App Store Google Play

Не можеш народжувати – плати

27.02.2012 09:58

Регіонал Ярослав Сухий та член НУНС Катерина Лук'янова пропонують Верховній Раді запровадити податок на бездітність. Так, згідно з законопроектом, якщо до 30 років громадяни України не обзаведуться дітьми, вони будуть платити 17% податку на доходи фізичних осіб незалежно від рівня доходів.

"До 30 років людина має право думати, кого вона хоче собі в дружину або в чоловіки, є час здобути освіту, зробити кар'єру, створити сім'ю і спробувати народити дитину", - пояснила Лук'янова. Винятком стануть бездітні інваліди I-III груп.

При наявності в сім'ї понад трьох дітей ставка податку складе 5-10%. Метою такого нововведення є збільшення бюджетних надходжень і збільшення рівня народжуваності, впевнені автори законопроекту. Додаткові надходження до бюджету можуть скласти до 800 млн грн.

Цей податок незрозумілий і нелогічний виходячи з того, що в 1941 році, коли цей податок був введений на початку війни, він був обґрунтований необхідністю поповнення бюджету в надзвичайній ситуації воєнного часу. Але сьогодні уряд Азарова постійно стверджує про стабільне зростання економіки, навіть без допомоги МВФ, навіть не дивлячись на «непідйомні» ціни на газ. І яскравим доказом цих тверджень є покращення життя нових міліардерів в Україні. Тому вводити цей податок, який відсутній у більшості країн світу, сьогодні немає об'єктивних підстав.

Тим більше, що зміцнювати українську сім´ю та збільшувати народжуваність, заради чого пропонується введення податку на «холостяків», треба прогнозованою і ефективною соціально-економічною політикою, яка передбачає створення робочих місць та гідну зарплату для молодих людей, впевненість у завтрашньому дні, повагу влади до молодого покоління, а не введенням податку не бездітність.

Але є ще одна проблема цього законопроекту, яку не врахували його розробники. Це чоловіче і жіноче безпліддя, яке вже становиться за своїми масштабами загрозливим для приросту населення. На сьогоднішній день в Україні близько 1 мільйона безплідних подружніх пар, а це 15-17 % населення України. (за даними ESHRE - Європейської спільноти репродуктології і ембріонологіі людини). Критично для демографії країни, якщо безпліддя перевищує 15%, згідно даних ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я). Чи не єдина можливість вирішення цієї проблеми - це штучне запліднення, але роль держави у вирішенні цієї проблеми чисто символічна. Так, згідно статистики, якщо в Україні в цілому в рік проходять 7-10 тисяч циклів запліднення, то в державних клініках тільки 700 циклів.

Держава сьогодні фінансує репродуктивну медицину, але фінансує недостатньо. При тому, що одна спроба запліднення коштує від 5 до 20 тисяч гривень, клініки просто не в змозі «викликати лелеку» для безлічі пар, що потребують цієї специфічної допомоги. Якби влада «проффесіоналів» дійсно опікувалася проблемами зростання народжуваності в Україні, то вона звернула би увагу на вирішення цієї і інших соціально-економічних проблем, від яких безпосередньо залежить народжуваність, а не введенням безглуздого і необґрунтованого податку на молодість!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...