App Store Google Play

Цілий район Дніпропетровщини – без директорів шкіл

23.01.2012 11:18

На Дніпропетровщині звільнили директорів шкіл одразу цілого району - Солонянського, повідомляє Радіо Свобода.

Поки що їх же призначили тимчасовими виконувачами обов'язків. Заяви на звільнення керівники шкіл Солонянського району писали добровільно, запевняє районна влада. Однак опозиція заявляє, що за цими кадровими змінами стоїть політика: влада почала готуватись до використання адмінресурсу на майбутніх виборах.

До Башмачанської середньої школи ходять 200 учнів. Любов Чербуніна її директором пропрацювала майже 40 років. Нещодавно жінці, як вона сама каже, «з району» запропонували написати заяву на звільнення з посади за власним бажанням. Написала, і її одразу призначили тимчасовим виконувачем обов'язків. У зарплаті і у статусі не втратила, запевняє колишня директорка.

«Запропонували, щоб ми написали заяви. Я написала із задоволенням. Ніхто абсолютно не примушував», - каже Любов Чербініна.

Таких, директорів шкіл у Солонянському районі тридцять два. Усі вони написали заяви на звільнення з посад і усі стверджують, що добровільно. Проте днями редакції дніпропетровських мас-медіа отримали листа від одного зі звільнених директорів: автор заявив про примусове звільнення, але свого прізвища не вказав.

У Солонянській райдержадміністрації стверджують: усьому винні суперечності у законодавстві. За Законом «Про освіту» директорів шкіл має призначати районо, а за Законом «Про місцеве самоврядування», депутати районних рад на сесіях. У районі вирішили орієнтуватися на другий закон, зазначає виконувач обов'язків голови райдержадміністрації Борис Шерстюк.

«Закон «Про місцеве самоврядування» вимагає, щоб назначався керівник сесією, депутатами», - зазначив керівник райдержадміністрації і пообіцяв, що остаточно директорів призначать на сесії районної ради у лютому.

Підготовка адмінресурсу

Між тим, представники опозиції переконані, що метою кадрових змін є підготовка влади до використання адмінресурсу на майбутніх виборах. Директори, призначені тимчасовими виконувачами обов'язків, безперечно, будуть слухнянішими, та й у випадку чого на їхні місця можна швидко призначити «своїх» людей, вважають опозиціонери.

«Якщо вони «ТВО», то вони підневільні настільки, наскільки можна. Їх можна завжди схилити на якісь дії, адже людям якось треба жити, якось утримувати родини. Тут політика, метод батога і пряника. Зрозуміло, що це вже початок виборчої кампанії», - сказав Радіо Свобода керівник облорганізації Української народної партії Анатолій Сокоринський.

Радіо Свобода звернулось за коментарями до управління освіти та науки Дніпропетровської облдержадміністрації, однак поки що відповіді не отримало. Між тим, справою уже зацікавилась районна прокуратура. Звідти пообіцяли з'ясувати ситуацію і поінформувати пресу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...