App Store Google Play

Українські водії тепер зможуть оформляти ДТП по-європейськи

16.09.2011 13:31
З 18 вересня застраховані автолюбителі зможуть самостійно оформляти незначні ДТП за допомогою європротоколу без участі Державтоінспекції. Про це під час сьогоднішньої прес-конференції в ІА "Міст Дніпро" повідомив комісар моторно-транспортного бюро України у Дніпропетровській області Олександр Ченцов.

"18 вересня 2011 року набуває чинності Закон України від 17.02.2011 N 3045-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування". Цим документом передбачається приведення українського законодавства у відповідність з європейським, і вводиться поняття європротоколу, який використовується без участі ДАІ. Європротокол - це спрощена процедура оформлення дорожньо-транспортних пригод, внаслідок яких не постраждали люди, а завдана матеріальна шкода не перевищує певного ліміту. Розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати максимальних розмірів, які затверджує уповноважений орган - Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) (в теперішній час він складає 10 тис. грн.)", - пояснив Олександр Ченцов.

При оформленні європротоколу всі учасники ДТП мають бути застрахованими і дійти згоди щодо причини ДТП та суми збитку. Закон передбачає наявність лише 1-го типу страхового поліса ОСЦПВ, скасовуючи 2-й і 3-й типи, але водії, які оформили до 18 вересня другий і третій тип поліса, можуть не турбуватися і не поспішати отримувати перший тип, оскільки "старі" поліси до закінчення терміну їх дії залишаться легітимними.

Заступник начальника відділу оформлення ДТП УДАІ ГУМВС України у Дніпропетровській області Дмитро Іванюк зазначив, що вже розроблений і пройшов стадію затвердження варіант бланку європротоколу, який представляє собою бланк-анкету, всі пункти якої у разі ДТП потрібно заповнити. При цьому дуже важливо, щоб кожна цифра і буква точно відповідали документами обох водіїв: дані автомобіля (із свідоцтва про реєстрацію), серія і номер водійських прав. З поліса ОСЦПВ необхідно списати серію, номер і дату дії, оскільки недійсність полісу хоча б в одного з учасників ДТП вимагає залучення працівників ДАІ.

Важливою частиною європротоколу є складання схеми ДТП. Водії мають намалювати її самостійно, вказавши місце розташування транспортних засобів з прив'язкою до місцевості та місце початкового удару. Потім, коли водії приїдуть в страхову компанію, експерт класифікує конкретну аварію на підставі спеціально розробленого довідника.

Водій постраждалого авто обов'язково має зафіксувати в протоколі всі пошкоджені деталі своєї машини. У випадках, якщо сторони не дійшли згоди на місці дорожньо-транспортної пригоди та є сумніви - без працівників ДАІ не обійтися.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...