App Store Google Play

Коломойський знову виявися хитрішим за державних рейдерів

22.02.2012 09:58

Співвласник групи «Приват» Ігор Коломойський вирішив убезпечитись від захоплення своєї частки (49%) в «Укрнафті»  за допомогою виводу найцінніших активів - нафтогазових скважин - в оренду наближеним до себе приватним структурам. Про це в газеті «Коментарі» пише Дмитро Рясной.

Нещодавно нафтогазодобувне управління «Укрнафти» -«Надвірнанафтогаз» - схвалило передачу в оренду ТОВ «Укркарпатойл» 250 скважин на Битків-Бабчинському нафтогазоконденсатному родовищі.

Відтепер, оскільки формально ці скважини не будуть мати стосунку до «Укрнафти», видобутий газ можна буде продавати за ринковими, а не регульованими НКРЕ  цінами, ділячи прибутки із приватними власниками.

За даними видання, ще одну операцію Ігор Коломойський провів наприкінці 2010 року, коли «Укрнафта» відмовилась від прав на Сахалінське родовище на користь ЗАО «Укрнафтобуріння», що є близьким до глави Мінекології Миколи Злочевського.  Після того, як «Укрнафтобуріння» отримала право добувати на Сахалінці газ, 25 %-ним її власником стала група «Приват».

За підрахунками видання, із 2000 скважин, які експлуатує «Укрнафта»,  близько 50% уже експлуатуються  в рамках спільної діяльності з пов'язаними приватними структурами: Carpatsky Petroleum Corporation, "Моментум Ентерпрайзіс (Інтер Юроп)", ТОВ «Надра-Інвест».

«Це означає, що «Укрнафта» може в будь-який момент передати цим підприємствам свої скважини, тим самим убезпечивши «Приват» від ризику втратити контроль над найкрупнішою нафтодобувною компанією країни»,- пише Рясной.

Нагадаємо, що останнім часом на ринку посилились чутки про можливе захоплення частки «Привату» в «Укрнафті» людьми, наближеними до Сім'ї. Приводом до таких розмов стало призначення заступником глави правління-фінансовим директором  Артема Щербаня, серед кураторів якого називають старшого сина Віктора Януковича - Олександра.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...