App Store Google Play

Обласна адміністрація зробить ринок праці менш хаотичним

25.01.2012 09:07

Для того, аби студенти Дніпропетровщини користувалися попитом на ринку праці, за ініціативи губернатора Олександра Вілкула створюється ефективна система «ВНЗ - перше робоче місце»

Зокрема, як повідомляє управління преси та інформації ОДА, у рамках комплексної стратегії розвитку регіону та губернаторського проекту «Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти» Національна металургійна академія України та Національний гірничий університет спільно з провідними підприємствами гірничо-металургійного комплексу, зокрема компанією «Метінвест», об'єднанням «ДТЕК Павлоградвугілля» та підприємством «Дніпросталь», реалізують комплексний проект з підготовки молодих спеціалістів для роботи на цих підприємствах.

«Такий правильний підхід роботи створює можливості студентам отримувати нові знання відповідно до потреб роботодавця, практикуватись на сучасній техніці, а також значно підвищувати свою кваліфікацію як молодого конкурентоспроможного спеціаліста. Співпраця Металургійної академії та Гірничого університету з провідними підприємствами - це реальний приклад системної роботи влади у цьому напрямку»,  - сказав заступник начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти головного управління освіти та науки облрежадміністрації Олександр Демчик під час наради представників металургійної галузі щодо перспектив організації галузевого партнерства у сфері розробки професійних кваліфікацій в Україні, що пройшла в Дніпропетровську.

«Дніпропетровщина вийшла зараз на свої круги. Вона активна не лише в галузі економіки, але і в галузі освіти - на рівні дошкільної, середньої та вищої. А сьогодні вона стала центром на рівні професійно-технічної освіти», - сказав директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Ярослав Болюбаш.

Цього року такий проект планується реалізувати й з найбільшою енергетичною компанією нашого регіону та країни «Дніпрообленерго». У перспективі такий формат співпраці буде розширений за рахунок партнерства й з іншими підприємствами області. Реалізація таких адресних цільових програм підготовки фахівців гарантують студентам по закінченню вишу працевлаштування та гідний рівень заробітної плати.

У жовтні 2011 року за ініціативи голови облдержадміністрації було відкрито філію кафедри механізації Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ПДАБА) на підприємстві «Армада» та філію кафедри експлуатації машинно-тракторного парку Дніпропетровського державного аграрного університету (ДДАУ) на базі ТОВ «Агротек».

Відтепер студенти спеціальності «Будівельні та дорожні машини» ПДАБА та магістри спеціальності «Механізація сільського господарства» ДДАУ відвідують практичні заняття на цих підприємствах і набувають практичні навички роботи з сучасною будівельною та сільськогосподарською технікою. У результаті таких занять Агроуніверситет та Будівельна академія випускатимуть висококваліфіковані кадри, які вміють працювати з сучасною технікою, яку наразі використовують провідні будівельні та сільськогосподарські компанії.

Попри значні зусилля влади у даному напрямку, сподіватися на швидкі успіхи у впорядкуванні ринку праці не варто. Крім створення "соціальних ліфтів" для молоді необхідно також, щоб молодь обирала майбутню професію свідомо й набувала знань, а не пасивно сприймала їх. На сьогодні, за статистикою, лише кожен п'ятий випускник вишів Дніпропетровщини йде працювати за фахом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....