App Store Google Play

Бути українцем

03.10.2011 16:07

Українець - це довготерпивець і борець.

Українець витрачає життя на виживання і робить вигляд, що він самореалізується.

Бути українцем - це чути щодня, як Він "лажає", а Вона - бреше. Бути українцем - це ходити косяками за сліпими поводирями. Заходити в нікуди і знову йти на манівці.

Бути українцем - це шкодувати "діячів" усіх мастей і вболівати за них як за футбольних зірок. Це бути глядачем - спостерігати як грають інші.

Це ганити американців або росіян за те, що ті голосно розмовляють на людях. Не висовуватися, не задавати питань після лекцій.

Бути українцем - це остерігатися, чи знатимуть, що Україна - це не Росія, і де ми знаходимося на карті.

Бути українцем - це сторонитися земляків за кордоном. Це - добивати одне одного всередині країни, але об'єднуватися з україно- та російськомовним в дискусіях проти "москалів".

Бути українцем - це "в гробу бачити" усіх, хто зверху, і палець об палець не вдарити, аби їх спихнути.

Бути українцем - це шукати винних на стороні. Це до посиніння винаходити велосипед замість того, щоб їхати.

Бути українцем - це поки робиться ремонт змінювати по три бригади. Бо не якісно. І так само неякісно працювати на власному робочому місці. Це вірити, що працелюбність - це відчуття втоми від роботи, а не якісний результат.

Бути українцем - це дякувати картоплі за можливість виживання і проклинати її за те, що вона є.

Бути українцем - це знати, що посади купуються і пишатися, що ти не податківець, не митник, не "мент". ДАІшник приїжджає на ДТП і вимагає хабара у обох сторін - винуватої та правої. Ще б пак: "я що, дарма сюди їхав?!".

Діти вірять, що пожежники - це ті, хто бореться з вогнем. Дорослі думають, як відкупитися від перевірки.

Синдром Шарікова, принцип "я начальник - ти дурак" процвітають на взаємній неповазі, злиднях і традиції рабства.

Бути українцем - це коли мама виїздить на заробітки, щоб можна було не штопати колготи. Це коли вихованням підлітків займаються бабусі, а батьки розриваються: або виховувати дітей впроголодь, або нагодувати родину і перетворитися на сім'ю по листуванню.

Бути українцем - це раптом усвідомити, як багато твоїх френдів у соцмережі Фейсбук дописують з-за кордону.

Це коли можна купити диплом не лише для роботи на держслужбі, але й у лікарні. Це коли тітка лягає на операційний стіл і починається лотерея: заріжуть - не заріжуть.

Бути українцем - це виїздити з фірмового автосервісу на не прикручених колесах. Це читати на форумах обговорення про проплачені, але не виконані замовлення. І далі - статистику про те, що половина населення не готова боротися за свої права.

Це знати, що найякісніших виробів з розрекламованого асортименту у наявності нема, і коли буде - невідомо.

Це вгадувати, чи "кидануть". Це платити за ще не отриману послугу або товар - "передоплата" називається.

Бути українцем - це постійно вирішувати: заплатити податки і мати додаткову сотню гривень до мізерної пенсії колись, чи жити поки молодий.

Пенсія - окрема тема. Бути українцем - це кожен день бачити зневажену старість.

Бути українцем - це сушити сухарі на горищі, пам'ятаючи про голодовки і репресії.

Це слухати, як одні патріоти вимагають України "від Сяну до Дону", а інші - вкоротити ту саму Україну наполовину. Патріот патріоту вовк.

Бути українцем - це ганити владу за корупцію. А разом з тим обурюватися у компанії: "Чому не наш клан при кориті?!".

Це зранку владу матюкати, а ввечері на форумі анонімно писати: "Я так само крав би!". Це крити владу за кумівство і брати на держслужбу родичів і свояків.

Бути українцем - це складати гроші на хабарі для вступу дитини до інституту. Це все робити "для дітей". Це дитину любити до нестями. Утримувати їх на своїй батьківській шиї до її передпенсійного віку і пишатися цим на все село. Інфантилізм і корупція у первинному сенсі (розклад, псування) - forever?

Бути українцем - це молитися, щоб якийсь мажор на джипі не збив на тротуарі дитину. І гнати від себе думку, що після цього з тим мажором зробити!

Бути українцем - це означає знати, що обиратимуть не кращих, а тих, хто ссе двох, трьох маток. Це бути вічним сержантом на чужій війні.

Це нести україномовність як хрест у столиці держави Україна. Це відчуватися в гостях за кордоном. І у власному домі.

Бути українцем - це перед кожними виборами відповідати на запитання іноземних експертів, чи не розвалиться Україна. А після виборів переконувати земляків, що країну колоти не можна.

Бути українцем - це не знати, скільки коштує кілограм хліба чи літр молока і вдивлятися у дрібними літерами текст - чи і тут не мухлюють з мірилом?

Бути українцем - це пишатися тим, що наші пісні наймилозвучніші і що на російську "Ой, чий то кінь стоїть?" не перекладається. Це знати, що нема більше у світі народу, у якого стільки пісень починається на "Ой".

Бути українцем - це не довіряти нікому, а може й собі. Це знайомитися з сусідами коли заливають. Або під час революції.

Це знати, що знову серед двох десятків кандидатів на мандат годі шукати достойного. Це критикувати владу і знову й знову обирати тих самих.

Це кожного разу, коли журналісти напишуть правду, дошукуватись, кому вигідно і про саму правду забувати. Це не мати новин про щойно відкриту книгарню, бо власник книгарні не проплатив за це як за рекламну статтю.

Бути українцем - це прагнути до Європи і ненавидіти саму думку про похід до посольств за візою. Це у польському готелі з подивом дізнаватися, що для того, аби там оселитися, треба залишити паспорт як заставу і сплатити за проживання наперед.

Це бачити, як ті, хто не мириться і шукають, замість згуртування, стають на різні полюси. Як ідея свободи і протесту веде не до формування професійної звитяжної армії, а до розсипів отаманських загонів, які воюють, доки бачать власну стріху чи свій корпоративний інтерес.

Бути українцем - це носити з собою паспорт, бо без паспорта не купиш ані квитка на поїзд, ані валюти не обміняєш.

Це запитувати себе: де більше кіосків, вуличних міняйл і маршруток без касових апаратів - у нас чи в Індії? Де у нас таксі - з лічильниками і чеками за проїзд?

Бути українцем - це співчувати труднощам дитсадка та школи і носити туди гроші. Бути українцем - це підприємцеві наважуватися на протест і сподіватися, що загін спецпризначення не буде бити, а прокуратура - переслідувати. Адже вони самі цей бізнес "кришують".

Бути українцем - це отримувати по щоці. І одразу ж - пхати голову в гільйотину.

Бути українцем - це бачити, що у Грузії на акції протесту виходять чоловіки, часто - вже з сивиною. У Білорусії - молодь. Україна - батьківщина матріархату?

Бути українцем - це знати, що на виборах нема вибору, а в судах -справедливості. Це жити у світі, де слова давно втратили своє значення. Це жити найвищим прагненням зробити нормальність нормою!

Бути українцем - це серед ночі спостерігати, як у Чопі на кордоні з ЄС вагон, як безсловесного вола, підіймають над колією і замість по царській милості нестандартного розміру коліс переставляють на ті, що придатні для руху Європою.

Україна відбудеться тоді, коли постіль у наших купе ніколи не буде вологою, а поїзди "Євроекспрес" курсуватимуть до Донецька.

Бути українцем - це бути готовим до того, що на заклик відгукнеться сотня, а прийде десяток.

Це бути певним, що тих одиниць вистачить, щоб виборювати кожен крок прогресу до останнього. Нехай за фотофінішем, але - перемагати!

Бути українцем - це з кожним днем переконуватися, що ми усі - різні. І що ми приречені на перемогу.

Бути українцем - це розуміти, що аби отримати шанс на справедливість, треба спершу здобути свободу. Одну на всіх.

Свобода - це те, за що варто боротись!

Бути українцем. Бути українцем - це боротись і перемагати!

УП

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...