App Store Google Play

Адвокати вбивці-Рудя затягують суд та вимагають вигнати ЗМІ

16.02.2012 08:47

Апеляційний суд Запорізької області, що взявся в середу за розгляд апеляцій по справі жителя Дніпропетровська Дмитра Рудя, під колесами джипа якого загинуло три жінки, заборонив відеозйомку в залі судових засідань, однак дозволив ЗМІ бути присутніми на процесі.

У середу колегія Апеляційного суду Запорізької області взялася за розгляд апеляцій сторони захисту і сторони обвинувачення у справі Рудя, який у жовтні 2010 року збив джипом трьох жінок, які переходили у встановленому місці проїжджу частину Набережної Перемоги у Дніпропетровську, передає "Інтерфакс-Україна".

Суддям належить розглянути дві апеляції: сторона звинувачення заявила незгоду з вироком Хортицького суду Запоріжжя, винесеного Рудю 2 грудня 2011. Суд засудив сина районного прокурора Дніпропетровська до 5 років позбавлення волі, заборонивши йому керувати автомобілем протягом трьох років.

Представник прокуратури заявив, що "покарання не відповідає ступеню тяжкості злочину" і зажадав посилити вирок до 7 років позбавлення волі. Сторона захисту клопотала про пом'якшення вироку, заявивши, що має в своєму розпорядженні нові документи, які можуть вплинути на хід судового розгляду.

Адвокат Рудя попросив суд перенести судове засідання на 7 робочих дні, оскільки "нові документи, що характеризують особу підсудного, а також його стан здоров'я (результати медобстеження в медустанові Дніпропетровська) не були готові до початку судового процесу".

Представник потерпілих - родичів загиблих жінок заявив, що заперечує проти позиції прокуратури про посилення покарання для Рудя. Сторона захисту і підсудний висловилися проти присутності представників ЗМІ на судовому процесі і відеозйомки, оскільки "раніше в ряді газет та інтернет-виданнях публікувалися спотворені факти по суті цієї справи".

"Те, що знімають, те, що пишуть - це ті речі, які не мали місця. Це ті речі, які повністю надумані", - заявив суду Рудь.

Адвокат потерпілих (відсутніх в залі суду) Едмонд Саакян нагадав суду, що Хортицький районний суд Запоріжжя, де розглядалася справа, заборонив присутність преси на процесі.

"Перші кілька засідань преса була, і був вал неприємних публікацій з усякими висловлюваннями, які не робилися, і фактами, яких взагалі не було. І це додаткові моральні страждання завдавало потерпілим. Тому потерпілі мене просили, і я заявив клопотання видалити пресу із залу", - заявив адвокат.

Колегія Апеляційного суду Запорізької області задовольнила клопотання частково, заборонивши журналістам провадити відеозйомку процесу, проте дозволивши представникам ЗМІ бути присутніми на судових слуханнях. Суд задовольнив клопотання адвокатів Рудя про перенесення судового засідання, призначивши слухання справи на 29 лютого 2012 року.

Як повідомлялося, 20 жовтня 2010 у Дніпропетровську автомобіль під керуванням сина колишнього районного прокурора Дніпропетровська Рудя, скоїв наїзд на пішоходів. Унаслідок ДТП дві жінки померли на місці пригоди, третя постраждала померла в лікарні. 2 грудня 2011 року суд засудив Рудя до 5 років позбавлення волі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...