App Store Google Play

Сьогодні - День української писемності й мови

09.11.2011 14:17

З важливих сфер суспільного життя українська мова домінує лише в середній освіті, кінопрокаті та офіційному діловодстві. Натомість у радіо- й телеефірі, сфері послуг, на ринку преси та книг панує переважно російська.

Про це свідчать дані аналітичного Огляду «становище української мови в Україні в 2011 році», презентованого з нагоди Дня української мови та писемності, повідомляє кореспондент "RegioNews".

Унікальний аналіз та власний моніторинг мовної ситуації здійснено активістами руху «Простір свободи» за сприяння інтернет-видання «Тексти».
Незважаючи на те, що українська мова є єдиною державною і 2/3 громадян вважають її рідною, а 53% спілкуються переважно українською, в незалежній Україні діють потужні чинники русифікації, відзначають автори дослідження. Формування уявлення про «другосортність» української мови відбувається насамперед через телебачення та радіо, а також через сферу послуг і друковану продукцію.

Під сас моніторингу пройм-тайму 8 найрейтинговіших телеканалів, здійсненого у жовтні цього року, лише 22% часу ефіру посіли програми та фільми українською мовою. 47% часу займали програми російською мовою, 31% - двомовні програми.

69% фільмів у легальному кінопрокаті дубльовані або озвучені українською, решта 31% мають українські субтитри.
Російською мовою в Україні видається 2/3 сумарного тиражу газет, 9/10 - журналів, продається близько 87% книг.

Українською мовою навчаються 82% школярів, у т.ч. більшість школярів у 23 з 27 регіонів України. Винятками є лише Донбас і Крим, причому в Криму навчаються українською лише 8% дітей.

Автори огляду звертають увагу на те, що правове становище української мови за останні два роки погіршилося внаслідок рішень центральної та місцевої влади, що стосується освіти, судочинства, документообігу тощо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...