App Store Google Play

Гімн Дніпропетровщини: "Сам пишу, сам співаю, сам голосую, сам обираю"

26.09.2011 13:57

«Простих» авторів до участі у відкритому конкурсі на створення гімну Дніпропетровщини не допускають. За право стати авторами гімну, схоже, поборються лише титуловані  члени конкурсної комісії.

На серпневій сесії обласної ради Дніпропетровська депутати проголосували за затвердження Положень про проведення відкритого обласного конкурсу на створення гімну Дніпропетровщини.

У день 80-річчя від дня утворення Дніпропетровської області, що відзначатиметься 27 лютого 2012 року, вперше пролунає гімн, до створення якого, відповідно до заявлених  умов конкурсу, можуть долучитися всі бажаючі мешканці області. Треба сказати, що талановиті дніпропетровці - композитори й поети - мають непогані стимули для створення шедеврів: авторам слів та музики, у разі виграшу, гарантовані не лише хвилини слави, але й матеріальне заохочення в розмірі 10 тисяч гривень.

Незважаючи на те, що на сесії начальником управління культури й туризму облдержадміністрації Наталею Першиною було офіційно заявлене, що «з 22 серпня по 30 листопада 2011 буде проводитися прийом робіт від бажаючих взяти участь у конкурсі», днями в тім же управлінні журналістові «Днепропетровск. Комментарии» повідомили, що жодної роботи (вірші й мелодія гімну) досі не подано, а сам термін прийому скорочено до 1 листопада 2011 року.

Виявилось, що така ситуація склалась не через відсутність дарувань серед наших земляків, а через недбалість чиновників.

- Нам наразі не принесли скриньку для голосування, нема куди конверти складати. Тому всі роботи, які подавалися на конкурс, ми повернули назад. Тим більше, що вони були неправильно оформлені, - пояснили в управлінні.

У відповідь на прохання озвучити, які помилки були знайдені в оформленні документів, чиновники люб'язно відіслали нас на сайт Дніпропетровської облради. А коли виявилося, що ця інформація там не розміщена, порекомендували зв'язатися з кимось із Спілки  композиторів Дніпропетровщини, адже «в управлінні такою інформацією не володіють».

На питання: «А як же бути простим людям, які звертаються у ваше управління облдержадміністрації - ви ж їм не надаєте вичерпну інформацію?» пролунала відповідь, яку варто додати до списку афоризмів: «Аз чого ви взяли, що «прості люди» можуть створити гімн?».

Відповідь на це питання можна пошукати в «Положенні про проведення конкурсу...», яке розміщене на сайті облради, де зазначено, що «члени конкурсної комісії мають право на участь у конкурсі». Разом з тим, у складі комісії - не лише чиновники, але й відомі композитори, поети, у тому числі - голови регіональних організацій Союзів письменників і композиторів. Згідно «Положення», ці люди, у разі участі в конкурсі, зможуть проголосувати самі за себе.

Як стало відомо «Днепропетровск. Комментарии», таланти Дніпропетровщини такими умовами конкурсу не надихнулись.  Кажуть, що сенсу брати участь в конкурсі не бачать, адже переможець, на їх думку, вже визначений, а грошову винагороду члени журі розділять по-братськи.

А от як прокоментував ситуацію, що склалася, Микола Нежигай, глава Дніпропетровської регіональної організації Національної спілки  композиторів України, а разом і член конкурсної комісії:

- Так, я збираюся брати участь у конкурсі. Те, що журі має право представити свої роботи в рамках конкурсу, я вважаю повністю справедливим. Ну то й що, якщо я віддам свій голос за себе? Адже в складі конкурсної комісії є й інші члени - від 8 до 12 осіб...» «На конвертах ставитимуть позначки, тому справедливість голосування навіть не обговорюється: все буде вирішуватись на умовах анонімності».

Можна припустити, що у випадку «сам створив - сам проголосував» позначка на конверті з роботою є зовсім зайвою. Адже ж  який автор не впізнає свій твір?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...