App Store Google Play

Ще один регіонал визначився із передвиборчими лозунгами

27.10.2011 11:30
Менше року залишається до початку виборчої кампанії до Верховної Ради України, що очікуються наприкінці вересня 2012 року. Відтак все більшою стає медійна активність майбутніх кандидатів, які, можливо, будуть змушені пройти через горнило мажоритарного округу, а отже не просто прикриватимуться партійним прапором, а ще й агітуватимуть за себе, гарних.

Розподіл ємності Верховної Ради навпіл - половина обирається за партійними списками, половина - у якості мажоритарних кандидатів - фактично змушує шукати собі округи велику кількість «технічних» регіоналів - кнопкодавів імені диригента Чечетова, яким місця у сотні (в кращому випадку 120) перших і гарантовано прохідних місць списку Партії регіонів не знайдеться.

Сподіватися на прохідне місце у списку партії, наприклад, народному депутату Олегу Царьову досить важко. Він й минулого разу пройшов до ВР під 114 номером з 168, а тепер, коли прохідна частина списку зменшиться вдвічі, сподіватися на схильність партійних босів годі. Та й куди там - список регіоналів вже зараз рясніє прізвищами колись «сильних українців» імені Тігіпка та «народних» однопартійців Литвина. Й ті, й інші, нагадаю, погодилися влитися до лав «партії влади» лише на умовах збереження «годівниці». Для більшості неофітів Партії регіонів прописка у Верховній Раді з депутатською недоторканістю - єдина запорука безбідного, а найголовніше - безкарного життя.

Тож відсунутий з усіх ключових партійних постів у області спочатку Олександром Вілкулом, а потім й Іваном Ступаком, Олег Анатолійович не має жодного вибору, як «обсапувати округ». Який - поки що не зрозуміло, хоча опитані Дніпроградом політологи пророкують висування Царьова або в Амур-Нижньодніпровському районі (тут регіонал має розділити сфери впливу зі своїм давнім товаришем і бізнес-партнером Загідом Красновим, який також висуватиметься по лівому берегу Дніпропетровська, найшвидше - від Індустріального та Самарського району), або ж у районі Ленінському, де разом з великою часткою пролетаріату (традиційний «ядерний» електорат регіоналів) досить велика доля приватного сектору.

Тільки от з новими й ефективними ідеями у Олега Анатолійовича криза. Не стане ж він хвалитися своєю депутатською діяльністю, в ході якої аж шість (6!) разів він відкрив рота в стінах Верховної ради, причому лише двічі - з її трибуни (востаннє це сталося більше року тому). Навряд чи він хвалитиметься і єдиним за п'ять років своїм депутатським запитом, в якому ще у квітні 2009 він з'ясовував особисті майнові стосунки з однією з кредитних спілок.

Про законотворчу діяльність нардепа Царьова можна було б написати не один матеріал, та, на щастя більшість із 13 законопроектів, у яких Олег Анатолійович виступає співавтором, були відхилені навіть сформованою самими ж регіоналами провладною більшістю. Зокрема - законопроект 9098, у якому пан Царьов пропонує повернути на вулиці міст України азартні ігри та обґрунтовує просто-таки необхідність для держави у поновленні такого вигідного бізнесу.

Не знайшли розуміння у колег і більшість поправок, які Олег Анатолійович вносив, зокрема до бюджетів 2011 та 2012 років. Незамінним він був лише під час бійок у залі Верховної Ради - спочатку при ратифікації Харківських угод, а потім при розблокуванні Президії, коли молотив депутатів-опонентів стільцями.

Аж ось пан Царьов неочікувано з'являється у медійному просторі зі словами «необхідно знищити націоналістів!» при цьому формальним приводом для ініціації прес-конференції слугує напис «Бей хохлов!», на який чомусь зовсім не звертають уваги правоохоронці. Написи ці взагалі анекдотичні - ну скажіть, якому нормальному націоналісту - буде він російський чи український - спало б на думку розмальовувати якесь місто написами проти 80% населення цього міста? На чию підтримку такий крок міг би бути розрахований? Нонсенс.

Аж тут виявляється, що всі ці написи - лише зручна платформа для гнівних виступів одного нардепа, який змішав докупи марш вояків УПА в Києві на день створення армії, назву страв у львівському ресторані «Криївка» (куди, нагадаємо, Царьов був недопущений за відмову вимовити «Слава Україні!»), брайлівську сільраду з вулицею «бійців Нахтігаль» та міфічних дніпропетровських націоналістів, які «за кожним деревом» і яких необхідно терміново ув'язнити. Ну і хто після цього повірить, що Царьов - не єдиний у Дніпропетровську, хто міг би ініціювати та оплатити появу тих дурнуватих написів? Тим пак, що спочатку вони з'явилися в тому ж таки контрольованому депутатом АНД районі, а за тиждень - коли жодної реакції преси та громадськості не надійшло - були намальовані на парканах і тротуарах навпроти головних корпусів двох дніпропетровських університетів.

Шановні виборці, в тому числі - мешканці потенційного виборчого округу народного депутата Олега Царьова! Замість відповіді на актуальні питання «покращення життя вже позавчора» від партії влади або про примусові записи до неї ж працівників бюджетної сфери, не кажу вже про особисту відповідальність за виконання власних обов'язків, нам намагаються «втулити» якусь надуману історію про націоналістів й «критичну небезпеку» їх розповсюдження. Маючи можливість - спитайте у Олега Анатолійовича, як прогодувати себе на пенсію в 730 гривень, як зібрати на квартиру молодій родині та чому у той час, як 91% українців зізналися, що стали за рік біднішими, статки десятка найбагатших людей України збільшилися в рази.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...