App Store Google Play

"Дніпро" - "Олександрії": Не займайте пораненого лева у його лігві!

30.09.2011 20:47
Матч дніпропетровського "Дніпра" з "Олександрією" очікувався як своєрідний іспит на боєздатність. Якщо надпринципова гра з "Металістом" у Харкові, програна багато в чому завдяки не надто об'єктивному суддівству, слугувала перевіркою характеру, і цей характер дніпряни продемонстрували, то інший результат, крім перемоги над командою, яка тільки-но піднялася з першої ліги, очікувався як відвертий розпис у власній неспроможності.

"Дніпро" мав розбиратися з дисциплінованими, організованими, але не надто досвідченими гостями "в одну хвіртку", адже кожен з підопічних Рамоса в цьому матчі отримує зарплатню вищу, ніж увесь склад команди з райцентру найбіднішої області України. І на початку гри склалося враження, що так воно й буде: на 8 хвилині Калініч, мов ніж, прорізав захист гостей і небезпечно пробив, п'ять хвилин по тому Матеус обіграв останнього захисника, але послизнувся, небезпечно пробив Коноплянка... Аж тут гості перестали боятися.

Перший прорив, який міг закінчитися небезпекою біля воріт Лаштувки, був перерваний Ротанем ціною попередження, а вже другий забіг Таргамадзе увінчався успіхом. Дорогою з центрального кола грузин як від стоячого втік від Чеберячка, оббіг Лаштувку і покотив м'яча у порожні ворота.

Навіть пропущений м'яч не змусив господарів діяти гостріше: тупотіння навколо штрафного. Невпинні навіси Кулакова й один за одним вибиті "в нікуди" кутові від Кравченка - ось і вся зброя, якою підопічні Рамоса намагалися побороти олександрійців. І не було б "Дніпру" щастя, аби не низька майстерність гостей: Довгий вибив м'яча мало не в обличчя Кравченку, той перевів Кулакову, черговий "парашут" якого хтось із захисників перевів на ногу Коноплянці. Нападник збірної з 10 метрів примудрився не влучити у воротаря чи в стійку.

Сказати, що дніпряни після цього заволоділи перевагою, було б перебільшенням - вже за п'ять хвилин капітан гостей Казанюк мав виводити свою команду вперед у рахунку, але обійшовши Лаштувку, вдарив невпевнено, й Інкум виніс м'яча з лінії воріт. Втім, дніпрянам знову допомогли гості: спочатку Довгий грубо зрубав Калініча метрах у 30 від воріт, а потім Сидоренко у спробі відбити м'яча після навісу Кравченка зі штрафного по м'ячу просто не влучив. Хорватський нападник "Дніпра", який неочікувано отримав м'яча у семи метрах перед воротами. Спокійно запустив його між ногами Паньківу.

В другому таймі замість фактично відсутнього на полі Холека вийшов Шахов. Відповідно, Ротань сів у захист, а Євген мав би нагнітати тиск на ворота Паньківа у центрі поля. Втім, "Дніпро", як і на початку зустрічі, вийшовши на другу половину почав грати аж надто академічно, що немало сприяло гостям у їх руйнівних діях. Відверто кажучи, на 55 хвилині захисники затоптали Матеуса при спробі виходу сам-на-сам, але, ведучи в рахунку, дніпряни не надто наголошували на пенальті. Шандор взагалі, здається, у цій грі мав установку "тільки не пенальті" - забігаючи наперед відзначимо відверту підніжку проти Олійника, яку львівський арбітр "не помітив", стоячи в трьох метрах від місця подій.

А на 57 хвилині Коноплянка пояснив Паньківу з Чередниченком, чим гравець національної збірної відрізняється від гравців першої ліги: після пасу Ротаня метрів на 50 захисник зовні спокійно скидав у руки голкіперу, але Євген зумів оббігти одного й іншого, а потім поклав м'яча в сітку з гострого кута.

Відчувши кураж, форварди "Дніпра" продовжували змагалися в майстерності, раз-по-раз розриваючи захист "Олександрії". В усьому цьому найактивнішу участь приймав Кулаков, який нарешті почав віддавати не "в кучу", а конкретному адресату. Протягом трьох хвилин він двічі вдало асистував спочатку Калінічу, а потім й Матеусу. Обидва розстрілювали ворота Паньківа з 3-4 метрів, й обидва били невідпорно.

Провівши низку замін, Рамос на останні 20 хвилин залишив атакувальну ланку з невисоких Матеуса, Коноплянки, Льопи та Олійника. Гостроти біля воріт гостей поменшало, що, в принципі, не надало гостям жодних дивідендів: гра проходила хоч і без явних моментів, однак, за явної переваги "Дніпра".

В підсумку результат вийшов тим, якого від команди заслуженого іспанського тренера давно очікували. Втім, ця окрема перемога не надто змінила загальну картину у турнірній таблиці: "Дніпро", як і раніше, входить у трійку команд з найгіршим захистом, залишається в другій половині турнірної таблиці, та й за осмисленістю гри далекий від довершеності. Втім, хоча б епізодами, стає зрозуміло, що ці хлопці можуть. Залишилось дочекатися, коли це своє "можуть" вони кожного виходу на поле будуть втілювати в "роблять".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...