App Store Google Play

У Вілкула нове захоплення – інтелектуальні ігри

21.11.2011 10:48
В суботу 19 листопада в рамках відкриття першого етапу Чемпіонату України з "Що? Де? Коли?", який проходив цими вихідними у Дніпропетровську, голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул презентував громадськості концепцію Проекту «Розвиток інтелектуального руху на Дніпропетровщині».

В рамках цього проекту обласна влада надаватиме підтримку проведенню інтелектуальних ігор серед молоді Дніпропетровщини. В подальшому в загальноосвітніх школах регіону буде запроваджено факультативний курс «Інтелект», що ґрунтується на теорії рішення винахідницьких задач та інтелектуальних іграх. Все це сприятиме всебічному розвитку молоді та підвищенню якості освіти.

Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул презентував Концепцію проекту «Розвиток інтелектуального руху на Дніпропетровщині» працівникам сфери освіти, шкільному та студентському активу вищих навчальних закладів, представникам інтелектуальних клубів Дніпропетровщини. В презентації також взяли участь такі відомі у всьому світі гравці, як Андрій Козлов, Анатолій Вассерман, Володимир Ітигін та Євген Шляхов, а також голова Дніпропетровської обласної організації Ліги українських клубів Ігор Кузьмін.

Стартовий етап реалізації Проекту передбачає підготовку тренерів та викладачів, формування бази питань для інтелектуальних ігор, проведення навчальних семінарів в містах та районах області, створення шкільних та студентських команд.

Наступний етап передбачає проведення турнірів на рівні шкіл та вишів, а потім - на рівні міст та районів.

Влітку 2012 року на обласному рівні в одному з літніх таборів буде проведено підсумковий регіональний турнір із «Що? Де? Коли?». Також восени 2012 року в загальноосвітніх школах Дніпропетровщини буде впроваджено інноваційний факультативний курс «Інтелект», що ґрунтується на теорії вирішення винахідницьких задач та інтелектуальних іграх.

«Розвиток інтелектуального руху в області - це важливий інструмент виховання освічених, ерудованих, високоморальних та культурних людей. В рамках реалізації Проекту на Дніпропетровщині будуть створені належні умови для інтелектуальної самореалізації молоді в кожному місті чи селищі нашої області. Влада надаватиме цьому проекту всебічну підтримку. Адже впевненість молоді в розвитку та самореалізації - це впевненість в розвитку Дніпропетровщини та України», - сказав Олександр Вілкул.

Ініціативу голови облдержадміністрації високо оцінив магістр клуба «Що? Де? Коли?», володар трьох призів «Кришталева сова» та призу «Брильянтова сова», телеведучий та продюсер Андрій Козлов.

«Я вітаю ініціативу Олександра Юрійовича Вілкула, адже вона за масштабністю та об'ємом задач не має жодних аналогів. Сьогодні ми живемо в інформаційному суспільстві, коли інформації багато та вона легко доступна. Проте більша частина людей, на жаль, сьогодні не вміє користуватись нею. Справжніх знавців-ерудитів стає все менше - завдяки Інтернету втрачається потреба розвивати пам'ять та розумову діяльність. Проте інтелектуальні ігри дозволяють протидіяти цім шкідливим процесам. Вони виховують розумних, освічених людей, що вміють думати, користуватись наявними знаннями та приймати власні рішення», - відмітив на презентації Концепції Андрій Козлов.

Слід відзначити, що Дніпропетровськ займає одне з цільних місць в історії й розвитку інтелектуальних ігор як СРСР, так і незалежної України. Саме в Дніпропетровську в далекому 1982 році з'явився один з перших в Радянському Союзі міських клубів «Що? Де? Коли?». Назва гри «Брейн-ринг» також народилася з подачі дніпропетровських знавців Олександра Рубіна, Оксани Балазанової, Бориса Бородіна та Марини Білоцерківської.

Саме на Дніпропетровщині під час першого Чемпіонату України з інтелектуальних ігор у 1996 році була створена Ліга Українських Клубів з гри «Що? Де? Коли?». Серед президентів Ліги були двоє дніпропетровців: Анатолій Коган та Сергій Кузенко.

Команди з Дніпропетровська ставали неодноразовими призерами Чемпіонатів України з ігор «Що? Де? Коли?» та брейн-рингу, володарями Кубка України та Олімпійського Кубка України з гри «Що? Де? Коли?».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...