App Store Google Play

При реконструкції стадіону у Дніпрі викопали 200 мішків людських кісток

22.09.2011 11:04
У Дніпропетровську на стадіоні "Інтер", що на вулиці Янгеля, знайшли масове поховання. Археологи вважають, що це - рештки розстріляних фашистами городян, пам'ятник яким був поставлений ще в радянські часи.

Останки виявили під час реконструкції футбольного поля, яку почали тиждень тому. Робочі знімали ґрунт і дуже здивувалися.

"Ми побачили безліч людських останків на глибині від півметра і одразу ж викликали міліцію. Приїхали судмедексперти і встановили, що це поховання 1941-1943 років, та передали естафету археологам, які розбили тут намет і продовжують проводити розкопки. Ми чули, що це був оборонний протитанковий рів і тут знайшли 16 800 людських останків", - розповіли робітники.

Самі ж археологи поки не називають точну кількість знайдених останків, посилаючись на цифру, що була озвучена ще в радянські часи. Тоді поруч зі стадіоном поставили пам'ятник розстріляним 20 тисячам мирних жителів, пише газета "Сегодня".

"Знайдено чоловічі, жіночі та дитячі останки. Судячи з них, добивали цих людей по-різному: і гранати кидали, і розстрілювали зверху. Були виявлені пістолетні кулі, гільзи 1936/38/43 років випуску. Що-небудь конкретне сказати можна буде лише після закінчення ексгумації", - пояснив археолог Сергій Ткаченко.

Скільки часу буде потрібно на перепоховання останків, невідомо. Будівельники поспішають продовжувати роботу, але строки здачі об'єкта підтискають. Невідома й подальша доля викопаних рештків. Наразі їх зібрали у 200 мішків й передали для перепоховання Красногвардійській районній у місті раді. Втім, як водиться, грошей на перепоховання такої кількості людей, у районної ради немає.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...