App Store Google Play

Поїхав з місця ДТП - скоїв злочин

21.03.2012 10:44

В місті Дніпропетровську протягом двох місяців 2012 року зареєстровано 17 фактів ДТП з місць скоєння яких водії зникли. 14 з цих випадків розкрито. Основною причиною скоєння подібних дій є страх бути звинуваченим в ДТП. Однак слід зауважити, що далеко не у всіх випадках в скоєнні наїзду на пішохода винним визнається водій автомобіля.

Часто винуватцем дорожньо-транспортних пригод бувають саме пішоходи. Всі обставини розслідуються в ході адміністративного або кримінального розбирання (в залежності від тяжкості наслідків). В разі, коли постраждалий в ДТП отримав тяжкі тілесні ушкодження або помер, вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст. 286 Кримінального кодексу України.  Водію, який зник з місця пригоди, загрожує не лише кримінальне або адміністративне покарання за скоєння ДТП (в разі встановлення їх провини), також вони будуть притягнені до відповідальності за залишення міста ДТП згідно ст. 1224 КУпАП. Це, як правило, або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб. При цьому ступінь провини водія в ДТП юридичного значення не має.

Також не надання допомоги особі, яка знаходиться в небезпечному для життя стані, при наявності можливості надати таку допомогу або не повідомлення про це відповідним закладам чи особам, якщо це призвело до тяжких тілесних ушкоджень, згідно ст. 136 ч.1 Кримінального кодексу України, карається арештом на строк до шести місяців.

Водії часто сподіваються залишитися непоміченими, вважають, що їх автомобіль не буде розшуканий. Однак це не так: випадки, коли обставини пригоди не вдається встановити, є поодинокими.  Розшук полягає в проведенні комплексу оперативно-розшукових заходів, направлених на встановлення даних про автомобіль та водія, який зник з місця пригоди. Наприклад, під час роботи з очевидцями пригоди, або використання можливостей камер відеоспостереження, встановлених на території міста, а також камер спостереження систем охорони різних підприємств та установ. Проводиться обстеження прилеглої до місця пригоди території, наявна інформації надається нарядам ДПС, що знаходяться поблизу місця ДТП. Активно використовуються можливості засобів масової інформації шляхом передачі повідомлення про такі пригоди через друковані видання, радіо, інтернет і по каналах телебачення.

Як правило, через деякий час знаходяться очевидці ДТП, пригадують деякі деталі постраждалі, співробітники ДАІ виявляють деталі по справі. На телефон довіри ДАІ часто надходять дзвінки очевидців ДТП. Повідомляють не лише номерний знак автомобіля, а й інші його прикмети: колір, модель, наявність тонування. Зібрана, як правило по крихтах, інформація дозволяє вийти на розшукуваного учасника пригоди.

Чимало водіїв намагаються ремонтувати свої автомобілі, вважаючи, що замінивши ту чи іншу пошкоджену внаслідок ДТП деталь вони приховають свою причетність до ДТП, однак це омана. Траплялись випадки, коли водії повністю встигли відремонтувати свої транспортні засоби, але уникнути відповідальності їм не вдалося - їх причетність і залишення місця ДТП було доведено і вони понесли заслужене покарання.

Частіше за все залишають місце ДТП люди віком від 18 до 30 років. Більш досвідчені водії зі стажем рідко потрапляють в такі списки. Зрештою, подекуди молоді водії навіть після пригоди не можуть визнати, що саме їх поведінка стала причиною трагедії.

Якщо Ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди, то у відповідності до вимог п 2.10 Правил дорожнього руху України, зобов'язані в першу чергу негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди. Правилами дорожнього руху передбачено лише три випадки виключення з вказаних вимог, коли можливо залишити місце ДТП:

- якщо є постраждалі внаслідок пригоди і неможливо надання першої медичної допомоги на місці ДТП, а також відсутність можливості викликати "Швидку медичну допомогу" або відправити постраждалих в медичний заклад попутним транспортом. В такому випадку ПДР України допускається доставити постраждалих в найближчий лікувальний заклад, де повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу, після чого необхідно повернутися на місце пригоди;

- якщо внаслідок дорожньо-транспотрної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можіть прибути до найближчого посту Державтоінспекції
або в орган чи підрозділ міліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею.

Водії, якщо Ви залишили місце ДТП, Ви обтяжили свою участь!

Якщо Ви стали учасником, або свідком ДТП, з місця якої водій намагається зникнути, запам'ятайте номерний знак автомобіля або сфотографуйте на мобільний телефон та повідомте в найкоротший термін за наступними номерами телефонів: 744-01-17, 744-42-35, 102 або іншим зручним для Вас способом.

Теги: аварія, ДАІ, ДТП

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...