наприклад, у гривнях або м2) співвідносилися з кількістю жителів. За кожним із критеріїв містам нараховувалися бали - від 45 за найкращий показник до 1 за найгірший; потім ці бали були підсумовані, що і дало можливість отримати підсумковий рейтинг: чим більше балів, тим вище місце. Якщо кілька міст за якимось критерієм мали однаковий результат, їм приписувався середній бал відповідних місць, наприклад: якщо три міста ділили перші три місця за певним критерієм, вони отримували по 44 бали.
Слід відзначити, що високе місце Дніпропетровська обумовлене майже цілком структурою його бюджету, а саме велетенським відсоткам витрат на ЖКГ (третє місце серед усіх міст України), на транспорт та його реформування (друге місце) та ремонт й прокладання доріг (абсолютна першість).
Також в п'ятірці Дніпропетровськ завдяки промисловцям і підприємцям - місто має четвертий в країні товарообіг та обсяги послуг і п'ятий показник з ліквідації безробіття.
Натомість за суто соціальними складовими життя в Дніпропетровську набагато гірше, ніж у цілій низці великих і малих міст України. Екологія, міграція, народжуваність і смертність, рівень оплати послуг ЖКГ, борги за ці послуги, культурний рівень та введення в експлуатацію навчальних та лікарських закладів - за всіма цими показниками місто чавуну й сталі входить не в перший, а іноді навіть не в третій десяток серед міст України з населенням понад 100 тисяч осіб.
Автор: Іван МУРАХА