App Store Google Play

У Дніпродзержинську виросла корупційна “Крона”

16.10.2011 13:26
До редакції "Дніпрограду" звернувся один з депутатів Дніпродзержинської міської ради, який повідомив інформацію, не звертати увагу на яку просто неможливо. Річ у тім, що застаріла радянська система ЖКГ давно неефективна, отож останнім часом все більше йде розмов про передачу функцій обслуговування багатоквартирних будинків приватним підприємствам. На який жах може перетворитися життя простих мешканців за умови передачі сфери ЖКГ у руки непорядних ділків - у статті депутата, яка швидше нагадує заяву про злочин...

Вважаю, що в м. Дніпродзержинськ група службових осіб, а саме, начальник управління житлового господарства міста та директор ТОВ "Крона" під керівництвом депутата міської ради який є одночасно головою комісії з питань житлово-комунального господарства та співвласником ТОВ "Крона» Туробойського Дмитра Ігоревича зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою, умисно в інтересах ТОВ «Крона» привласнили кошти мешканців міста у розмірі приблизно 46,5 мільйонів гривень.

Згідно відповіді на моє депутатське звернення стосовно надання інформації на підставі яких документів ТОВ "Крона" надає послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій лівобережної частини міста Дніпродзержинськ №12вих-10/536 від 14.09.2011 (копія додається) ТОВ "Крона" у грудні 2003 року визначена переможцем конкурсного відбору суб'єктів підприємницької діяльності та інвесторів для утримання житлових будинків і прибудинкових територій лівобережної частини міста. З ТОВ "Крона" було укладено договір №03 від 27.01.2004 року. Строк дії договору закінчився 01 лютого 2009 року згідно п. 4.1 зазначеного договору. Згідно рішення міськвиконкому №30 від 28.01.2009 року (копія додається), виконком вирішив продовжити з ТОВ "Крона" договір №3 від 27.01.2004 року, а начальник управління житлового господарства, перевищуючи свої повноваження, діючи в інтересах ТОВ "Крона" уклав новий договір №03 від 30 січня 2009 року, текст якого не відповідає змісту договору №3 від 27.01.2004 року.

Крім цього, у відповідності до ст.7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді, затвердженого Наказом Держжитлокомунгоспу України №60 від 25.04.2005 року, органи місцевого самоврядування зобов'язані були визначити виконавця житлово-комунальних послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Але станом на 26.09.2011 року Дніпродзержинською міською радою не визначений виконавець послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій на території лівобережної частини міста, що підтверджує лист Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №1299/89/05-11 до голови Дніпропетровської обласної адміністрації Вілкула О.О. (копія додається).

Звертаю Вашу увагу на те що, згідно типового договору, який був затверджений Державним комітетом будівництва, архітектура та житлової політики України №194 від 07.09.1998 року договір укладається між власником житлового фонду та підприємством яке має право здійснювати ці послуги. Єдиним документом, який підтверджує право власності на будинки житлового фонду міста є свідоцтво про право власності. Але в управлінні житлового господарства такі свідоцтва відсутні, тому начальник управління житлового господарства міста та директор ТОВ "Крона" знову перевищили свої повноваження, протиправно діючи в інтересах ТОВ "Крона".

Крім цього, договір №03 від 30 січня 2009 року між ТОВ "Крона" та управлінням житлового господарства Дніпродзержинської міської ради не відповідає постанові Кабінету Міністрів України №529 від 20 травня 2009 року, але ні з боку управління житлового господарства Дніпродзержинської міської ради ні збоку керівництва ТОВ "Крона" станом на 26.09.2011 року не було ні одної пропозиції привести договір №03 від 30 січня 2009 року у відповідність до вимог чинного господарства. Також відповідно до п.2 загальної частини постанови Кабінету Міністрів України №529 від 20 травня 2009 року тарифи (нормативні витрати, пов'язані з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) розраховуються окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням типового переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з додатком до постанови. Але керівництво ТОВ "Крона" станом на 26.09.2011 року жодного разу не вийшла з пропозицією затвердити нові тарифи згідно чинного законодавства. Що є умисним порушенням чинного законодавства.

В постанові Кабінету Міністрів України №529 від 20 травня 2009 року зазначено, що виконавець доводить розрахунок тарифів до відома власників житлових будинків (гуртожитків), власників квартир (житлових приміщень у гуртожитках), власників нежитлових приміщень у житлових будинках (гуртожитках) та інших споживачів послуг шляхом проведення щодо кожного будинку громадських слухань. Керівництвом ТОВ «Крона» ніяких громадських слухань не проводило. Такі дії свідчать, що ТОВ "Крона" не мало намір враховувати зауваження та пропозиції споживачів, чим порушило законодавство про економічну конкуренцію.

Звертаю Вашу увагу, на те що ТОВ "Крона" нараховує плату мешканцям міста за прибирання прибудинкової території, але не розумію як ТОВ "Крона" визначає об'єми території котру вона немов би прибирає біля будинку. Згідно наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №76 від 17.05.2005 прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування багатоквартирного будинку. Але ні в управлінні житлового господарства ні в ТОВ «Крона» такі акти надати не змогли. Таким чином зрозуміло, що визначені обсяги прибирання прибудинкової території не відповідають чинному законодавству. ТОВ «Крона» зловживаючи службовим становищем нараховує сумнівну суму коштів за прибирання, а з боку управління житлового господарства міста присутня службова недбалість керівника управління щодо контролю за виконанням ТОВ «Крона» своїх зобов'язань.

Всі вищезазначені факти містять ознаки злочинів які передбачені статтями 364, 365, 191 Кримінального кодексу України. Важливо зазначити, що незаконні дії, за попередньою змовою, виконуються групою осіб. Злочинною групою керує депутат місцевої ради та одночасно голова комісії з питань житлово-комунального господарства Туробойський Дмитро Ігоревич, який є одночасно співвласником ТОВ "Крона". Згідно ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад. Згідно ст.6 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" особам, зазначеним у пунктах 1-3 частини першої статті 4 цього Закону,  забороняється неправомірно сприяти фізичним або юридичним особам у здійсненні ними господарської діяльності, одержанні субсидій, субвенцій, дотацій, кредитів, пільг, укладанні контрактів. Але не зважаючи на Закон, депутат Туробойський Дмитро Ігоревич свідомо, в інтересах свого підприємства ТОВ "Крона", з метою отримання прибутку та користуючись своїми повноваженнями як депутата міської ради та голови комісії з питань житлово-комунального господарства приховує від мешканців міста та міської ради вищезазначені факти чим і здійснює дію яка сприяє отриманню коштів для ТОВ "Крона". Також на сесії Дніпродзержинської міської ради 31.08.2011 року депутат Туробойський Дмитро Ігоревич надав представникам громади міста таку інформацію, що ТОВ "Крона" надає послуги з утримання будинків законно та за договором, чим свідомо ввів в оману депутатів та громаду надавши недостовірну та не в повному обсязі інформацію. Тим самим порушив ст.16 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

З моєї точки зору схема злочинного угрупування наступна: керівництво ТОВ "Крона" збирає кошти з мешканців міста та підроблюючи акти виконання своїх робіт звітує перед управлінням житлового господарства м. Дніпродзержинськ. Начальник управління, зловживаючи своїм службовим становищем, не помічає ні порушення ТОВ "Крона" чинного законодавства України, ні порушення пункту 5 договору №03 від 30 січня 2009 року укладеного між Управлінням житлового господарства та ТОВ "Крона". А керує з міської ради цим процесом депутат Туробойський Дмитро Ігоревич, який одночасно є головою комісії з питань житлово-комунального господарства та співвласником ТОВ "Крона".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...