Депутати Дніпропетровської міської ради шостого скликання велике бачать на відстані. Тож, вкотре проігнорувавши тему Голодомору й перейменування вулиць, названих прізвищами його учасників, вони взялися за увічнення козацької слави. Козаки, типу, річ самодостатня, а двозначності у їх оцінці начебто набагато менше. У зв'язку з останнім до порядку денного ХХІ сесії потрапило рішення про перейменування одразу кількох вулиць у Таромському, назви яких задвоюються з уже існуючими в місті. Зокрема, замість однієї з вулиць Дружби тепер буде Бунчукова (від «бунчук» - символ влади козацьких отаманів), однієї з вулиць Красіна - Калнишевського (на честь останнього отамана Запорізької Січі), а однієї з вулиць Маяковського - Паланкова (від назви основної адміністративно-територіальної одиниці Запорізької Січі та враховуючи те, що Таромське було одним з головних населених пунктів Кодацької паланки).
Крім цього, одну з вулиць Орловських буде перейменовано на вулицю Кошову (від назви кошових отаманів - керівної посади на Запорізькій Січі), а один з провулків Лікарняних на вулицю Таромську (від історичної назви місцевості).
На цьому з козацтвом депутати вирішили призупинитися, а може закінчилися знання прізвищ і термінів. Тож один з провулків Червоноармійських перейменували на Футбольний (просто тому, що розташований біля стадіону), а одну з вулиць Народних на відрізку від Чугуєвської до Вільямса - на Академіка Задонцева (видатного вченого-рослинознавця, який жив, працював і похований в Дніпропетровську). Останнє перейменування, як зазначено у мотиваційній частині рішення, прийнято враховуючи, що поруч розташована вулиця Марка Озерного - видатного кукурудзовода-практика.
Автор: Орина ВАЩУК