App Store Google Play

Удод збільшує площі заповідників й заказників Дніпропетровщини

03.02.2012 11:43

 

В ході одинадцятої сесії обласної ради шостого скликання сесії депутати прийняли рішення про створення на Дніпропетровщині низки ландшафтних заказників місцевого значення.

- Створюючи такі заказники, - зауважив голова обласної ради Євген Удод, - ми не тільки зберігаємо унікальний природний потенціал нашого регіону, а й закладаємо основу для збільшення площ лісів у нашому індустріальному регіоні. Регіональна програма формування та розвитку національної екологічної мережі Дніпропетровської області на 2006-2015 роки -  це одна з важливих обласних програм екологічного захисту Придніпров'я, що впроваджуються під особистим контролем губернатора області Олександра Вілкула.

Минулого року у рамках цієї  програми в області було створено 17 ландшафтних заказників, - сказав Євген Удод. Нині їхня кількість збільшується ще на сім заказників загальною площею понад 6,3 тис.га. Відповідно площа заповідного фонду області складатиме понад 75 тис.га.

Зокрема, на території Юр'ївського району буде створено ландшафтні заказники „Голубівський" (загальною площею 120,66 га); „Варламівський" (загальною площею 801,34 га); „Урочище Приорільське" (загальною площею 945,46 га); „Івано-Межиріцький" (загальною площею 66,9 га).

У Новомосковському районі буде створено ландшафтні заказники місцевого значення „Витоки річки Губинихи" (загальною площею 117,0 га), та „Мар'янівсько-Кулебівський" (загальною площею 1456,0 га).

Крім того, депутати обласної ради вирішили створити на території Новомосковського району регіональний ландшафтний парк місцевого значення „Самарські плавні" площею 2800,7 га з подальшим його розширенням за рахунок території Дніпропетровського району до загальної площі 6174 га.

У запроектованих заказниках, - зауважив Євген Удод, - зустрічаються види, занесені до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи, Червоної книги України та  Червоного списку Дніпропетровської області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...