App Store Google Play

Вілкула просять захистити парк Глоби від зазіхань Куліченка

23.03.2012 13:15
 

Громадськість міста занепокоєна черговою забаганкою міського голови Дніпропетровська Івана Куліченка змінити вигляд Центрального дитячого парку ім. Лазаря Глоби на свій смак шляхом перетворення його частини в «шматочок Барселони».

Більш за все люди обурюються тим, що Куліченко поводить себе в місті як єдиний його власник, ігноруючи мешканців - територіальну громаду міста, якій він кожного разу надає присягу при вступі на посаду після виборів. Але після кожної промови присяги він одразу забуває її до наступних виборів. І навіщо її пам'ятати, коли він вже представник не городян, а Партії регіонів, і йому байдуже, що своєю діяльністю на користь своїх «любих друзів» він принижує авторитет і рейтинг своєї ж партії влади, особливо напередодні виборів. Це стосується і позбавлення громади від 15 мільйонів гривень обов'язкових платежів до бюджету міста, і передачі найпривабливіших земельних ділянок в центрі міста, і лобіювання сумнівних непрозорих проектів (згадаємо скандальне утворення муніципальної гвардії - мушкетерів Ступака).

З метою захисту і збереження парку ім. Лазаря Глоби небайдужі дніпропетровці 17 березня створили ініціативну групу та обрали координаторів громадського руху. Кількість прибічників руху постійно поповнюється, до його складу увійшли вчені, екологи, представники громадськості міста.

Координатори направили заяву до прокурора міста про порушення кримінальної справи за фактом здійснення незаконної вирубки здорових дерев та проти посадових осіб, що перевищили повноваження при управлінні власністю територіальної громади. Вони також направили звернення до губернатора Дніпропетровської області, в якому просять застосувати свій авторитет і повноваження задля захисту парка Глоби від зазіхань Куліченка та дерибану землі парку.

Наразі вже зібрано понад триста підписів. Ініціативна група закликає усіх городян не лишатись осторонь  приєднатись до захисту старовинної і улюбленої багатьма поколінням зеленої зони.

 

Відкритий  лист  громадян м. Дніпропетровська

Шановний Олександре Юрійовичу!

Ми, уповноважені представники ініціативної групи мешканців м. Дніпропетровська, звертаємось до Вас з питання, що потребує Вашої особистої уваги і невідкладного  втручання.

Всім відомі Ваші зусилля по створенню в регіоні безпечного для життя і здоров¢я довкілля, створення сприятливих екологічних умов і балансу для праці і життя людей. Ці зусилля зумовлені насамперед тим, що при нормі площі зелених насаджень в обласному центрі 22 кв. м. на одного мешканця вона реально складає 8 кв. м., тобто менше за норму майже в три рази. А це має негативні наслідки для здоров¢я мешканців міста, що є прямою відповідальністю влади.

Незважаючи на це, влада міста Дніпропетровська, діючи, на нашу думку, безвідповідально, дала вказівку на знищення пам'ятки садово-паркового мистецтва XYIII століття Центрального дитячого парку ім. Лазаря Глоби, що є улюбленим місцем відпочинку багатьох тисяч мешканців обласного центру. Не хотілось би робити якихось порівнянь, але навіть за часів гітлерівської окупації 1941-43 р.р. центральний парк нашого рідного міста не піддавався таким спотворенням.

У мешканців міста справедливо складається враження, що за такою масштабною реконструкцію парка Глоби ховаються чиїсь корисливі інтереси, оскільки в цьому місці вартість землі занадто висока, щоб не піддатись спокусі наживи. Підозри мешканців посилюються через те, що не проводились жодні громадські обговорення та громадські слухання щодо планів реконструкції центрального парку. Власником всього майна міста є його територіальна громада. В той же час від цих власників утаємничують проекти масштабної реконструкції (благоустрою) міста за кошти міського бюджету, тобто кошти платників податків. Громадськість міста Дніпропетровська також не була ознайомлена з дозвільною та узгоджувальною документацією на цей проект, що є також дуже важливим.

Тому вважаємо рішення щодо реконструкції парку ім. Л.Глоби незаконним, необґрунтованим і безпідставним з огляду на наступне.

По-перше,  парк ім. Л.Глоби є пам¢яткою садово-паркового мистецтва, тому згідно з Законом України «Про природно-заповідний фонд України» усі дії міської влади повинні бути спрямовані на збереження паркового комплексу та його розвитку у певній історичній концепції. Тому  передбачувана у проекті масивна вирубка близько пів тисячі великих дерев та зміна деталей планування можуть призвести до зміни статусу парку, тобто до необоротної  втрати однієї з небагатьох у нашому регіоні і взагалі в країні великих історико-культурних пам¢яток.

По-друге,  не врахована думка територіальної громади щодо доцільності, функціональної та естетичної складової проекту, не були враховані потреби ї пропозиції городян, які повинні розглядатися ще на стадії громадського слухання та обговорення.

По-третє, у парковій зоні складна геолого-гідрологічна ситуація, і є побоювання, що ії зміна  може торкнутися і  прилеглих до парку територій м. Дніпропетровська. 

На сьогодні в парку вже почалися роботи по суцільному знесенню дерев на певних ділянках.

Ми вважаємо, що розглянута вище ситуація утискає права мешканців міста як власника майна територіальної громади, яка управляє своїм майном як безпосередньо, так і через утворені нею органи місцевого самоврядування  (ст. 143 Конституції України).

Враховуючи вищенаведене ми просимо Вас, шановний Олександре Юрійовичу, застосувати свій авторитет і повноваження для:

•1. Негайної заборони вирубки дерев в Центральному дитячому парку ім. Лазаря Глоби та виконання інших робіт згідно плану його реконструкції.

•2. Винесення проектів реконструкції парку для громадського обговорення та громадських слухань і врахування громадської думки, для проведення суспільного конкурсу проектів.

•3. Надання громадськості для ознайомлення наявну дозвільну і узгоджувальну документацію на проведення виконаних робіт, та іншу інформацію, що стосується плану реконструкції та його кошторису.

Територіальна громада міста Дніпропетровська просить Вас, як посадову особу державної влади в регіоні і небайдужої до міста людини сприяти збереженню і розвитку парка ім. Лазаря Глоби як історичної пам¢ятки садово-паркового мистецтва XYIII ст., а також улюбленого городянами острівка природи та історико-культурної спадщини Дніпропетровщини.

З повагою, координатори ініціативної групи: Рубаха Юрій Олександрович, Самойленко Катерина Володимирівна, Матвієвська Віра Миколаївна

21 березня 2012 року

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...