App Store Google Play

Здоров'я українців продане за 11 тисяч гривень?

26.09.2011 14:54

Влада Дніпропетровської області досі не встановила причину та винуватця викиду забруднюючих хімічних речовин у річку Дніпро в районі житлового масиву «Сонячний», яке сталося 11-12 липня цього року.

За словами начальника державного управління з охорони навколишнього середовища у Дніпропетровській області Олександра Оксамитного, за результатами перевірки на балансоутримувача колектора, з якого відбувся викид забруднюючих речовин, - на ВАТ «Інтерпайп» накладено штраф у  розмірі 11 тисяч гривень.

При цьому пан Оксамитный не зміг відповісти, чому оштрафовано лише «Інтерпайп», який рівень токсичності забруднюючих речовин, на якій стадії перебуває розслідування та чи порушена кримінальна справа за фактом забруднення річкової води, яку використовують мільйони жителів Дніпропетровської області та України в цілому.

 

Нагадаємо, що вкрита маслянистою плівкою пляма оранжево-бурого кольору була помічена біля берегів Дніпра мешканцями житлового масиву "Сонячний" 12 липня. Пляма розтяглася на площі близько одного квадратного кілометра.

 

«Схоже, у воду витекли відходи виробництва металевих виробів. Говорячи простими словами, це стікав метал, іржа. Ми поки не маємо права називати це підприємство. Скажу лише одне: винуватця ми встановили і він повинен швидко це все ліквідувати», - повідомив тоді начальник екологічної міліції Дніпропетровська Анатолій Лук'янчук.

 

Тим часом, це було останнє повідомлення про деталі інциденту. Після цього начальник управління охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міськради Олег Семенко заявив, що «попередньою причиною вважається незаконне врізання метизного заводу в колектор».

Потім перевірки та дослідження причин і можливих наслідків забруднення води провели представники 12 державних відомств і науково-дослідних організацій, але... віз і досі там.

 

У понеділок, 19 вересня, на брифінгу, що відбувся за підсумками виїзного засідання, присвяченого екологічній безпеці регіону, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул повідомив, що липневе забруднення акваторії Дніпра сталося в результаті «незаконного врізання в колектор, що належить ВАТ «Інтерпайп-НТЗ». А Олександр Оксамитний додав, що в ситуації «розбираються правоохоронні органи».

 

Тим часом на ПАТ «Дніпрометиз» стверджують, що не мають жодного відношення до викиду забруднюючих речовин: ще в серпні представники підприємства заявляли, що створена ними спеціальна комісія виявила в дніпровській воді в районі «Сонячного» залізо у формі дрібнодисперсних оксидів, які у виробничому процесі «Дніпрометизу» не використовуються. Крім того, у першій-другій декадах липня збоїв у роботі обладнання та аварій на підприємстві, за словами співробітників, не було.

 

Тому залишається відкритим питання: якого масштабу екологічна катастрофа повинна відбутися, щоб влада регіону звернула на неї увагу і припинила займатись «окозамилюванням»?

 

Або, можливо, чиновникам дійсно плювати на здоров'я жителів області та країни?

Лица

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...
Ну, ось і прийшов місяць-вересень, з якого традиційно починається навчальний рік у школярів та студентів. Цього року перше вересня можна було б назвати особливим. Як-не-як влітку вступив в дію закон п...