App Store Google Play

Держкомстат перевірить добробут українських сімей

07.11.2011 09:30

Обстеження умов життя сімей в Україні має багатий історичний досвід. Сьогодні воно здійснюється на постійній основі, базується на загальноприйнятих міжнародних стандартах і відповідає сучасній соціо-демографічній та економічній ситуації в Україні.

Отримана за підсумками досліджень інформація необхідна для прийняття рішень з соціальних та економічних питань, для комплексного вивчення рівня життя населення в цілому та окремих його груп, аналізу питань бідності, розрахунку індексу споживчих цін тощо.

Одиницею спостереження визначено домогосподарство - це сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життя, ведуть спільне господарство, повністю або частково об'єднують та витрачають кошти. Ці особи можуть перебувати в родинних стосунках або стосунках свояцтва, не перебувати у будь-яких з цих стосунків, або бути і в тих, і в інших стосунках. Домогосподарство може складатися з однієї особи.

У листопаді 2011 року органами державної статистики в усіх регіонах країни розпочинається відбір домогосподарств для обстеження умов їх життя упродовж 2012 року, у т.ч. у Дніпропетровській області.

Відбір домогосподарств здійснюється лише з ознаки територіального розташування і таким чином, що кожне домогосподарство має рівну вірогідність бути залученим до обстеження. Вибіркова сукупність домогосподарств, які обстежуються, репрезентує все населення України, за винятком військовослужбовців строкової служби, осіб, які знаходяться у місцях позбавлення волі, осіб, які постійно проживають у будинках-інтернатах, будинках для осіб похилого віку, а також маргінальних прошарків населення.

Для залучення до співробітництва на адресу кожного домогосподарства, що попало до вибіркового кола, надсилається лист-запрошення. Після закінчення обстеження домогосподарства отримують лист-подяку за співробітництво. При першому відвідуванні домогосподарства, для знайомства з ним, заповнюються Запитальник основного інтерв'ю та Контрольна картка складу домогосподарства.

Для успішного дослідження дуже важливо, щоб усі відібрані домогосподарства прийняли в ньому участь.

Органи державної статистики запрошують населення до співробітництва і запевняють, що вся отримана від будь-якої родини інформація матиме суто конфіденційний характер і використовуватиметься лише у зведеному вигляді у статистичних цілях. Таємність наданої населенням інформації гарантується Законами України "Про державну статистику" та "Про інформацію", за порушення вимог яких працівники органів державної статистики несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Обстеження кожної сім'ї, що увійшла до вибірки, триватиме протягом року. Респонденти упродовж кожного кварталу повинні будуть заповнювати два щоденники про свої витрати. Дати заповнення щоденників вказує фахівець з інтерв'ювання згідно з графіком роботи.

Витрачений на заповнення щоденників час буде оплачено домогосподарствам згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 1998р. № 1725.

При відвідуванні домогосподарства фахівець з інтерв'ювання зобов'язаний пред'явити своє посвідчення працівника Головного управління статистики у Дніпропетровській області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...