Прокурор Кіровського району Дніпропетровська Станіслав Лисенко 22 лютого склав протокол про скоєння Оленою Гарагуц, директором-головним редактором видання «Лица», адміністративного правопорушення, що передбачене ч.1 ст. 185-8 «Ухилення він виконання законних вимог прокурора» Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Наразі протокол направлено на розгляд Кіровського суду. Про це повідомляється на сторінках інтернет-видання «Лица».
- Мене звинувачують у ненаданні прокурору документів. Зокрема тих, що використовувались для написання статей «Качка» пішла на посадку» і «Рейдери Корбан-Філатов-Брагінський-Аксельрод». Статті ці вийшли в газеті «Лица» торік. Після цього Борис Філатов поскаржився на мене до прокуратури Кіровського району, яка орендує приміщення Геннадія Корбана. Намагаючись знайти автора статей, вони (працівники прокуратури) вимагають у головного редактора матеріали автора. Я ще в 2011 році віднесла Лисенку свою заяву: «відповідність вимоги прокурора чинному законодавству є сумнівною», авторські матеріали та штатний розпис редакції з посадовими обов'язками, які містять особисті дані, надати не вважаю за можливе, пояснивши, що «здавати» автора статей не буду, - прокоментувала Олена Гарагуц.
Аж раптом днями прийшло повідомлення з вимогою негайно з'явитись до Кіровської прокуратури.
- Чому, для чого - не зрозуміло. З'явилась. Мене хотіли допитати, проте я послалась на ст..63 Конституції і на запитання відповідати відмовилась. Тоді мені вручили копію протоколу про вчинення мною правопорушення, - говорить головний редактор «Лиц».
Нагадаємо, що раніше вже повідомлялось про те, що 15 грудня Олена Гарагуц отримала підписану прокурором Кіровського району Лисенком «Вимогу» негайно, упродовж доби, надати штатний розпис, посадові інструкції та авторські матеріали до згаданих вище статей.
Втім, пункт 9 частини 2 ст. 26 ЗУ "Про засоби масової інформації (преси) в Україні" гарантують журналісту право розповсюджувати повідомлення та матеріали, зокрема, під умовним ім'ям (псевдонімом) або без підпису (анонімно).
Крім того, пункт 11 ч.2 ст. 26 того ж Закону гарантує журналісту право на збереження таємниці авторства та джерел інформації за винятком випадків, коли розкриття цієї таємниці вимагає суд.
Крім того, в ч.3 ст. 25 ЗУ "Про інформацію" передбачене право журналіста не розкривати джерело інформації, або інформацію, що дозволяє його встановити крім випадків, коли його зобов'язує до цього рішення суду на підставі закону.
Вказані права журналістів оберігаються, зокрема, і ст.10 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод, яка набула чинності в Україні з 11.09.1997 року.
Автор: Іван МУРАХА