App Store Google Play

Коломойський знову виявися хитрішим за державних рейдерів

22.02.2012 09:58

Співвласник групи «Приват» Ігор Коломойський вирішив убезпечитись від захоплення своєї частки (49%) в «Укрнафті»  за допомогою виводу найцінніших активів - нафтогазових скважин - в оренду наближеним до себе приватним структурам. Про це в газеті «Коментарі» пише Дмитро Рясной.

Нещодавно нафтогазодобувне управління «Укрнафти» -«Надвірнанафтогаз» - схвалило передачу в оренду ТОВ «Укркарпатойл» 250 скважин на Битків-Бабчинському нафтогазоконденсатному родовищі.

Відтепер, оскільки формально ці скважини не будуть мати стосунку до «Укрнафти», видобутий газ можна буде продавати за ринковими, а не регульованими НКРЕ  цінами, ділячи прибутки із приватними власниками.

За даними видання, ще одну операцію Ігор Коломойський провів наприкінці 2010 року, коли «Укрнафта» відмовилась від прав на Сахалінське родовище на користь ЗАО «Укрнафтобуріння», що є близьким до глави Мінекології Миколи Злочевського.  Після того, як «Укрнафтобуріння» отримала право добувати на Сахалінці газ, 25 %-ним її власником стала група «Приват».

За підрахунками видання, із 2000 скважин, які експлуатує «Укрнафта»,  близько 50% уже експлуатуються  в рамках спільної діяльності з пов'язаними приватними структурами: Carpatsky Petroleum Corporation, "Моментум Ентерпрайзіс (Інтер Юроп)", ТОВ «Надра-Інвест».

«Це означає, що «Укрнафта» може в будь-який момент передати цим підприємствам свої скважини, тим самим убезпечивши «Приват» від ризику втратити контроль над найкрупнішою нафтодобувною компанією країни»,- пише Рясной.

Нагадаємо, що останнім часом на ринку посилились чутки про можливе захоплення частки «Привату» в «Укрнафті» людьми, наближеними до Сім'ї. Приводом до таких розмов стало призначення заступником глави правління-фінансовим директором  Артема Щербаня, серед кураторів якого називають старшого сина Віктора Януковича - Олександра.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...