App Store Google Play

Реклама Партії регіонів демонструється за рахунок бюджету

14.02.2012 12:34

На останній сесії Дніпропетровської облради було прийнято рішення внести зміни до «Програми економічної підтримки районних, міських та міськрайонних газет, районного, міського, міськрайонного телерадіомовлення Дніпропетровської області».

Тим самим мешканцям Дніпропетровщини, фактично, пропонується профінансувати піар однієї політичної сили - «партії влади»: Партії регіонів (ПР).

В зміненому рішенні на бюджетні ЗМІ покладається обов'язок з висвітлення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (які представляють майже виключно одну політичну силу).Також, згідно програми, вдумайтесь, планується «фінансове заохочення кращих ЗМІ та журналістів, участь обласних делегацій у загальнодержавних і міжнародних виставкових заходах!

І тут не може не виникнути закономірне передвиборче питання: про яку рівність можливостей різних політичних сил на цьогорічних парламентських виборах можна говорити?

Щоб не бути голослівними, звернемось до цифр. Отже, в яку суму електорату обійдеться чергова піар-кампанія біло-голубих?

Програма з висвітлення діяльності органів місцевої влади реалізується протягом 2001-2015 років.

Виходячи з інформації, оприлюдненої на сайті обласної ради, за  час виконання перших 2-ох етапів програми з обласного бюджету на піар-кампанії можновладців виділено більше 8 млн гривень, а саме - з обласного бюджету -5 млн 86 тис. грн. і з місцевих бюджетів - 3 млн 588 тис. гривень.

В 2012-2015 роках апетити можновладців виросли вже до суми 15 млн 278 тис. гривень, - так обласна казна стане легшою на 6 млн 978 тис. гривень, місцеві бюджети недорахуються 8 млн 300 тис. гривень.

Компенсація витрат бюджетних редакцій на придбання паперу та поліграфічні послуги з друкування газет тощо полегшить кишені платників податків на загальну суму 55 млн 805 тисяч гривень! З обласного бюджету на цю програму буде виділено 25 млн 5 тисяч гривень, а з районних - 30 млн 800 тисяч.

Згідно даної програми, в цілому кожен тиждень протягом 2012 року буде готуватися 160 програм про діяльність органів виконавчої і представницької влади, в 2013 році - 170 програм і в 2014 та 2015 роках 180 і 190 програм - відповідно. Можемо зробити висновок, що з «правильно розставленими акцентами» на виборах до ВР та на президентських виборах 2015 року провладна політична сила проблем не матиме.

І ця вся не дуже смачна цукерка загорнута в гарний фантик під назвою «Удосконалення роз`яснювальної роботи щодо пріоритетних питань державної політики, забезпечення широкого висвітлення діяльності влади і організацію зворотного зв»язку між громадськістю та владою».

За рішення №372-16 проголосувало близько 100 депутатів обласної ради - 1 депутат утримався, і 13 депутатів з фракції «Батьківщини» не голосувало.

Журналісти «Лиц» вирішили з'ясувати позицію депутатів обласної ради, експертів з даного питання та чиновників облдержадміністрації.

Опозиціонери вважають, що в такий нехитрий спосіб влада купує собі рупор на вибори. В Національній спілці журналістів Дніпропетровщини стверджують, що в тих-таки можновладців «морда в пушку». Сама ж влада, в обличчі начальника управління преси і інформації Сергія Мілютіна, на цю тему пообіцяла поспілкуватись пізніше.

Антоніна Ульяхіна, депутат обласної ради, лідер ДОО «Батьківщина»:

- В проекті рішення найбільше вразив пункт, в якому говориться, що органи влади за бюджетний рахунок налагоджують зв'язок між своїми ланками і представниками ЗМІ.

Постійно приймаються міри для висвітлення офіційної точки зору вищих посадових осіб держави та керівників місцевих органів влади з питань зовнішньої та внутрішньої політики шляхом оприлюднення інформації на офіційному веб-сайті облдержадміністрації, електронних і друкованих ЗМІ, проведення прес-конференцій, брифінгів, прямих ефірів на ТВ та радіо... І, зверніть увагу, в цій програмі немає жодного слова про громадськість, я вже не говорю про опозицію. Іншими словами, ми можемо стверджувати, що на державному рівні відбувається підготовка до зачистки інформаційного поля. Все зводитиметься до оприлюднення лише офіційної точки зору, яка не завжди співпадає з думкою всього депутатського корпусу та громадськості.

Це фактично підкуп ЗМІ - переведення їх в ручний режим керування.

Опозиції дуже складно оприлюднити будь-яку інформацію. За прикладами далеко ходити не треба. Подивіться самі, скільки матеріалів за останній рік про ініціативи опозиційних сил надруковано в бюджетних ЗМІ... - нуль, зеро. Але, коли дивимось запропоновані облрадою проекти рішень, то можемо говорити, що це добре, що розвиваються ЗМІ, що існують програми для молоді та інвалідів... А коли людина заглиблюється в суть, то розуміє, що є тільки одна влада, її піар, є висловлення тільки її позиції. І на тому все закінчується.

Далі. А скажіть будь-ласка, крім фінансування висвітлення діяльності влади і виділених грошей на потреби редакцій (проти цього пункту нічого не маємо, бо журналістську діяльність підтримувати необхідно), є ще якісь графи витрат? Хтось збирається фінансувати обіцяні суспільно значимі програми: художні, дитячі, молодіжні... Ви бачите якісь молодіжні чи дитячі програми на місцевому телебаченні? На ТВ ми бачимо лише монолог можновладців, які розповідають про те, як вони гарно працюють, і не допускають жодної людини з альтернативною думкою.

Катерина Відякіна, депутат обласної ради, фракція КПУ:

- Про те, що таке рішення є піаром «партії влади», було заявлено з трибуни обласної ради представником саме нашої фракції.

Ми заявили, що, наприклад, депутати облради з інших фракцій «за просто так» не можуть з'явитися в ЗМІ - тих самих районних і обласних виданнях. Такою була наша думка. В результаті, частина наших людей не підтримала дане рішення облради, і це зважа­ючи на те, що ми знаємо, в якому важкому стані знаходиться багато наших міських видань. Ми заявили, що нам неможливо потрапити на сторінки газет та на екрани телебачення, бо за це вимагається непомірна плата. На що начальник управління преси і інформації Сергій Мілютін запропонував зайти до нього в кабінет і вирішити всі проблеми. Але нас такі розмови не влаштовують. Ми говоримо не про «рішалово», а про створення системи контролю за використанням бюджетних коштів.

Вадим Климентьєв, заступник голови Національної спілки журналістівДніпропетровщини:

- Піар «партії влади»? Я згоден з такою оцінкою. Більше того, зверніть увагу на наступну річ - по-перше, фінансування самих видань істотно не збільшується, а якщо враховувати фактор інфляції - спостерігаємо зниження фінансування.

А тепер друге питання. Гроші на потреби наших можновладців виділяються з обласного бюджету. І святий обов'язок облдержадміністрації - прозвітувати про їх використання. З приходом нинішньої влади жодного звіту не було: ми не знаємо, коли, ким, куди і яку суму переведено. Таких даних облдержадміністрація не надавала. У мене є дуже велика підозра, що тут має місце нецільове використання коштів.

Газета ЛИЦА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...