App Store Google Play

Експерти: ВО «Свобода» - лідер за мобілізацією серед ідеологічних партій

20.02.2012 10:17
Після закономірного спаду протестної активності наприкінці грудня, вже починаючи з другої половини січня українці знову повернулися до протестних методів боротьби, відзначають аналітики Центру досліджень суспільства. Зменшення кількості протестних подій у лютому пов'язано з сильними морозами, але не варто думати, ніби суспільні проблеми щезли. Подекуди навіть постали нові проблемні питання, а з ними й нові методи боротьби, як-от стихійна і масова боротьба за ex.ua: DDoS-атака на сайти державних структур в якості протесту.

Після затухання протестної кампанії чорнобильців у грудні минулого року частка соціально-економічних протестів дещо зменшилася. У січні вона склала всього 40%, у той час як у листопаді сягала 63%. На цьому фоні суттєво зростає частка протестів, пов'язаних з регіональною ідентичністю та ідеологічними питаннями. Порівняно із середнім показником останніх трьох місяців (19%) січнева частка 33% свідчить про ідеологізацію суспільства на тлі невирішеності соціально-економічних питань.

Частка участі політичних партій у соціально-економічних протестах порівняно із середнім показником за жовтень 2011 - грудень 2012 (38%) знизилася до 27%, а частка ідеологічних протестів зросла вдвічі до 60% у порівнянні з середнім показником за три останні місяці минулого року (32%). Більша частина таких протестів проходили за участі партії «Свобода», і це зрозуміло: вшанування річниці бою під Крутами, відзначення Дня Соборності України та святкування Дня народження Степана Бандери - для «Свободи» цього місяця багато символічних дат для вуличних акцій.

Частка протестів за участі ВО «Свобода» в січні склала 20% від усіх протестів на території України, що майже вдвічі більше за середній показник за весь час моніторингу. Участь правих непартійних організацій та ініціативних груп зросла в півтора рази до 14%. Черговий протестний рік починається саме з акцій на відзначення дня народження С. Бандери 1 січня, які в цьому році висували протестні вимоги в 9 областях, головним чином на заході та в центрі України. Велика кількість символічних дат - це адекватне пояснення сплеску протестів правих груп, але, крім того, ще й хороший привід для глибшого аналізу їх активності.

Наразі «Свобода» - одна з дуже небагатьох справді мобілізаційних та ідеологічних партій. Часто її розглядають навіть чи не єдиною альтернативою сучасній політичній еліті. Опора на активну підтримку частини громадян, проведення регулярних вуличних акцій та представництво у восьми обласних радах за результатами останніх місцевих виборів - усе це актуалізує проблему посилення крайніх правих в Україні.

Незважаючи на переважання відзначення символічних дат цього місяця, загальна тенденція щодо тем протестів ВО «Свобода» може здатися несподіваною - частка протестів навколо ідеологічних питань зменшилася з 41% за 2009-2010 роки, до 24-27% в листопаді та грудні 2011 р. Разом із тим, збільшилася частка соціально-економічних протестів, сягнувши в листопаді показника 55%, відзначається у звіті аналітиків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...