App Store Google Play

На Придніпров’ї видадуть перший довідник про дисидентів краю

24.02.2012 13:06

У Дніпропетровську видадуть перший довідник про дисидентів краю, повідомила сьогодні на прес-конференції одна із ініціаторів, завідувачка відділу краєзнавства Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки Ірина Голуб.
 
За її словами, які наводить кореспондентка Радіо Свобода, довідник має містити не менш як 60 імен дисидентів Придніпров'я, серед яких і письменники, і наукові та релігійні діячі. Як зазначила краєзнавець, таке видання наразі дуже потрібне, адже інтерес до особистостей дисидентів зростає.
 
«В останні роки на Дніпропетровщині зріс інтерес до історії дисидентського руху, і Дніпропетровська обласна наукова бібліотека намагається всіляко його підтримувати. На жаль, про цей період історії у нас мало інформації. У нас практично нічого не публікувалося, все виходило за кордоном, видавалося діаспорою», - сказала вона.
 
Водночас старший науковий співробітник музею «Літературне Придніпров'я» Світлана Мартинова розповіла, що дисидентський рух на Дніпропетровщині мало досліджений, адже довгий час - упродовж майже 30 років - Дніпропетровськ через своє ракетно-космічне виробництво був закритим містом.
 
«Інакомислення в такому місті каралося ще суворіше, ніж в інших. Дисидентство на Дніпропетровщині в першу чергу пов'язане з ім'ям поета Івана Сокульського, який провів у таборах понад 13 років. Відомі й інші імена - Володимира Сіренка, Миколи Сарми, Раїси Лиші тощо», - сказала науковець.
 
2008 року дніпропетровські музейники презентували виставку про історію дисидентського руху в регіоні. Вона була приурочена до 70-річчя з дня народження поета та правозахисника Василя Стуса.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...