App Store Google Play

В Куліченка маніпулюють із земельними питаннями

13.09.2011 11:33

Чергова п'ятнадцята сесія Дніпропетровської міськради, що має зібратися вже завтра 14 вересня, прийме цілу низку питань земельних відносин. Воно й не дивно, адже всупереч Закону України "Про місцеве самоврядування" депутати не збиралися на сесії вже більше місяця. Тільки от зрозуміти заздалегідь, кому саме і скільки міської земельки дістанеться - вкрай важко.

Бажання це - не суто журналістська примха, адже упередити неоднозначні дії влади у земельних питанням шляхом широкого розголосу набагато простіше, ніж потім боротися з їх наслідками у судовому порядку. Не випадково Закон України "Про доступ до публічної інформації" зобов'язує органи місцевого самоврядування оприлюднювати проекти своїх рішень.

Дніпропетровський міськвиконком наче й закон виконує, а все ж воду каламутить. Наприклад, Проект порядку денного 15-ї чергової сесії міської ради містить лише згадку п. 5 "Про питання земельних відносин", але аж ніяк не перелік проектів рішень з нього. За посиланням на спеціалізований файловий сервер Дніпропетровської міськради у розділі "земельні питання" знайшли свій прилисток одразу дев'ять файлів, кожен з яких містить купку рішень. Більшість з них взагалі не підпадають під пункт 5, який традиційно має назву "Питання архітектури", а стосуються пунктів 6 "Питання дозволу на розробку проектів землеустрою" та 7 "Питання земельних відносин".

В останніх двох пунктах, які найрідше стають об'єктом уваги журналістів, й містяться зазвичай 90% доходів міського чиновництва. Там найдорожчий актив громади міста - земля - знаходить своїх власників. А от зрозуміти, хто, що і коли знайшов - вкрай важко. Адже, по-перше, не існує жодного повного переліку земельних ділянок та погоджень проектів земле відведення, а по-друге, в кожному з файлів нумерація проектів рішень починається наново.

Важко припустити, що працівники апарату міської ради навмисно створюють проблеми журналістам, аби ті заплуталися й не зрозуміли, хто з міських ділків скільки відхопить землі. Швидше віриться в те, що хтось намагається "замутити воду", аби легше було зловити бажану рибу.

Поінформовані джерела в міському виконкомі стверджують, що подібні дії можуть бути ініційовані самим міським головою Іваном Куліченком. Адже до кількох десятків (а за два місяці бездіяльності, можливо й сотень) рішень, що потребують негайного вирішення легко "додати" десяток-інший "своїх", у яких в Івана Івановича особиста зацікавленість. Враховуючи, що міська рада шостого скликання голосує питання земельних відносин "скопом", не читаючи, така технологія здатна забезпечити вирішення всіх необхідних питань без зайвого розголосу та уваги.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...