App Store Google Play

Відкрито виставку графіки Григорія Іващенка й Олександра Нем'ятого

24.02.2012 15:53
24 ЛЮТОГО 17:00 Культурний Центр "Арт-Вертеп" (вул. Червона, 11) Вхід вільний!

«Nе у полі Мамай Nе воїн» - Виставка графіки Григорія Іващенка та Олександра Нем'ятого

Мамай сотні років тинявся степами-полями, втомився, заслужив право посидіти з вудкою над тихим плесом, потягти з келишка шампана, обняти чужу молодицю... Однак, сидить Мамай, попихує люлькою, мов бронепотяг під парами у тупику - пих-пих, дими пуска! Ось вирішить задачку з десятком невідомих, виповзе з тихого закутка і потягне Україну в майбутнє, у європъ!
(Григорій Іващенко-Дзвінковий)

Григорій Іващенко-Дзвінковий
представляє колекцію Мамаїв (графіка)

Народився вересневого понеділка 1954 року на Полтавщині.
Дипломований історик, працює за фахом у ДІІТі. Був членом Спілки журналістів та Українського геральдичного товариства.
Ідеолог, засновник, член Політбюро та Другий Генеральний секретар партії Гриців-Тезок (роз`єднаної).
Є наміри ввести його до лав ще й інших пристойних асоціацій. Кавалер п`яти Орденів-хрестиків.
Автор багатьох публікацій та історико-культурологічного есею «Нехай козириться!
Гральні карти у історичному та культурному контекстах» (2004), автор проектів українських гральних карт «Козацькі» та «Писанка».
У творчому доробку десяток книжкових обкладинок, афіші театру «Крик», проект «Світлиця» (ДІІТ, 2000), графічні серії «Мамай не у полі не воїн» (2001), «Старці», «Сліпі та зрячі», «Українська флора і фауна», «Українська кухня» (1999, 2001), «Дума про козака Микиту Оковитого та його побратима Біса» (1998), шрифтограми тощо.

Олександр Нем`ятий
представляє роботи з серії «Мамаї» (графіка)

1954 - народився 27 липня 1954 року в місті Беслан, Північна Осетія
1975 - закінчив Дніпропетровське художнє училище
1982 - закінчив Харківський художньо-промисловий інститут, відділення «станкова графіка»
1989 - початок викладацької діяльності в Дніпропетровському театрально-художньому коледжі
1991 - персональна виставка в Львівській картинній галереї западно-европейского мистецтва
1998 - персональна виставка в Дніпропетровському художньому музеї
2001 - персональна виставка в музеї Літературне Придніпров'я
2000 - виставка групи «Коло» в Дніпропетровському художньому музеї
2004 - виставка групи «Коло» в Дніпропетровському художньому музеї
2011 - Виставка картин О. Нем'ятого присвячена 110-річниці з дня народження Валеріана Підмогильного в музеї Літературне Придніпров'я.

Будучи далеким от желания сравнивать несравнимое и сопоставлять несопоставимое, я уверен, что если есть сегодня украинский художник, по одному взгляду на работы которого становится понятно, что он украинский и никакой другой - это Александр Немятый. Есть, еще, конечно, и другие. Но те декларируют свое украинство изо всех сил. Немятый чужд вообще каких бы то ни было деклараций. При этом его картины можно выставлять где угодно, хоть в Европе, хоть в Америке, хоть в Австралии. Они впишутся в любой культурный контекст, поскольку они сами и есть этот контекст. Несмотря на свою украинскую сущность (если хотите, украинскую душу), даже намека на шаровары Немятый не допускает. И говорит он больше по-русски (Днепропетровск - город сильно русифицированный, ничего не поделаешь), а все равно художник он украинский.
Да, шароварщины у Немятого нет. Зато у него есть пейзажи. Год назад пейзажи стали приобретать какую-то трагичность. Особенно городские.
Одну акацию он рисовал двадцать лет. Теперь ее нет. Была буря, и старая акация не выдержала, рухнула, перегородив своим телом всю улицу. С тех пор он пишет место, где росла акация. Место с ее отсутствием сильно изменилось, не в лучшую сторону. А картинки хуже не стали. Нет, не стали.
«Картинки» - это его слово. Он никогда не говорит о своих работах «картины». Не говорит «пишу», и даже «рисую» не говорит. Только - «крашу». «Накрасил пять картинок», «пора уже красить, а то тоска».
(Олександр Хургин про Олександра Нем'ятого)

Сергій Алієв-Ковика
представляє «Листівки-Мамайки»

Народився 29 жовтня1956 року в селі Бабайківка на Дніпропетровщині. Закінчив Московський поліграфічний інститут,  майстерня Мая Мітурича. Живе в місті Дніпропетровську. Працює в галузі книжкового дизайну.
Персональні виставки:
- виставка фотографії  «Йдучи» - музей «ЛітературнеПридніпров'я», 2001 р.,
- виставка гравюри та малюнку - Дніпропетровський художній музей, 2006 р.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...