App Store Google Play

Дніпропетровськ залишився без лікарень

19.10.2011 17:28

Всі лікарняні заклади міста віднині належать області. Всіма будівлями та майном лікарень тепер розпоряджатиметься обласна влада. Зроблено це в рамках експериментальної реформи, яка стартувала у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та у Києві.

Дніпропетровські депутати прийняли це в буквальному сенсі доленосне рішення досить спокійно. На відміну від сусіднього Дніпродзержинська, де в день вирішальної сесії біля будівлі міської ради зібрались аж два мітинги - опозиційний та провладний - Дніпропетровськ ухвалив передачу своїх лікарень швидко і безболісно.

Опозиційні сили в місцевому "парламенті" вирішили не влаштовувати мітинги - кому ж до вподоби мерзнути надворі, коли можна висловити свою незгоду сидячи в зручному кріслі в теплій залі?

Так, на початку засідання очільник фракції Фронту змін в міськраді Дніпропетровська Андрій Павелко здійснив спробу зняти питання передачі лікарень з порядку денного. Втім, зроблено це було радше для проформи: Павелко зачитав прохання, а головуючий на засідання секретар міськради Максим Романенко поставив питання на голосування. Андрій Васильович з рішенням колег змирився і далі не наполягав.

Всім було зрозуміло, що ані ввічливий виступ опозиційного за кольором прапорця на столі Павелка, ані більш полум'яні вимоги Батьківщинців та представників України Майбутнього не зачеплять потаємних струн в душі провладної більшості, яка отримала чітку установку голосувати "за". Виступи Курячого та Салкоча були для флегматичної більшості на чолі з не менш флегматичним головуючим як слону дробина, а їх заклики до совісті та відповідальності депутатів - як мертвому припарки.

Отож, з 43 лікарнями та поліклініками дніпропетровці попрощаються. Теоретично анонсована медична реформа має принести лише покращення - збільшення фінансування (незрозуміло лише, чому область не могла фінансувати медичні заклади раніше), покращення якості послуг та інші блага.

Після сесії чиновники бадьоро змальовували журналістам майбутні райдужні перспективи. А керівник департаменту охорони здоров'я міської ради Олександр Рудяк навіть похизувався, що лікарня швидкої допомоги замість 3,5 грн на одне ліжкомісце отримуватиме від області щонайменше 50, а то й 150 грн. Втім, сенс реформи, залишився незрозумілим як депутатам, так і медикам. Про простих дніпропетровців - годі й говорити. А фантастичні цифри додавали обіцянкам влади відтінку нереальності і нагадували про загальне "покращення", яке відбувається наразі в країні.

Опозиція ж, крім гучних слів, в свою чергу також не змогла пояснити, чим може загрожувати кожному дніпропетровцю втрата примарного контролю над лікарняними закладами. Сергій Жуков, пам'ятаючи про конфуз із трамваями (тоді УМ так і не зміг довести причетність дніпропетровських чиновників до корупційних схем із закупівлею б/в вагонів), не поспішав звинувачувати владу в корупції та корисливих планах, обмежившись цитуванням Конституції. Батьківщинець Курячий, натомість, натякнув на те, що прийняте рішення покликане не на реформування медицини, а на банальне захоплення власності територіальної громади - себто будівель та приміщень лікарень. Замість звичних лікарняних закладів, припускають в Батьківщині, з'являться приватні структури. Про наслідки такого "реформування" годі й говорити.

Прикметно, що ані Вінниця, ані Донецьк, які також беруть участь в "експерименті", не поспішають приймати такі рішення. Дія закону про пілотне реформування медичної системи закінчується аж 31 грудня 2014 року, тож час подумати і зважити всі "за" та "проти" депутати мають. Однак наші, дніпропетровські обранці, вирішили залізти поперед батька в пекло і довести відданість курсу правлячої партії злагодженим голосуванням. Дяка мешканцям Дніпра - своїм голосуванням минулої осені вони дали регіоналам "карт-бланш" на будь-які експерименти з Дніпропетровськом. Додали води на млин Партії регіонів і місцеві сильно українці під проводом Євгена Жадана, які підсилили позиції правлячої партії аж на 11 пунктів. Тепер міськрада Дніпропетровська більше, ніж на 75% складається з провладних політичних сил.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...