App Store Google Play

Коломойський знову виявися хитрішим за державних рейдерів

22.02.2012 09:58

Співвласник групи «Приват» Ігор Коломойський вирішив убезпечитись від захоплення своєї частки (49%) в «Укрнафті»  за допомогою виводу найцінніших активів - нафтогазових скважин - в оренду наближеним до себе приватним структурам. Про це в газеті «Коментарі» пише Дмитро Рясной.

Нещодавно нафтогазодобувне управління «Укрнафти» -«Надвірнанафтогаз» - схвалило передачу в оренду ТОВ «Укркарпатойл» 250 скважин на Битків-Бабчинському нафтогазоконденсатному родовищі.

Відтепер, оскільки формально ці скважини не будуть мати стосунку до «Укрнафти», видобутий газ можна буде продавати за ринковими, а не регульованими НКРЕ  цінами, ділячи прибутки із приватними власниками.

За даними видання, ще одну операцію Ігор Коломойський провів наприкінці 2010 року, коли «Укрнафта» відмовилась від прав на Сахалінське родовище на користь ЗАО «Укрнафтобуріння», що є близьким до глави Мінекології Миколи Злочевського.  Після того, як «Укрнафтобуріння» отримала право добувати на Сахалінці газ, 25 %-ним її власником стала група «Приват».

За підрахунками видання, із 2000 скважин, які експлуатує «Укрнафта»,  близько 50% уже експлуатуються  в рамках спільної діяльності з пов'язаними приватними структурами: Carpatsky Petroleum Corporation, "Моментум Ентерпрайзіс (Інтер Юроп)", ТОВ «Надра-Інвест».

«Це означає, що «Укрнафта» може в будь-який момент передати цим підприємствам свої скважини, тим самим убезпечивши «Приват» від ризику втратити контроль над найкрупнішою нафтодобувною компанією країни»,- пише Рясной.

Нагадаємо, що останнім часом на ринку посилились чутки про можливе захоплення частки «Привату» в «Укрнафті» людьми, наближеними до Сім'ї. Приводом до таких розмов стало призначення заступником глави правління-фінансовим директором  Артема Щербаня, серед кураторів якого називають старшого сина Віктора Януковича - Олександра.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...