App Store Google Play

Вілкул приніс в синагогу книгу про євреїв

10.02.2012 09:23
З нагоди відзначення 80-річчя Дніпропетровщини презентовано книгу «Євреї Дніпропетровщини: історія та сучасність». Книга вийшла в рамках губернаторського проекту «Національні культури Дніпропетровщини». Презентація пройшла в хоральній синагозі міста Дніпропетровська «Золота Роза».

В урочистостях узяли участь Головний рабин Дніпропетровська і Дніпропетровського регіону Шмуель Камінецький, члени Опікунської ради Дніпропетровської єврейської громади, другий секретар Посольства держави Ізраїль в Україні, директор Центру культури Ізраїлю в Дніпропетровську Неллі Шульман та інші представники єврейської громадськості Дніпропетровщини.

Презентуючи книгу, губернатор області Олександр Вілкул відзначив, що за 2010-11 роки Дніпропетровщина досягла вагомих успіхів у соціально-економічному розвитку і закріпила провідні позиції серед регіонів України як локомотив національної економіки, космічна столиця нашої країни та центр знань і сучасних технологій.

«В успіхах нашого регіону є вагомий внесок єврейської громади області. Імена багатьох євреїв вписані золотими літерами в минуле і сьогодення нашого регіону. Серед них поети та музиканти, вчені та інженери, архітектори і громадські діячі, бізнесмени, меценати і філантропи. Сьогодні єврейська громада Дніпропетровщини - це приклад єдності і згуртованості. Дуже важливо, що громада не замикається в собі, що чимало програм і проектів єврейської громади орієнтовані на людей всіх національностей і конфесій, які проживають в нашій області», - сказав Олександр Вілкул.

На сторінках книги відтворені історія та сучасність єврейської громади Дніпропетровщини від найдавніших часів до наших днів. Видання рясно та яскраво ілюстроване. Тексти написані українською та російською мовами. Обсяг книги - 112 сторінок.

Шмуель Камінецький наголосив, що презентація книги стала для євреїв подією важливою й знаковою. Євреї, за словами рабина, дуже вдячні губернатору Олександру Вілкулу за те, що ця книга дала можливість їм по-новому побачити самих себе.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...