App Store Google Play

Дніпропетровці фільтруватимуть «нечисту силу» в політиці

25.02.2012 16:45
25 лютого у Дніпропетровську презентували громадський рух «Чесно» і створили регіональну команду активістів цього руху.

Познайомитися з «Чесно» прийшли понад 30 активістів дніпропетровських громадських організацій. Команда руху прагне відфільтрувати Верховну Раду наступного скликання. Для цього випрацювали шість критеріїв доброчесності: відсутність фактів порушення прав і свобод людини, непричетність до корупційних дій, незмінність політичної позиції, відповідність задекларованих доходів, особисте голосування та активна робота в парламенті.

Результати такого громадського аудиту будуть доступні виборцям, і кожен зможе перевірити кандидата на доброчесність. Таким чином активісти «Чесно» прагнуть вплинути на якісний склад наступного парламенту.

«Ми хочемо боротися з нечистою силою в політиці», - пояснила представниця центральної координаційної ради «Чесно» Світлана Заліщук, коментуючи, чому на логотипі руху опинився часник.

Представники руху «Чесно» наголосили, що будуть неупереджено аналізувати роботу як провладних депутатів, так і опозиціонерів.

«Ми готуємо виборцю зрозумілий йому підхід, перевірений міжнародним досвідом, популяризуємо цей підхід і знаємо, що у ньому немає суб'єктивності - там неможливо когось прикрасити чи когось очорнити», - повідомив представник центральної координаційної ради «Чесно» Олег Рибачук. Він зазначив, що упевнитися в неупередженості руху виборці зможуть вже у травні-квітні цього року, коли на сайті «Чесно» з'являться результати «громадського аудиту» всіх депутатів чинного парламенту.

Працювати у Дніпропетровській координаційній раді руху «Чесно» наразі згодилися близько двадцяти представників громадських організацій. Координаторами ради обрали Костянтина Шамаханова (ГО "Молода Украъна ХХІ") і Галину Кучеренко (ГО "Народний контроль").

Костянтин Шамаханов підкреслив демократичність руху загалом, і зокрема першої зустрічі дніпропетровських активістів та обрання координаторів. «При чому гендерну рівність також дотримано», - напівжартома зауважив він. - «В будь-якій справі, аби вона була успішною, необхідна чоловіча та жіноча енергія. Думаю, що і цей фактор додасть нам упевненості».

Галина Кучеренко звернула увагу на необхідність широко залучати до руху студентство: «Студенти повинні зрозуміти, що час, коли бабусі і дідусі вирішували їхню долю за гречку і гроші, скінчився. І вони повинні теж долучитися і контролювати цей процес, тих обранців, яким ми довіряємо по суті наші долі». Вона підкреслила, що участь у русі є відкритою для всіх бажаючих - громадських організацій чи окремих активних громадян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...