App Store Google Play

Заборонити забороняти

20.12.2011 14:17
Євген Захаров із Харківської правозахисної групи каже, що брутальне попрання прав людини за останній рік зросло катастрофічно.

Президент Янукович у день захисту прав людини каже: "Права і свободи людини є найвищою суспільною цінністю, і ми робимо все для їх неухильного дотримання, залишаючись загальновизнаним регіональним лідером стабільності".

Кому з цих двох вірять прості громадяни?!.. Правильно. Тоді, якого милого така відверта брехня, такий цинізм вкладають в уста Гаранта тих прав і свобод?! Але може і не вкладають. Можливо він сам у це свято вірить? От і дипломатам іноземних держав видав на-гора порожняк про нестримне покращення з правами людини в Україні. А ці іноземці не з УТ-1 ж українську дійсність вивчають.

Напередодні міжнародного дня прав людини Українська Гельсінька спілка оголосила антипремію року "Золотий Будяк", де з величезним відривом від інших номінантів лідерство захопив і утвердив сам Президент. Найбільший порушник прав людини. Гадаєте, Гарант про це не знає-не відає? Ніхто не наважився йому доповісти?

Навіть запеклі ненависники Тимошенко переконалися, наскільки "незалежний" суд від волі самого володаря Межигір'я. Арешт на арешт іменем України суддею біля "параші". 12 годин фарсу. Підсудна, яка прикута до ліжка під дією знеболювальних препаратів. Середньовічна інквізиція чи виїзна рострільна трійка НКВД? І усе це звірство чинять безстрашні прокурори й судді у той час, як Гарант тужить і співчуває на телекамери: "Я не бажав би нікому, щоб він потрапляв у такі обставини..."

Студента убивають в міліції, мажори чавлять людей і виходять на волю, судді забирають квартири у власників, чорнобильського інваліда затоптують правоохоронці... Жодного порушення прав людини. Жодного! "Ми робимо все для їх неухильного дотримання!"

Обличчя виборчої п'ятірки Партії регіонів, омбудсмен Ніна Карпачова заявляє, що 90% усіх громадянських акцій забороняють суди. Районний суд вищий за Конституцію? Права, гарантовані Конституцією, ліквідують дяді й тьоті в мантіях - то "йолку" треба ставити, то ярмарка там, то концерт на тому ж місці, то танці. Ініціаторами судів найчастіше виступають місцеві адміністрації, призначені Гарантом прав і свобод. Фактично уповноважені президента на місцях. Тобто, на практиці сам Гарант прав і свобод через своїх уповноважених скасовує ці права і свободи, а потім заявляє, що "права і свободи людини є найвищою суспільною цінністю".

Сьогодні просто необхідний судовий прецедент проти кишенькових районних судів. Або громадські рухи, або опозиція (а краще усі разом) зобов'язані оскаржувати кожну судову заборону мирних акцій у вищих інстанціях.

Коли голодуючим в Маріїнському парку чорнобильцям судом заборонили встановити хоча б намет від вітру й морозів, жоден юрист навіть не спробував оскаржити це судове безглуздя. У правозахисників та різних ГО, у лавах політичної опозиції є чимало фахових юристів, які можуть грамотно виписати позови про порушення 39 статті Конституції, яка гарантує право усіх на будь-які форми мирних зібрань. Ідіотизм, коли районним судом від такого то числа й до такого скасовується дія найвищого закону, має бути зупинено. Необхідне перше переможне судове рішення про заборону забороняти. Опісля кожну наступну заборону потрібно відсуджувати знову і знову. Інакше вже у найближчому майбутньому нас чекатимуть російські будні, подібні до "движения 31" (31 стаття в РФ надає право на мітинги), коли народ не свої права захищатиме, а лише пробує відстояти хоча б 39 статтю і право на мирні збори.

Уряд не збирається відмовлятися від тактики "білоруського бульдозера". Заступника голови Харківського відділення "Союз Чорнобиль Україна" Володимира Проскуріна, а також активіста Петра Прокопенка пустили під мєнтовські допити, затримання і залякування. І всі ці кегебешні вправи заради перевиборів, а точніше перепризначення, урядової маріонетки Юрія Андрєєва. Активних учасників протестів просто не допустили на конференцію. Те, що чергова фальсифікація дуже важлива було очевидним - на ці "звіти-вибори" з ескортом загону беркутівців приїхав чималий урядовий десант на чолі з віце-прем'єром Клюєвим. І не в столичний палац, а в село Пухівку, де зібралися чорнобильці.

У процесі нескладних шулерських маніпуляцій Андрєєв і далі головуватиме у спілці чорнобильців, яка налічує майже чверть мільйона ліквідаторів та постраждалих. З часів кровопролиття під ЦВК на виборах у 2004-м році, як і спроби сколотити конституційну більшість у Верховній Раді у 2007-му у професійних махінаціях Клюєва нічого не міняється. Звичка - друга натура. Просто, стежте за руками.

Замість виконувати соціальні закони і рішення судів - обман, залякування, побиття, фальсифікація і врешті підконтрольні маріонетки на чолі громадських організацій. Тактика зрозуміла. Різних об'єднань громадян та організацій у нас сотні. Покласти під клюєвський контроль їх усіх?

Якщо кожне з цих громадських об'єднань і надалі з впертістю самотніх віслюків будуть відмежовуватися від політичних вимог змін ( ми тут лише заради пільг - жодної політики!), з підозрою відкидати солідарність чи підтримку інших об'єднань, рухів чи партій, то схема Клюєва - мати усюди свого ручного "андрєєва" - виглядає не такою вже й утопічною.

Розкол, підміна, контроль - формула довгого білоруського сну для українських громадян. Влада сама перекрила усі можливі шляхи соціального діалогу, відкинула політичну комунікацію з опозицією, підмінила розмову із соціумом совковою пропагандою. Механізмів цивілізованих, правових і мирних змін у державі майже не залишилося.

Лише багатотисячне об'єднАння усіх об'єднань може примусити "почути кожного". Лише вулична солідарність, а не фейсбуківсько-твіттерівські вправи по клавіатурі, дають суспільну енергію. І початок єднання можна починати саме із спільної вимоги до влади заборонити забороняти дію зґвалтованої Конституції.

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...