App Store Google Play

Дніпропетровський двигун на європейській ракеті

15.02.2012 10:01

На верхньому щаблі першої європейської ракети-носія легкого класу Vega, яку 13 лютого успішнотзапустили з космодрому Куру у Французькій Гвіані, встановлений створений у Дніпропетровську маршовий двигун. Про це повідомили к ДКБ "Південне".

Двигун був розроблений ДКБ "Південне" і виготовлений ПО Південмаш. Він успішно відпрацював за заданою циклограмою, ракета повністю виконала програму польоту: на розрахункові орбіти виведені космічні апарати LARES, ALMASat-1 (Італія), CubeSat (США).

В повідомленні підприємства наголошується, що участь України в програмі створення нової європейської РН Vega і її успішний запуск - є вагомим науково-технічним внеском у співпрацю України з європейською спільнотою.

Запуск нової європейської РН Vega було здійснено 13 лютого з космодрому Куру у Французькій Гвіані.

Контракт на розробку, кваліфікацію і поставку маршового двигуна четвертого ступеня для РН Vega підписаний ДКБ Південне і ПО Південмаш з італійською Avio SpA в лютому 2004 року.

У програмі створення РН Vega, що входить в сімейство європейських ракет-носіїв, беруть участь Італія, Бельгія, Франція, Нідерланди, Іспанія, Швеція і Швейцарія. Італія через Італійське космічне агентство (ІКА) фінансує 65% програми.

РН Vega легкого класу призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту висотою 1200 км супутників масою до 1200 кг або на полярну орбіту заввишки 700 км супутників масою 1500 кг. Ракета складається з трьох твердопаливних ступенів і четвертої сходинки на рідкому паливі. Її висота становить 30 м, стартова маса - 130 тонн.

Наразі ДКБ Південне і ПО Південмаш приступили до оформлення контракту з італійською AvioSpA на поставку серійних маршових двигунів четвертого ступеня для РН Vega.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...