App Store Google Play

Рух у минуле: в центрі Дніпропетровська – самозахоплення землі

04.01.2012 14:12
У прокуратуру надійшла заява про те, що «невідомі особи» відітнули шматок землі біля Філармонії й зруйнували фонтан біля пам'ятника Шевченко.

Площа біля пам'ятника молодому Шевченку на вулиці Леніна - улюблене місце зустрічей колекціонерів, букіністів та нумізматів. На цьому імпровізованому ринку, якщо хто ще пам'ятає, донедавна розташовувався старий непрацюючий фонтан. А від пам'ятника до вулиці Сєрова, згідно з генпланом передбачено будівництво пішохідного бульвару з інфраструктурою шопінгу й розваг.  

Територія майбутнього бульвару кілька років тому, ще до кризи, була віддана міськрадою в оренду під проектування кільком фірмам - майбутнім забудовникам. Криза поплутала всі плани, але орендарі сумлінно платять у бюджет за оренду земельних ділянок, перечікуючи несприятливі часи.

Орендовані земельні ділянки були обгороджені парканом. За три роки їх облюбували місцеві малювальники графіті й розклеювачі оголошень. До появи нових малюнків орендарі звикли. А от до самовільного захоплення територію - ні. Те, що вони побачили кілька тижнів тому, викликало в них шок. Їхній паркан, що обгороджував законно відведені земельні ділянки, був ... перенесений ближче до червоної лінії вулиці Леніна, за фонтан впритул до пам'ятника Шевченку. А сам фонтан, який є комунальною власністю, невідомі загарбники практично зрівняли із землею.

Досить хитрий і завбачливий хід: випадковому перехожому перестановка старого паркану в очі не кидається. Інше справа була б, якби захоплену територію відгородили новеньким парканом. Та й обвинувачення в захопленні землі й знищенні хоч і старого, але все-таки елемента благоустрою будь-хто з легкістю «повісить» на старих орендарів. Паркан же чий?

Розрахунок виявився точним - у міській раді нам, поки, щоправда, не офіційно, а на словах повідомили, що захоплення ділянки здійснили... старі орендарі. Правда, при цьому, не змогли пояснити, чому ці «загарбники» самі ж і звернулися із заявою про захоплення в прокуратуру міста. Наскільки нам відомо, за даними фактами (незаконне заволодіння земельною ділянкою й руйнування фонтану) у теперішній час ведеться розслідування.

Газета ГОРОЖАНИН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...