App Store Google Play

На Придніпров’ї видадуть перший довідник про дисидентів краю

24.02.2012 13:06

У Дніпропетровську видадуть перший довідник про дисидентів краю, повідомила сьогодні на прес-конференції одна із ініціаторів, завідувачка відділу краєзнавства Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки Ірина Голуб.
 
За її словами, які наводить кореспондентка Радіо Свобода, довідник має містити не менш як 60 імен дисидентів Придніпров'я, серед яких і письменники, і наукові та релігійні діячі. Як зазначила краєзнавець, таке видання наразі дуже потрібне, адже інтерес до особистостей дисидентів зростає.
 
«В останні роки на Дніпропетровщині зріс інтерес до історії дисидентського руху, і Дніпропетровська обласна наукова бібліотека намагається всіляко його підтримувати. На жаль, про цей період історії у нас мало інформації. У нас практично нічого не публікувалося, все виходило за кордоном, видавалося діаспорою», - сказала вона.
 
Водночас старший науковий співробітник музею «Літературне Придніпров'я» Світлана Мартинова розповіла, що дисидентський рух на Дніпропетровщині мало досліджений, адже довгий час - упродовж майже 30 років - Дніпропетровськ через своє ракетно-космічне виробництво був закритим містом.
 
«Інакомислення в такому місті каралося ще суворіше, ніж в інших. Дисидентство на Дніпропетровщині в першу чергу пов'язане з ім'ям поета Івана Сокульського, який провів у таборах понад 13 років. Відомі й інші імена - Володимира Сіренка, Миколи Сарми, Раїси Лиші тощо», - сказала науковець.
 
2008 року дніпропетровські музейники презентували виставку про історію дисидентського руху в регіоні. Вона була приурочена до 70-річчя з дня народження поета та правозахисника Василя Стуса.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...