App Store Google Play

Дніпропетровськ ночами розбирають на металобрухт

10.10.2011 10:56
Мешканці Дніпропетровська стурбовані зникненням з центральної алеї міста (на пр. К. Маркса) великої кількості секцій чавунної огорожі. На даний момент тільки на ділянці проспекту між вулицями Барикадною і Дзержинського повністю відсутні близько 30 секцій і ще з десяток розтрощили частково. Місцеві жителі кажуть, що це справа рук мисливців за металом, - пише "Сегодня".

Цікаво, що зловмисники не посоромилися відірвати секцію чавунної огорожі прямо навпроти будівлі прокуратури Дніпропетровської області. До слова, за квартал від місця промислу мисливців за металом розташований Жовтневий райвідділ міліції. У черговій частині нам повідомили, що скарги від городян з приводу розкрадання огорожі надходили неодноразово. «Це питання на контролі у начальства», - пояснив черговий міліціонер.

Між тим, історики та краєзнавці кажуть, що насправді огорожа алеї на К. Маркса не така давня, як вважають багато городян (поширеною є думка, що вона стоїть ще з часів Катеринослава) і являє собою більше естетичну цінність, хоча з історією міста її все ж пов'язують.

«Огорожа була встановлена ще на початку 50-х років під час післявоєнної капітальної реконструкції міста. Цікаво, що вона була своєрідним подарунком місту від тодішнього голови міського виконкому Миколи Гавриленка (керував містом відразу після Брежнєва в 1952-63 рр.). За задумом тодішнього градоначальника, вона повинна була повторювати контури оградок легендарних набережних Санкт-Петербурга, який тоді називався Ленінградом. Ця ідея М.Гавриленка не зафіксована ні в одному документі, про це розповідали колеги градоначальника і городяни, які були з ним знайомі», - розповів краєзнавець Максим Кавун.

Знають про розгул вандалізму на центральному проспекті Дніпропетровська і в міській раді. «У нас немає сумніву, що розкрадають огорожу металошукачі, адже вона повністю відлита з чавуну. Ми вже отримували скарги і від городян, і від краєзнавців. Адже огорожа проспекту, можна сказати, візитка нашого міста. Її пам'ятають багато поколінь дніпропетровців», - повідомила голова управління міської ради з охорони історичних пам'яток Юлія Великородна.

До речі, як з'ясувалося, розкрадають огорожу не тільки на центральній алеї міста. Багатьох секцій не вистачає і в огорожі проспекта Пушкіна, і на Набережній.

Між тим, зателефонувавши у кілька пунктів прийому металобрухту, виявилось, що вартість кілограмового шматка чавуну на ринку починається від 6 гривень. «Але секції огорожі легальний пункт прийняти не ризикне - тхне крадіжкою», - розповіли в одному з пунктів прийому металобрухту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...