App Store Google Play

Вілкул приніс в синагогу книгу про євреїв

10.02.2012 09:23
З нагоди відзначення 80-річчя Дніпропетровщини презентовано книгу «Євреї Дніпропетровщини: історія та сучасність». Книга вийшла в рамках губернаторського проекту «Національні культури Дніпропетровщини». Презентація пройшла в хоральній синагозі міста Дніпропетровська «Золота Роза».

В урочистостях узяли участь Головний рабин Дніпропетровська і Дніпропетровського регіону Шмуель Камінецький, члени Опікунської ради Дніпропетровської єврейської громади, другий секретар Посольства держави Ізраїль в Україні, директор Центру культури Ізраїлю в Дніпропетровську Неллі Шульман та інші представники єврейської громадськості Дніпропетровщини.

Презентуючи книгу, губернатор області Олександр Вілкул відзначив, що за 2010-11 роки Дніпропетровщина досягла вагомих успіхів у соціально-економічному розвитку і закріпила провідні позиції серед регіонів України як локомотив національної економіки, космічна столиця нашої країни та центр знань і сучасних технологій.

«В успіхах нашого регіону є вагомий внесок єврейської громади області. Імена багатьох євреїв вписані золотими літерами в минуле і сьогодення нашого регіону. Серед них поети та музиканти, вчені та інженери, архітектори і громадські діячі, бізнесмени, меценати і філантропи. Сьогодні єврейська громада Дніпропетровщини - це приклад єдності і згуртованості. Дуже важливо, що громада не замикається в собі, що чимало програм і проектів єврейської громади орієнтовані на людей всіх національностей і конфесій, які проживають в нашій області», - сказав Олександр Вілкул.

На сторінках книги відтворені історія та сучасність єврейської громади Дніпропетровщини від найдавніших часів до наших днів. Видання рясно та яскраво ілюстроване. Тексти написані українською та російською мовами. Обсяг книги - 112 сторінок.

Шмуель Камінецький наголосив, що презентація книги стала для євреїв подією важливою й знаковою. Євреї, за словами рабина, дуже вдячні губернатору Олександру Вілкулу за те, що ця книга дала можливість їм по-новому побачити самих себе.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...