App Store Google Play

ТОВ «Екологія Україна»: наші вимоги – законні

24.02.2012 12:18
Прес-служба підприємства, що здійснює одноосібне вивезення сміття в трьох районах міста, а також одноосібно експлуатує єдиний у місті полігон із захоронення ТБВ, при цьому не вважаючи себе монополістом, а саме ТОВ «Екологія Україна» категорично не згодне з формулюваннями, наведеним у попередній публікації нашого видання.

На думку правників підприємства, укладання індивідуальних договорів між підприємством, що надає послуги населенню і мешканцями закріпленої території - проблема виключно цього самого населення, але аж ніяк не підприємства.

На підтвердження цього формулювання сміттярі наводять наступну аргументацію: Пунктами 1, 5, ч.3 ст. 20, ст. 13 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ст. 15, 351 ЗУ «Про відходи», п. 3 Постанови КМУ від 10 грудня 2008 р. N 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» та пунктом 3.2.5. «Тимчасових правил благоустрою території міста Дніпропетровська» затверджених Рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 23.05.07 № 26/15, де передбачено, що Споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору та оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Відсутність договору не звільняє споживачів комунальної послуги, від сплати наданої їм послуги, оскільки, обсяг прав та обов'язків сторін при неукладені окремого договору визначається чинним законодавством, яке регулює взаємовідносини осіб, що надають дані послуги із споживачами цих послуг.

Підстави виникнення та здійснення цивільних прав та обов'язків закріплені в ст.ст. 11-14 Цивільного кодексу України, якими передбачено, що Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з договорів або актів цивільного законодавства.

Враховуючи норми передбачені ст.ст. 509, 526, 527, 612 Цивільного кодексу України, де зазначено, що зобов'язанням є правові відносини, в яких одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться та одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається; зобов'язання припиняється його виконанням належним чином.

Резюмуючи викладене, прес-секретар ТОВ «Екологія Україна» називає відсутність договорів у населення правопорушенням з боку громадян, яке має переслідуватися. Для цього, нібито, складаються списки неплатників, на яких будуть накладатися адміністративні штрафи.

Крім того, представник ТОВ «Екологія Україна» нагадує, що надання пільг чи субсидій - добровільне право громадян і надається виключно з моменту подання до підприємства повного переліку документів, що засвідчують ці права. Пільги за минулі роки не відновлюються, інакше кажучи, допоки ви не переконали сміттєперевізника, що ви маєте право на пільги, ви маєте сплачувати за повною ставкою.

Прес-служба ТОВ запрошує усіх, хто ще не оформив договори, до абонентського відділу компанії щодня з 8:30 до 17 за адресою: вул. Решетилівська 10а (середа - день голів квартальних комітетів та соціальних служб). Всі спірні питання сміттярі готові обговорювати за телефоном «гарячої лінії» 794-34-00.

Враховуючи аргументацію виконавця робіт, який за фактом сміття вивозить і, згідно договору з Дніпропетровською міською радою, має право вимагати за це гроші, залишається лише констатувати недолугість вітчизняного законодавства, згідно з яким мешканець великого міста фактично є рабом. Адже, хто і як його буде обслуговувати, вирішує міськрада, після чого у виконавця комунальної послуги виникають права - надавати послугу й вимагати її оплати, а у мешканців - лише обов'язки: сплачувати за рахунками. Виходить, навіть якщо ви не утворюєте ТПВ, або утилізуєте їх самостійно, ви автоматично - боржник призначеного міськрадою перевізника сміття.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...