App Store Google Play

Андрій Денисенко: «Буду балотуватися у народні депутати»

15.12.2011 15:11
Лидер Днепропетровской городской организации ВО «Свобода» и координатор общественного движения «Гражданский актив Днепра» Андрей ДЕНИСЕНКО ответил на вопросы Интернет-издания «М-Информ» относительно предстоящих выборов, своего участия в них и перспективах националистов в нашем регионе.

- Андрей Сергеевич, недавно в Днепропетровске прошло такое представительное мероприятие, как Совет регионов. То, что именно наш город был избран местом его проведения, о чем-то свидетельствует?

- Про визнання антинародною владою нашого давнього гасла «Дніпро - серце України!» (посміхається)... А якщо серйозно, то це сигнал про зростаючий вплив губернатора Дніпропетровської області Вілкула на всеукраїнському рівні. Давно казали, що Олександр Юрійович має амбіції чи то очолити Кабінет Міністрів, чи то попрацювати у постазарівському уряді на посаді одного із віце-прем'єрів.
Окрім того, проведення Ради регіонів саме у Дніпропетровську свідчить про те, що давні чутки про швидку заміну Вілкула на людину Юри Єнакієвського, м'яко кажучи, надто перебільшені.

- Скоро выборы в парламент. На Ваш взгляд обстановка в их преддверии на Днепропетровщине отличается от той, которая была перед местными выборами?

- Звісно, відрізняється! Щодо прозорості виборчого процесу, його відповідності до норм чинного українського законодавства, європейських стандартів і принципів, ці вибори будуть значно бруднішими навіть за останні місцеві вибори.

Адмінресурс, очолюваний Вілкулом, впевнено встав на ноги. На прикладі «Громадської сили», Загіда Краснова, «Батьківщини», інших опозиційних партій та діячів місцева влада продемонструвала «хто в домі господар». Вона достатньо жорстко буде усувати своїх конкурентів, не обмежуючи себе в жодних методах.

Я переконаний, що взагалі в Україні після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах виборів немає і не буде. Питання про владу у цій країні буде вирішуватися на вулиці методом прямої демократії у відповідності ддо статті 5 Конституції України, котра стверджує, що носієм влади в Україні є народ.

Сьогодні у країні є два центри впливу - це Банкова і вулиця. І хоча я є прихильником революційного розвитку подій, але тільки лише за сценарієм «оксамитової революції»...

Вважаю, що на вибори опозиції йти потрібно не стільки для того, аби прийти до влади (неможна сідати з шулерами за один стіл і сподіватися виграти), а для того, щоби використовувати їх з метою пропагандивно-роз'яснювальної роботи, мобілізації народу на спротив антинародному и антиконституційному режиму Януковича.

- Какая сегодня ситуация с поддержкой «Свободы» днепропетровским электоратом? Каковы тенденции, если они, конечно, есть?

- Як свідчать соціологічні опитування, що поводяться як незалежними центрами, так і владою, «Свобода» стабільно має у Дніпропетровській області рейтинг між 2 і 3 відсотками. Це дещо більше, ніж те, що ми мали перед місцевими виборами, і є тенденція до постійного росту.
У зв'язку із цим я не надто довіряю тим рейтингам, які оприлюднюються на всеукраїнському рівні і свідчать нібито про падіння популярності «Свободи». Багато спілкуючи із людьми, констатую підвищення інтересу до «Свободи» у Дніпропетровській області. «Свобода» цікава дніпропетровському виборцю як новий, чистий, радикальний тренд, оскільки це єдина партія революційного типу. Єдина партія, готова до докорінної зміни системи влади в Україні, і готова до революційних методів боротьби із режимом.

- Сколько процентов голосов планирует получить «Свобода» на парламентских выборах в Днепропетровской области?

- Я доволі впевнено прогнозую, що по області «Свобода» подолає 3-відсотковий бар'єр, а у окремих округах вийде і за 5%. Найкращих результатів ми очікуємо у російськомовних центральних округах Дніпропетровська, у Дніпродзержинську, Нікополі, Марганці та Кривому Розі.

Найбільш сприятливим для «Свободи» сьогодні є сама міське середовище. А саме у крупних містах Дніпропетровщини «Свобода» демонструє найбільші рейтингові показники. Як би це комусь не здавалося парадоксальним, але україномовне село є доволі консервативним і важко змінює свої електоральні симпатії. Там більше поле для «Батьківщини».

- Как оцениваете недавний вызов Вас в СБУ в качестве свидетеля по делу подрыва памятника Сталину в Запорожье, состоявшийся за несколько дней до приговора суда «тризубовцам»?

- Оцінюю як визнання тої великої ролі, котру грає ГРАД як громадська організація у справі захисту незаконно переслідуваних членів організації «Тризуб ім. Степана Бандери», тої юридичної та інформаційної боротьби, котру ми ведемо з небезпечними для національної державності, для громадянського миру та спокою у нашій країні спробами відродити сталінізм. Зокрема - проти встановлення пам'ятника Сталіну в Запоріжжі.

Вважаю дикістю увічнення пам'яті людини, яка визнана злочинцем рішенням суду в Україні, злочини якого проти людяності порівняні до злочинів нацизму Парламентською асамблеєю Ради Європи та ОБСЄ, членами яких є Україна. Особливо цинічно виглядає повторна спроба встановити пам'ятник Сталіну в Запоріжжі незадовго до Дня пам'яті жертв голодомору. І ми прямо стверджуємо, що вона відбулася тільки через безпринципну, протиправну позицію органів державної влади, місцевого самоврядування Запорізької області, правоохоронних органів та спецслужб, які відверто знехтували своїми посадовими обов'язками.

Що стосується вибуху, то я прихильник демонтажу пам'ятника Сталіну законним шляхом. Законні методи далеко не вичерпані, і, думаю, нам, громадськості Дніпропетровська, Запоріжжя, всім небайдужим громадянам, це буде по плечу...

Мій допит в СБУ за постановою запорізького слідчого - це «привіт» від Бабуріна, лідера місцевих комуністів, який є доволі впливовим місцевим клановим діячем, котрий багато років розставляв кадри у запорізькій міліції, прокуратурі та СБУ, і прямо впливав на слідство, владу, правоохоронців. Це, власне, і «привіт» мені від тих недобросовісних офіцерів СБУ, котрі застосовували тортури проти ув'язнених
тризубівців, а я особисто, і наша організація, розповіли про ці факти всій Україні, та зробили їх публічними для міжнародної спільноти.

- Андрей Сергеевич, как только Вы возглавили городскую организацию «Свободы», то заявили о своем намерении поднять темы славного прошлого нашего края и привнести в ее идеологию патриотические традиции гайдамацкого движения, запорожского казачества. Это удалось сделать, или «Свобода» в Днепропетровске по-прежнему ассоциируется исключительно с ОУН-УПА, Бандерой, Шухевичем?

- Можна сказати, що нам вдалося зробити заплановане на сто відсотків. Ми знайшли повне розуміння із місцевими партійцями та керівництвом партії. Це видно хоча би із того, наскільки активно у цьому році «Свобода» брала участь у заходах, присвячених героям Холодноярської республіки. Серед тих, хто зібрався у квітні цього року у Холодному Ярі, щоби вшанувати пам'ять отаманів непідкореної більшовиками республіки, не менш двох третин складали члени «Свободи», прибулих на захід на чолі з Олегом Тягнибоком. Це свідчить про те, що повстанський рух, антибільшовицький рух 20-30 років у Великій Україні, органічним продовженням якого була боротьба ОУН та Української повстанської армії на Західній Україні, є духовним джерелом, з якого черпає натхнення сучасна «Свобода».

- Возвращаясь к теме выборов, хочу спросить: лично Вы будете баллотироваться в народные депутаты в 2012 году? И если да, то по партийному списку или по мажоритарному округу?

- Остання редакція Закону «Про вибори народних депутатів України» дозволяє об'єднати балотування у мажоритарному окрузі із балотуванням за списками.

Я однозначно піду на вибори по одному із центральноміських округів Дніпропетровська як висуванець від Всеукраїнського об'єднання «Свобода».

Переконаний, що нам вдасться по Україні та в цілому, і в Дніпропетровській області зокрема, узгодити наших висуванців з партнерам із «Фронту змін» та «Батьківщини». Подібні переговори будемо проводити з іншими партнерами із націонал-демократичного табору - «Нашою Україною», Конгресом українських націоналістів і т.д.

Відповідно вважаю, що буду єдиним кандидатом від опозиції у своєму окрузі.

- Но пока процесс согласования идет не очень гладко - руководство Днепропетровской областной организации «Батьківщини» демонстративно не приглашает представителей «Свободы» на переговоры относительно выдвижения единых кандидатов...

- Думаю, що не запрошення нашої партії - це непорозуміння, що носить тимчасовий характер, а не стратегічна лінія «Батьківщини». Стратегічна лінія «Батьківщини», озвучена її лідером - Юлією Тимошенко, це об'єднання зусиль усіх опозиційних сил. Ми у свою чергу готові підтримати висуванців її партії на інших округах.

 

М-Информ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...