App Store Google Play

Землю - селянам! Намисто - індіанцям!

10.02.2012 10:57

У нас тут із дня на день почнуть продавати землю. Народ вже прицінюється: за скільки можна продати свої 4 га, щоби купити якусь кількість по 0.5 л. Правда,  дехто каже, що так ділити - то продавати  неньку, і все те злочин, бо всьо куплять олігархи.

А олігархи кажуть, що вони і так купують, а тепер все буде цивілізовано, а іноземцям не продамо ні грама, а куплять тільки свої.

Так от, усі ці дискусії нагадують дружню бесіду Кортеса і Пісаро стосовно гуманітарних прав індіанців і поточний ринковий крос-курс «золото-намисто-золото».

Бо люди, які будуть продавати, поняття не мають, що в їхніх руках: золото чи намисто. А чого б вони мали знати? Приїжджаю в село:

- А що в землю сиплете?

- Як дістанемо вапна - то вапно, як торфу - то торф, як чорнозему - то чорнозем.

- То земля яка у вас? Кисла чи лужна?

- А Бог його відає. Як то перевіриш...

Це так на присадибних ділянках, а на колишніх колгоспних гектарах теж весело:

- Ти уявляєш, взяли тут німці в оренду пару сотень гектарів. То в них , козлів, пшениця по 80 центнерів дає. А в нас - 30. І що вони в ту землю дають..

- Так дізнайтеся.

- Та хіба вони скажуть?

Ну, і ясно, що «огірки не вродили, бульбу з'їв хробак, а сіно дощем залило»... Яка цінність такої землі? Нуль. Точніше гривень 600 - річна плата за пай. І як тобі прийдуть і скажуть: «А на тобі 1000 доларів за твої 5-6 гектарів». Нормально. За такі гроші 15 років треба пай збирати, а його ще й прілим зерном платять. А так, зразу - пішов в супермаркет, людиною став. На два місяці...Та й не французам землю продав, а нашим, рідним бандюкам.

От на батьківщині індіанців, приміром, все інакше. Там люди живуть тупіші, тому біля кожного місцевого райцентру є центр інтелектуальної допомоги фермерам: «Берете це зерно, посипаєте цим, потім здаєте врожай туди-он, консультація безкоштовна».

Воно пішло-посіяло-зібрало-продало... І може й тупіше від нашого селянина, а грошей вистачило не тільки на «Макдональдс».

А якби нашим таке саме розповісти, а ще сказати як дотацію в держави на молоко взяти, скільки би земля коштувала? Як кажуть математики, що оперують великими числами: «До фіга».

А так що вона? Намисто із пластмаси. Дурному-цяцянка,  а розумному - золото.

НГ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...