App Store Google Play

Рух у минуле: в центрі Дніпропетровська – самозахоплення землі

04.01.2012 14:12
У прокуратуру надійшла заява про те, що «невідомі особи» відітнули шматок землі біля Філармонії й зруйнували фонтан біля пам'ятника Шевченко.

Площа біля пам'ятника молодому Шевченку на вулиці Леніна - улюблене місце зустрічей колекціонерів, букіністів та нумізматів. На цьому імпровізованому ринку, якщо хто ще пам'ятає, донедавна розташовувався старий непрацюючий фонтан. А від пам'ятника до вулиці Сєрова, згідно з генпланом передбачено будівництво пішохідного бульвару з інфраструктурою шопінгу й розваг.  

Територія майбутнього бульвару кілька років тому, ще до кризи, була віддана міськрадою в оренду під проектування кільком фірмам - майбутнім забудовникам. Криза поплутала всі плани, але орендарі сумлінно платять у бюджет за оренду земельних ділянок, перечікуючи несприятливі часи.

Орендовані земельні ділянки були обгороджені парканом. За три роки їх облюбували місцеві малювальники графіті й розклеювачі оголошень. До появи нових малюнків орендарі звикли. А от до самовільного захоплення територію - ні. Те, що вони побачили кілька тижнів тому, викликало в них шок. Їхній паркан, що обгороджував законно відведені земельні ділянки, був ... перенесений ближче до червоної лінії вулиці Леніна, за фонтан впритул до пам'ятника Шевченку. А сам фонтан, який є комунальною власністю, невідомі загарбники практично зрівняли із землею.

Досить хитрий і завбачливий хід: випадковому перехожому перестановка старого паркану в очі не кидається. Інше справа була б, якби захоплену територію відгородили новеньким парканом. Та й обвинувачення в захопленні землі й знищенні хоч і старого, але все-таки елемента благоустрою будь-хто з легкістю «повісить» на старих орендарів. Паркан же чий?

Розрахунок виявився точним - у міській раді нам, поки, щоправда, не офіційно, а на словах повідомили, що захоплення ділянки здійснили... старі орендарі. Правда, при цьому, не змогли пояснити, чому ці «загарбники» самі ж і звернулися із заявою про захоплення в прокуратуру міста. Наскільки нам відомо, за даними фактами (незаконне заволодіння земельною ділянкою й руйнування фонтану) у теперішній час ведеться розслідування.

Газета ГОРОЖАНИН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...