App Store Google Play

До виборів регіонали підкуплять кожного

16.01.2012 08:59

В партії влади вирішили не надто перейматися виборчими технологіями, й просто роздадуть населенню по дві тисячі гривень під виглядом компенсації вкладів радянських банків. Нічого кращого, ніж технологія політичних опопнентів чотирирічної давнини, за яку так лаяли Юлію тимошенко, вигадати не вдалося.

Легалізацію намарів влади озвучив мністр фінансів Федір Ярошенко. Після нового року чиновник заявив, що дав вказівку підготувати законопроект про компенсації цих втрат. За словами міністра, він так вирішив, проаналізувавши звернення громадян за минулий рік: з майже 19 тисяч листів і дзвінків, а у кожному четвертому - питання, як і коли Мінфін збирається розрахуватися по радянських боргах, пише "Сегодня".

Як роз'яснив начальник управління комунікацій Мінфіну Віктор Косарчук, у законопроекті пропишуть не разові міри, а механізм компенсації втрат (тобто в якому порядку, скільки й кому відшкодують й, можливо, у які терміни). Косарчук припускає, що документ підготують до кінця березня й потім передадуть у Раду.

Нагадаємо, влада, вводячи гривню в 1990-х роках, пообіцяла повернути борги з коефіцієнтом 1,05 грн за кожен радянський рубль. На сьогоднішній день таким чином втрачені внески населення у радянських банках оцінюються у 120 млрд грн.

За всі роки незалежності було відшкодовано близько 10 млрд. У тому числі 6 млрд - Юлією Тимошенко, з розрахунку 1000 гривень на кожного вкладника, інше - виплачені в 2000-х єдиноразово по 50 грн із кожного рахунку й регулярні компенсації на поховання спадкоємцям померлих вкладників (по 150 грн кожному). На сьогодні виплати регулюються постановами Кабміну.

Російська Федерація, яка у 1991 році оголосила себе спадкоємицею усіх заощаджень і боргів Радянського Союзу, за цей час не повернула населенню України жодної копійки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...