App Store Google Play

Олег Царьов претендує на територію і в Дніпропетровському районі

24.10.2011 11:21
Відслідковуючи перипетії багаторічної судової тяжби між мешканцями кримської Ялти, які в судах відстоюють право жити у власних квартирах, і структурами, близькими до народного депутата з Партії регіонів Олега Царьова, які претендують на ці будівлі (див. «Лица» №71 за 7.09.2011р., стаття «Олег Царьов помітив територію») - журналіст газети «Ліца» відвідав село Степове Дніпропетровського району Дніпропетровської області. Там знаходиться юридична адреса (вулиця Механізаторів, 7) дочірнього підприємства «Здоров'я», яке, наряду з ЗАТ «Укрпроф­здравниця», є співзасновниками ялтинського ЗАТ «Санаторій ім. С.М. Кірова».

Підприємство «Здоров'я», нагадаємо, зареєстроване на Людмилу Кравченко - бізнес-партнера дружини Олега Царьова Лариси Царьової. А вже, власне, контроль за санаторієм приписують безпосередньо нардепу.

Як стверджують в Степовому, про підприємство «Здоров'я» вони зовсім нічого не чули. Більше того, «вулиці Механізаторів у Степному не існує, - повідомили нам в тутешній сільраді. - Але у нас є агрофірма «Дзержинець», ми їм цю адресу присвоїли: Механізаторів, 7, - бо орендовані землі знаходяться на території сільради».

 

Не вір очам своїм. Фізично - офіс Царьовської агрофірми знаходиться у Дніпродзержинську, але юридично - у селі Степове

В 2000 році селяни Степового підписували договір оренди їх паїв з Дніпропет­ровським хлібокомбінатом №2, співвласником якого є структури, близькі до того ж таки Олега Царьова. Згодом, «фірма змінила вивіску». Орендарем стало ТОВ «Агрофірма «Дзержинець», яка зараз і пропонує селянам договір на 10 років. «Директор Мартюшенко - це людина Царьова, - стверджує колишній директор сільгосппідприємства Світ­лана Кісельова.

До речі, фізично офіс «дзержинців» знаходиться в Баглійському районі м. Дніпродзержинськ. Але юридично відноситься до сільради села Степове Дніпропетровського району Дніпропетровської області...

А нещодавно  сільськогосподарські землі Степового стали причиною чергового конфлікту між простими людьми - з одного боку і бізнес-структурами, пов'язаними з Олегом Царьовим, з іншого.

 

Власники паїв у Степовому (на лавочці - Валентина Швайко) не хочуть співпрацювати з агрофірмою «Дзержинець»

З 2001 року селяни здавали в оренду свої паї структурам Царьова - спочатку хлібокомбінату №2.

«Коли ми починали з ними працювати, то Олег Царьов особисто приїжджав в Степове, агітував здавати землю в оренду, а Мартюшенко директором працює декілька останніх років», - згадує Світлана Кисельова.

Станом на 1 квітня 2008 року орендна плата за один пай (близько 5 га ріллі) становила 796 грн. на рік.

За рахунок щорічних індексацій грошової вартості земельної ділянки, що зобов'язує робити закон, в 2011 році орендна плата піднялася аж до 1.000 грн. на рік.

Згідно договорів оренди паїв, виплата селянам за користування їх землями здійснюється грошовими коштами до 31 числа грудня місяця кожного року.

За усною ж домовленістю сторін, виплата коштів відбувалася до кінця вересня, щоб таким чином люди на отримані гроші могли купити зерно дешевше, бо в період жнив воно вартує найменше, а потім поступово дорожчає.

Але в поточному році до вересня грошей селяни не отримали. І тут, формально, з юридичної точки зору, адміністрація Агрофірми «Дзержинець» права. Хоча, наприклад, Віктор Янукович 15 вересня, під час останнього засідання Ради регіонів, звернув особливу увагу на те, як орендатори розраховуються з власниками паїв.

«Мене турбує ситуація з виплатою власникам паїв плати за землю. Жнива ранніх зернових закінчилася. Зібрано достойний урожай. Однак з селянами фермери не поспішають розраховуватись», - заявив Янукович керівникам обласних держадміністрацій.

Здавалося б, все просто: не влаштовують умови договору - розірви його. Але насправді розірвати договір неможливо. Свідчення тому - історія місцевої мешканки Валентини Пилипівни Швайко.

В 2008 році вона відмовилась продов­жувати договір оренди з Царьовським сільгосппідприємством. Втім, її земля і надалі перебуває «в оренді».

«Моє поле засівають, а за це я не отримую ні копійки», - стверджує Валентина Пилипівна.

У сільській раді нам сказали, що на полі Швайко ніхто нічого не садить, і взагалі «воно бур'яном заросло».

Та як виявилось, в цьому році на полі садили сонях. Після розмови з кореспондентом «Лиц» Валентина Швайко разом з депутатом Степнянської сільської ради встигла скласти відповідний акт, де чорним по білому написано, що на полі Швайко в 2011 році садили сонях.

Писала Валентина Пилипівна і в прокуратуру Дніпропетровського району. Звідки прийшла класична відповідь:
«Земельні спори знаходяться виключно в компетенції судів», - цитуємо слова прокурора району, старшого радника юстиції А. Храпливого.

Ми спробували дод­звонитися в приймальню директора агрофірми «Дзер­жинець» Мартюшенка, але його робочий телефон декілька днів не відповідав. Знайти Віталія Леонідовича вдалося лише по його мобільному.

«Ми не засаджували поле Валентини Швайко, - почулося в слухавці. - А з селянами ми вже розраховуємось. І ніхто не буде змушувати селян підписувати договір ще на 10 років. Хочуть на рік - буде на рік. От тільки хай тоді самі в земельних ресурсах оплачують послуги за оформлення».

В Степному інформацію підтвердили: «Дзержинець» на днях таки почав виплачувати гроші.

Але чомусь у селян вимагають підписати відразу два протоколи про отримання коштів. І при цьому копії протоколів на руки не дають. Люди припускають, що в такий нехитрий спосіб їм ніби «заплатили» на рік вперед, на ділі привласнивши по 1.000 гривень з кожного.

Ще, як виявилось, Віталій Мартюшенко пропонує селянам продовжити співпрацю. Тепер на 10 років. І кошти за пай випла­чують тільки після того, як власник сільськогосподарської землі підпише додаток до угоди, яким ще на 10 років продовжується здача в оренду його паю агрофірмі «Дзержинець».

Як і з протоколом, другого екземпляру додатку до договору орендарі селянину не надають.

«Ми поїхали до них в офіс, говоримо: «Дайте нам копії договорів, ми вдома їх почитаємо і привеземо вам, - розповідає Світлана Михайлівна. - У відповідь люди почули: «Вам що, на прочитання 5 хвилин не вистачить? Недовірливі які!»

Підстав не довіряти Мартюшенку у селян більш ніж достатньо. За словами місцевої жительки Наталі Гусак, у 2008 році її договір сфальсифікували - підписали договір у квітні 2008-го, а зареєс­трували лише рік по тому, у результаті продовживши термін оренди на рік.

Тепер, щоб змусити селян укласти довготривалий 10-річний договір, «Дзержинець» пропонує по 2.000 гривень за пай на рік. «Нашим же салом та по нашим губам», - сумно жартують в Степовому.

При цьому про те, щоб розраховуватись за оренду зерном з урожаю, мова не йде. Хоча для селян, це був би найкращий варіант. «А так, зерно доводиться купувати в одному з сусідніх сіл», - розказують вони.

До речі, в додатку до договору оренди у агрофірми «Дзержинець» нова адреса - сусіднє село Українка Криничанського району. Селян це теж непо­коїть: «Навіщо постійно змінювати адреси? Можливо, щоб, у разі чого, ні за що не відповідати?»

Світлана Михайлівна написала заяву в ТОВ «Агрофірма «Дзержинець» з вимогою виконати 5-ий пункт договору, де говориться, що у разі закінчення терміну дії договору, орендар зобов'язаний в 10-денний термін повернути орендодавцю ділянку, в тому стані, в якому її одержав.

Але в конторі відповіли: «Ми не можемо прийняти таку заяву».

Отже, виходить, що степовський селянин, де-факто, опинився в російській імперії XIX-го сторіччя до відміни кріпосного права, коли селян на собак міняли.

Тим часом, в редакцію газети «Лица» прийшла відповідь на Інформаційний запит редакції з Генпрокуратури України. У листі нас проінформували, що за результатами перевірок додержання законодавства під час відчуження майна професійних спілок, Генеральною прокуратурою України позови щодо майна санаторію «Kirov Holiday Center» (санаторію імені Кірова, який перейшов фактично від профспілок до Царьова) не пред'являлися. «Перевірки з даних питань тривають», - уточнює Генпрокуратура.

Крім того, редакція отримала документи, згідно яких мешканка Дніпропетровська претендує на квартиру, яка теж знаходиться на території вищезгаданого санаторію імені Кірова....

Газета ЛИЦА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...