App Store Google Play

На Дніпропетровщині відкопали власний "стоунхендж"

12.09.2011 09:07
На території Криворізького району Дніпропетровської області знайдено унікальний пам'ятник історії та археології - стародавнє поховання, яке орієнтовно відноситься до епохи пізньої бронзи, ймовірно до 14-12 століття до н.е.

Унікальну знахідку виявили на території, де передбачалася розробка гранітного родовища.

Відкриття зробили біля села Недайвода (Криворізький район) в степу на березі р. Інгул в результаті археологічних досліджень, проведених тут фахівцями.

За словами зав. відділом охорони пам'яток Криворізького історико-краєзнавчого музею Олександра Мельника, в результаті дослідницьких робіт був знайдений археологічний шар, який включав унікальні артефакти. У їх числі - антропоморфна гранітна стріла, частини стародавніх судин - амфор, фрагменти ліпного посуду (імовірно скіфського періоду). Археологами знайдена вражаючих розмірів гранітна брила, яка могла служити жертовним каменем, а також кам'яна стела висотою близько 4 метрів, на якій умовно позначено обличчя людини.

Знахідки дозволяють припустити, що тут знаходилося древнє святилище. На користь версії про те, що знахідка біля с. Недайвода може являти собою найдавніший ритуальний комплекс, говорять і виявлені тут вченими давні поховання, у тому числі - дорослої людини, який імовірно міг бути жерцем, і юнаки близько 12 років, поховання якого було позначено грядою різнокольорових каменів, викладених у формі змії.

Знайдені предмети і артефакти зараз досліджуються вченими, але вже сьогодні, за словами О. Мельника, можна стверджувати, що ця археологічна знахідка - дійсно унікальна. А виявлена ​​у с.Недайвода ритуальна гранітна стела стародавніх людей є найбільшим такого роду предметом, знайденим в Україну.

Якщо фахівці Союзу археологів України підтвердять датування знахідки бронзовим віком, то її сміливо можна прирівнювати до англійського Стоунхенджу.

 kr2012.com

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...