App Store Google Play

Піднімемо з землі дідівські хрести!

14.10.2011 11:09

7 жовтня у Дніпропетровську пройшов перший обласний конкурс «Ярмарок ідей». Під час відкриття заходу головою обласної державної адміністрації Олександром Вілкулом було зазначено: «Обласний конкурс «Ярмарок ідей» відкриває можливості для ефективної співпраці органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями, потенційними інвесторами,  міжнародними фінансовими організаціями. Таке широке співробітництво сприятиме використанню додаткових ресурсів для розвитку соціальної сфери сіл, селищ і міст Дніпропетровщини. Наше завдання - навчити громади не просто вирішувати проблемні питання, а істотно покращувати життя людей!».

Голова обласної ради Євген Удод під час свого виступу сказав: «Ярмарок ідей» - головний проект цього року,він проходе за ініціативи та за підтримки Асоціації місцевого самоврядування! Головна мета конкурсу - представити проекти розвитку, підготовлені місцевими громадами зі всієї області і залучити ресурси громадських організацій та фондів для подальшого впровадження в життя найкращих проектів!».

На «Ярмарку ідей» було представлено понад 200 проектів, які надійшли з 14 міст та 22 районів області.  За своїм змістом проекти були спрямовані головним чином на вирішення питань з водопостачанням та якістю питної води, на впровадження  ресурсозберігаючих технологій у містах та селах області, на добудову та реконструкцію потрібних громадам об'єктів, а також інші пропозиції.

Переможцем у цій номінації, тобто диплом про зайняте Ι місце отримала Межівська районна рада, за проект «Упровадження енерго- та ресурсозбережних технологій переробки відходів рослинного походження для забезпечення потреби в паливних брикетах закладів соціально-культурної сфери Межівського району», яка запропонувала втілити на місцевому рівні інноваційний проект розробки та впровадження технологій по збору та утилізації відходів рослинного походження, його подальшого брикетування та використання їх як палива.

Керівництво  Апостолывського району у цій номінації захищало проект Великокостромської сільської  ради «Козацьке село - цілющої води джерело», спрямований на забезпечення мешканців села якісною, екологічно чистою питною водою, шляхом реконструкції частини водопровідних мереж та установки насосів більшої продуктивності та меншої енергоємності, а також проект Першотравенської  сільської ради «Теплий та затишний садочок - до школи місточок», спрямований на реконструкцію та ремонт дитячого садочка, шляхом установки в дитсадку енергозбережних вікон, дверей, покрівлі. Обидва проекти отримали схвальну підтримку керівництва області та представників грантових організацій.                        

Окремою номінацією розглядались проекти соціальної спрямованості, диплом про зайняте  Ι місце отримав відділ культури Криворізької райдержадміністрації за проект «Організація туристичного маршруту «Сім чудес сільського Криворіжжя», який спрямований на створення та подальший розвиток сільського туристичного маршруту, проект передбачає детальну розробку маршруту, ведення тематичних екскурсій до об'єктів маршруту, виготовлення інформаційного рекламного продукту, проведення заходів щодо благоустрою та догляду за об'єктами визначеного маршруту, проведення рекламних компаній.

Приємно зазначити, що саме в цій номінації нашим районом виборено ΙΙ місце за проект «Піднімемо з землі дідівські хрести», спрямований на створення меморіалу на території старого Грушівського цвинтаря - місця духовного поклоніння мешканців Апостолівського району (Ленінська сільська рада). Проект передбачає упорядкування старої частини Грушівського цвинтаря, укріплення фундаменту та відбудова козацької каплиці, побудова історичної частини меморіалу. Під час вручення диплому було головою обласної ради було зазначено: «Громадська ініціатива по втіленню проекту «Піднімемо з землі дідівські хрести» заслуговує з боку влади на всебічну підтримку! Від того, як ми відносимось, сьогодні, до могил наших предків залежить наш духовний стан, духовний стан наших дітей, від цього залежить наше майбутнє! Такі проекти повинні розглядатись поза конкурсами і такі питання повинні бути першочерговими для всієї України!».

Проект був запропонований Апостолівською районною громадською організацією «Правозахисне козацьке товариство «Базавлуцька Січ», голова організації Микола Павлюченко. Саме з ініціативи цієї організації, два роки потому,  розпочалась Всеукраїнська громадська акція «Піднімемо з землі дідівські хрести». Молоді люди нашого району і області, а також Запоріжжя, Херсона,  Донецька, Києва,  Львова,  Івано-Франківська,  Рівного неодноразово об'єднували свої зусилля під час прибирання  сміття та звалищ на старих покинутих кладовищах нашого району, ремонту кам'яних огорож , на реставрацію розбитих кам'яних хрестів та  їх установку. Така увага громадськості до нашого краю викликана тим, що Грушівське (Ленінське) та Тернівське (Мар'янське)кладовища  вміщають в собі найбільшу кількість надгробних кам'яних хрестів козацької доби та їх різноманітні конфігурації, що уявляє собою незамінну культурно-історичну цінність нашої держави.  Окрім зазначеної проблеми, Товариство «Базавлуцька Січ» переймається питанням територіального закріплення  Базавлуцької Січі (1593-1638р.р.)за Апостолівським районом, як про це свідчать документи  європейських історичних архівів.

Про подальшу співпрацю по втіленню проекту «Піднімемо з землі дідівські хрести» говорила і  Лоранс Леводель, аташе з питань співробітництва посольства Франції в Україні. Вона зазначила: «Французький народ пам'ятає,  що українське козацтво  надало їм своєчасну військову допомогу  у боротьбі з іспанською експансією того часу!». На згадку про участь у обласному  «Ярмарку ідей» Лоранс Леводель отримала від голови  Апостолівського районної ради Андрія Савченка у подарунок авторську «ляльку-мотанку», яка одягнена у весільне українське вбране за кроєм та орнаментом притаманним нашому краю. Авторська «лялька-мотанка» була виконана народними майстринями нашого району Тетяною Павлюченко та Мариною Ляпуновою.  

Побажаємо реалізації  проекту «Піднімемо з землі дідівські хрести» та всебічної підтримки громадськості всього району!  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...