App Store Google Play

Тендер з-під Циркіна та Ступака

27.01.2012 11:42

Тендерні торги щодо будівництва 365 контейнерних майданчиків для збору та складування побутових відходів, біля житлових будинків усіх районів Дніпропетровська, відбулися з порушеннями чинного законодавства.

Пропозиції переможців конкурсу, - фірми близької до місцевого олігарха Вадима Єрмолаєва - ТОВ «Равелін», яка виграла лоти на виконання робіт в 5-ти районах Дніпропетровська, а також ТОВ «Світязь» та ТОВ «Київська Русь», близьких до зам. губернатора Івана Ступака - переможців на виконання робіт в 3-ох районах міста, - не відповідають вимогам документації конкурсних торгів. І явних доказів тому декілька.

Переможці конкурсних торгів подали пропозиції з заниженими цінами по виконанню будівельних робіт - саме такий висновок можна зробити, вивчивши надані на конкурс пропозиції.

Так, в кошторисах вказаних ТОВ відсутня вартість необхідних при виконанні такого роду робіт будівельних машин та механізмів (бортові автомобілі, крани, рухомі компресори, автомобілі-самосвали та ін.) та оплата праці робітників, зайнятих управлінням обслуговуючих машин.

Згідно пункту 7 розділу 3 Документації конкурсних торгів, ціна, за яку учасник згоден виконати замовлення, розраховується виходячи з обсягів робіт на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально-технічних ресурсах, необхідних для виконання робіт по об'єкту замовлення, та поточних цін на них.

Тож сам-собою напрошується висновок, що ціна робіт, запропонована переможцями конкурсу, не відповідає ринковій ціні для даного виду робіт.

Для повного розуміння відзначимо, що «переможці» не включили в кошторис з будівництва 350 контейнерних майданчиків вартість робіт кранів, самосвалів, рухомих компресорів. Цим фірми, підконтрольні чиновникам Єрмолаєву і Ступаку, занизили вартість робіт. Що і дозволило їм запропонувати нижчі ціни та «вибороти» бюджетні кошти: близько 5 мільйонів гривень.

І тут не можна не задуматись над ще одним крамольним питанням: а чи не виникне у «переможців», у подальшому, для виконання вказаних робіт наступної спокуси - використати будівельну техніку, яка належить області чи місту? Бо, як відомо, Іван Ступак обіймає посаду першого заступника губернатора Дніпропетровщини, а Вадим Єрмолаєв є родичем і хрещеним політичним батьком Ігоря Циркіна - першого заступника міського голови. І, теоретично, у переможців є всі можливості скористатися родинними та робочими зв'язками.

Але повернемось, як говорять у народі, «до наших баранів». Наступне порушення при визначенні переможців конкурсних торгів - не враховано реального строку виконання робіт.

Переможці конкурсних торгів, по даним директора ТОВ «ТД Валді», у своїх пропозиціях зазначили надто короткий термін виконання таких робіт - 15 днів.

«Не врахований термін риття ям та котлованів, монтаж конструкцій контейнерних площадок, монтаж кровельного покриття. Слід звернути увагу на те, що, як свідчать експерти, процес затвердіння і висихання бетону займає близько 20 днів. В свою чергу процес будівництва контейнерних майданчиків біля житлових будинків становить 7 тижнів», - заявляє директор ТОВ «ТД Валді» Валерій Клименко.

Відзначимо і те, що при визначенні переможців конкурсних торгів чиновниками міськради не врахована реальна вартість будівельних матеріалів, що використовуються для даного виду робіт. В своїх пропозиціях переможці конкурсу вказали занижені ціни на будівельні матеріали. Зокрема, ними вказана вартість арматури 600 грн. за 1 тонну, тоді як її ринкова вартість, по даним експертів, складає не менше 6 тис. грн.
за 1 тонну. А пунктом 7 розділу 3 Документації конкурсних торгів передбачено, що учасники процедури закупівлі повинні надати в складі пропозиції конкурсних торгів документи, які підтверджують відповідність пропозиції конкурсних торгів учасника технічним, якісним та іншим вимогам до предмета закупівлі.

У той же час, повторюсь, у пропозиціях переможців конкурсу вартість будівельних матеріалів значно занижена.

Директор програвшої в тендері ТОВ «ТД Валді» Валерій Клименко подав позов у Господарський суд Дніпропетровської області та вимагає провести незалежну експертизу наданих кошторисів в спеціалізованому інституті в Харкові.

Вказані торги проведені Управлінням охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської міської ради, яке є замовником робіт з будівництва 365 контейнерних майданчиків для збору та складування побутових відходів і, за словами проінформованих джерел в міськраді, намагається заблокувати проведення незалежної експертизи. Бо у разі доведення факту непрозорості проведення держзакупівель, чиновникам, як розпорядникам бюджетних коштів, доведеться відповідати по закону.

Думка експертів

Заслужений будівельник України, генеральний директор компанії «Созідатєль» Леонід Турчин:

«З приводу контейнерів важко сказати. Я повинен знати об'єм робіт. Але виходячи з названої вами кількості - 365 майданчиків за 15 днів - побудувати нереально.

А ще врахуйте погодні умови, багато ж залежить і від того, в яку пору року будуть виконуватись роботи. Зараз на вулиці зима. Висушувати в таку погоду бетон, коли температура повітря сягає -7 градусів, а потім може опуститися до -10, це дуже серйозна робота. В нормальних умовах процес висихання бетону займає до 27 днів.

Що стосується вартості 12-міліметрової арматури, яку бажано використовувати при виконанні такого роду робіт, вона складає не менше 6 тисяч гривень. Наприклад, ми останній раз по тендеру заплатили 6.975 гривень за тонну 12-го номеру арматури з доставкою з Кривого Рогу. Я ніколи не чув про ціни в 600 гривень за тонну».

Перший заступник міського голови Дніпропетровська Ігор Циркін:

«Стосовно тендера щодо виготовлення контейнерних майданчиків?

Тендер законний чи незаконний - це питання спірне. Зараз справа знаходиться на розгляді в суді. На наш по­гляд, там все було законно. А зв'язку  цих компаній з Вадимом Єрмолаєвим я не бачу.

Для нас же головне, щоб в місті з'явилися майданчики.

Термін виконання робіт? Якщо в фірм-переможців вже закуплений матеріал (що було в умовах тендеру) для виготовлення контейнерних майданчиків, то терміни виготовлення 15 днів - цілком реальні. (Можливо Ігор Маркович, який за освітою є зубним техніком, сплутав будівельний цемент зі стоматологічним цементом для пломбування зубів? - авт.). А у компаній-переможців, як доповіли мені наші співробітники, матеріал вже закуплений.

Що стосується арматури, необхідної для виготовлення майданчиків, то питання не в тому, що це за арматура, а в тому, коли вона була закуплена. Якщо вона була закуплена в грудні минулого року - то ціну занижено. Якщо ж арматуру закупляли рік чи два тому, то це реальна ціна. Нашим завдання, спільно з Управлінням охорони навколишнього природного середовища, було будівництво як можна більшої кількості майданчиків по максимально низькій ціні. Але ми лімітовані сумою, виділеною депутатським корпусом на закупівлю робіт - близько 5 мільйонів гривень. І деякі нечистоплотні компанії, що подають в суд, заважають нам працювати. Тож тепер встановлення майданчиків, яке було заплановане на грудень минулого року, відтерміноване на невизначений час.

Виталий НЕПОМНЯЩИЙ, "Лица"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...