App Store Google Play

Весна покаже

12.03.2012 15:21

Весна. Біле захисне снігове покривало тане і звична брудна сірість радянських міст та сіл повертається. Нудота. Нові ями в крихкому асфальті і купи сміття, які проступають крізь брудні залишки снігу. Цікаво, з якого століття до нас прийшла приповідка: весна покаже, хто де ср...? Аналогічний настрій панує у так званому політичному класі - депутатському корпусі, який у засобах пропаганди ще називають "елітою".

Їм, на відміну від мешканців казкового Межигір'я чи будівлі Адміністрації на Банковій, уже восени треба не на словах, а на ділі довести всенародну любов і підтримку. Футбол, сезон відпусток (увага точно не до депутатської нужди), а потім...вибори.

Ще ніколи за останні 20 років у володарів недоторканого мандату не було такої масової зневіри та смутку. Смуток у час смути. Рейтинги скорочують прохідну частину партійного списку і вона не гумова. Мажоритарні округи, яких лише 225, на всіх бажаючих не діляться. Одночасне балотування "тут і там" от-от оскаржить кишеньковий Конституційний суд. Апокаліптичні настрої...

Найспритніші претенденти вже декілька місяців роздають мажоритарним виборцям подарунки-хабарі. Конкурентів відлякують бравурними заявами, що вже "усе порішали із самим", що вже домовилися з Льовочкіним-Клюєвим. Що вони, і лише вони, єдині фаворити адмінресурсу і конкурентам зась на їх дільницю забредати.

Якась "енімал пленет" - так дикі собаки мітять територію та відлякують чужаків. Хоча впевненості немає навіть серед цього передового мажоритарного загону біло-блакитних. А чи не зженуть із цього "прикормленого" округу заради іншого?! Вибори стартували дуже давно - ще з першої карної справи на Тимошенко та затримання Луценка. І не припинялися жодного дня. Але ці - будуть для владних кандидатів рівнянням із багатьма невідомими. А невизначеність лякає навіть найзагартованіших.

Цікаво пригадати страхи та прогнози, які висловили за останні два роки своєї влади самі представники Партії регіонів. І порівняти їх із реальною ситуацією. Ті, депутати і "тушки", які обслуговують своїх олігархів та спонсорів свого депутатства (назвімо їх цивілізовано - лобістами), ще з 2010-го бідкалися неконтрольованими апетитами своїх сюзеренів та майбутнім перерозподілом їх багатств. Деякі депутати від "металургії та енергетики" ще тоді прогнозували внутрішньовидове рейдерство: "помаранчевих" швидко передушимо, але потім почнеться війна між своїми. Припускали, що гравець Ф. захоче відібрати дещо в товстосума К., а сам А. буде захоплювати активи Ю.Є.

Аналогічні візії майбутніх битв вимальовувалися у прогнозах і групи "газових депутатів". Олігархи "круглого столу з Куршевелю", які напередодні виборів зробили узгоджену ставку на Януковича, передчували майбутню "громадянську бізнес-війну". Їх передчуття здійснюються уже сьогодні. Але у дійсності ця війна між групами Фірташа, Ахметова, Юри Єнакієвського, усі ці хитрі схеми в інтересах Клюєва, Хорошковського, Колеснікова - усе пішло іншим непередбачуваним напрямком.

Поява "головного стоматолога країни" і силового фактору "сім'ї" у перерозподілі активів та пасивів вже усі пасочки поваляла вітчизняним олігархам. Дехто в опалі, а дехто вже в бігах закордоном. Епізоди цієї загарбницької війни, перерозподіл бюджету і потоків, "приватизації" на виживання - усе фіксується літописцями у "Віснику держзакупівель". Такому собі "літописі нової руїни" для майбутніх дослідників з прокуратури.

Кожна з цих бізнес-акул завжди мала свою квоту у майбутньому партійному списку депутатів. Тепер ці схеми і квоти посипалися. І хто буде заповнювати клітинки списку правильними прізвищами - питання життя і політичної смерті. Це колись у кінотеатрі "Зоряному" уся блакитна "ля фамілія" мала змогу разом щось вирішувати і навіть перетерти із "самим". Ці часи - вже далека історія. І навіть найвідданіші другий рік поспіль нарікають, що через Льовочкіна не мають жодного доступу "до тіла". З ким і як вирішувати свою майбутню долю? Тиха паніка.

З ким домовлятися за округ так, щоб сто відсотків гарантії?! Так, щоб міфічний штаб не виставив замість тебе "типу незалежного" успішного місцевого кандидата, який після виборів увіллється в більшість?! Депутати-більшовики з неприхованою заздрістю і роздратуванням вказують на однопартійців, які своє майбутнє депутатство "уже порєшалі".

Електоральний хабар у вигляді підняття зарплат бюджетникам, пенсій, дешевої іпотеки, Вітіної тисячі та інших передвиборчих покращень життя уже завтра, вимірюється у понад 26 мільярдів гривень. І не важливо, що для реалій блакитної економіки це малопідйомна планка. Післявиборча інфляція, яка майже гарантована, усі ці покращення з'їсть, а для співпраці з МВФ такий соціальний підкуп - гарантований менінгіт. Соціологи переконують, що така масова подачка завжди дає приріст владі - такий уже у нас виборець.

Але питання залишаються - приріст для кого: Президента, що роздає, чи для партії, яка усе більше віддаляється від свого почесного голови? Декілька докуплених відсотків, які знову віддадуть свій голос цій партії за ці покращення, не заповнюють квоти тих, хто хоче переобратися. Усе одно катастрофічно мало.

Регіонали-депутати, яких витіснили з прохідної частини списку на мажоритарні округи, вже в істериці. "З чим я до них піду? З гречкою та консервами? Та вони, як чують що з партії регіонів - готові натовкти мармизу!" Це дослівна реакція одного депутата, чия мажоритарка в біло-блакитному поясі на Запоріжжі.

Подібне вже було в новітній історії. Ветерани НДП та СДПУ(о), яким доводилося у ранзі партії влади ходити до виборців, віднайдуть паралелі. Ті добре пам'ятають, як швидко вони пробігли дистанцію від станції "народна підтримка" до пункту "ненависть". Для вирішення надзавдання "другий термін-2015" для Гаранта невідома задумка і самого почесного Голови партії. Яка більшість йому потрібна у наступній Верховній Раді, чи потрібна йому саме така партія і в такій кількості, чи не краще замінити партійців, які викликають роздратування виборців, на вірних позапартійних "мажоритарників"?!

Хто його знає, що там в голові Голови ПР. От і панікують в команді професіоналів: чи потрібні вони ще "самому" - усі ці провокатори, рукомахачі, телевізійні істерички, вишибали, українофоби, лже-офіцери, горе-поети, провідники "русскава міра"?!

Колись попередній президент Ющенко заявив своїм депутатам з партії влади: я вас на смітнику підібрав. І на політичний смітник їх викинув. Тепер тим знедоленим самотужки вибиватися в депутати. А їх колишній партійний бос, з рейтингом 0.6 % любові, переховується на державній дачі-резиденції. Тепер ще питання - хто ж на смітнику!

Чи уготована така ж доля для партії регіонів? Весна покаже, хто де...!

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...