З ідеєю нового повітряного транспорту до міської влади офіційно звернувся місцевий ентузіаст Юрій Єршов. Свого часу саме з його ініціативи у Дніпропетровську була прокладена перша у Радянському Союзі реверсивна канатна дорога, що з'єднала район парку імені Шевченка на правому березі Дніпра з пляжним Комсомольським (нині - Монастирським) островом. Тепер же Юрій Артемович вирішив "проштовхувати" своє дітище як новий вид міського... транспорту поряд iз маршрутними автобусами, трамваями, тролейбусами чи метро.
Єршов навіть звернувся до своїх давніх партнерів - фахівців російської компанії "СКАДО" (Самарські канатні дороги), які мають у проектуванні, виготовленні, монтажі та сервісному обслуговувані цього виду транспорту майже 50-річний досвід. Отож ідеться зовсім не про щось фантастичне. Тим паче, як зазначає Єршов, подібні канатні дороги успішно працюють не лише на Заході, а і в російських містах Оренбург та Междуреченськ.
Головними перевагами нового виду транспорту Юрій Артемович називає його безпеку, адже будь-які зіткнення чи пробки повністю виключаються, і відносно невисоку вартість - досить поставити декілька опор та протягнути канати. Зокрема, одна така лінія, що має з'єднати два береги Дніпра, може обійтися "під ключ" десь у 10 мільйонів євро (для порівняння, кошторис нової лінії метро від існуючої станції "Вокзальна" в Дніпропетровську становить 367 мільйонів євро). Отож останнє слово тепер залишається за владою, яка розглядає й оцінює попередні розрахунки вищезгаданих російських фахівців.
Україна молода
Автор: Сергій ДОВГАЛЬ