App Store Google Play

Років за 20 Дніпропетровщина буде з лісом!

22.09.2011 12:31
Принаймні, цьогоріч в області посаджено 1272 гектари нових лісів. Ця, безумовно, корисна для покращення екології новина не дозволить вже завтра дихати легко, але дозволяє сподіватися, що зелені насадження, які стрімко зникають з мапи області, все ж дадуть кисню ще й нашим дітям.

«На початку цього року Олександр Вілкул поставив завдання до 2015 року вдвічі збільшити площі існуючих лісів в області, а це більше 26 тис га нових насаджень. Ми виконуємо завдання губернатора», - наголосив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Клешня.

Зокрема, за його словами, цього року створені нові ліси на площі 1272 га, розсадники - на площі 15 га, плантацій новорічні ялинки посаджені на площі 20 га, заготовлено 1500 кг лісового насіння.

Загалом у рамках регіональної програми «Ліси Дніпропетровщини» передбачається придбати до 2015 року 615 одиниць техніки (у 2011 р. - 7, у 2012 - 384, у 2013 - 29, у 2014 - 99, у 2015 - 96). Також планується проведення комплексу профілактичних та запобіжних протипожежних заходів. Зокрема, це створення протипожежних бар'єрів, організація й реконструкція мереж пожежних веж, поетапна заміна їх телевізійними лазерно-далекомірними спостережними комплексами, формування та оздоровлення лісів за рахунок періодичних вирубок сухостійних та пошкоджених дерев тощо.

Загальна площа лісового фонду Дніпропетровської області становить 198,6 тис га. До складу Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства входять 8 державних підприємств лісового господарства та Дніпровсько-Орільський природний заповідник. У лісових господарствах області працюють близько 800 осіб.

Щорічно в регіоні створюється від 1,3 до 2,5 тис га нових лісів. Для забезпечення потреби області в посадковому матеріалі в лісових розсадниках щорічно вирощується більше 10 мільйонів сіянців і саджанців основних лісоутворюючих порід.

Для виявлення та гасіння лісових пожеж створено відомчу пожежну охорону, працює 7 лісових пожежних станцій, які мають 25 пожежних автомобілів, близько 40 тракторів з ґрунтообробним обладнанням, 14 спостережних веж.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...