App Store Google Play

У Дніпропетровську утилізовуватимуть акумулятори

08.02.2012 11:26
Незабаром у Дніпропетровську почне працювати перший в Україні та СНД сучасний високотехнологічний виробничий комплекс з безвідходної переробки використаних акумуляторів.

Він стане першим подібним в Україні та СНД і запрацює у травні 2012 року. За принципом закритого циклу на ньому перероблятимуться усі складові акумуляторів, у тому числі й електроліт, якого щорічно у навколишнє середовище на території України потрапляє більше 20 тисяч тонн.

У процесі переробки акумуляторів буде вироблятись свинець, який використовуватимуть у виробництві нових акумуляторів, кристалічний сульфат натрію для використання у виробництві скла, а також гранульований поліпропілен та шлак для використання у дорожньо-будівельній  промисловості.

Згідно з проектом, у виробництві буде використовуватися вода лише від атмосферних опадів - дощу та снігу. Відтак стоків технологічної води назовні у довкілля на підприємстві не буде зовсім.

Виробнича потужність комплексу розрахована на переробку 40 тисяч тонн використаних акумуляторів - це близько 3 млн. одиниць - на рік. Наразі в Україні підлягає утилізації 5-6 млн. одиниць акумуляторів.

Передбачаєтсья, що крім екологічної користі, буде і економічний зиск: нове підприємство забезпечить створення щонайменше 300 нових робочих місць з високим рівнем заробітної плати, в тому числі для випускників двох провідних дніпропетровських вишів - Українського державного хіміко-технологічного університету та Національної металургійної академії України.

Обсяг інвестицій, вкладених у будівництво Комплексу з безвідходної переробки акумуляторів становить 775 млн. грн. Передбачається, що підприємство забезпечить надходження до бюджету й позабюджетних фондів (пенсійний фонд, фонд соціального страхування, тощо) в розмірі понад 50 млн. грн на рік.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...