App Store Google Play

Дніпропетровці прагнуть обирати людей, а не партії

06.09.2011 16:38
Більшість дніпропетровців висловились за мажоритарну систему виборів на найближчих виборах до парламенту. Такими є підсумки проведеного Аналітичним бюро "Система" опитування.

За мажоритарну систему виборів - тобто голосування за окремих кандидатів - висловились 48,4% дніпропетровців. До плюсів цієї системи городяни віднесли те, що обраний за мажоритаркою депутат знатиме округ і потреби людей, до нього можна буде звернутись по допомогу, він захищатиме інтереси району, а не партії. Беззаперечною перевагою мажоритарної системи дніпропетровці вважають також можливість відкликати обранця в разі незадовільної його роботи.

30,9% опитаних вважають, що виборча система має бути змішаною. Аргументи - мешканці зможуть вибрати представника району та, водночас, висловити свої політичні уподобання та дати можливість політичним партіям розвиватись. Дехто з опитуваних впевнений, що наявність в парламенті партійних груп та представників регіонів дасть їм можливість консолідуватись.

Водночас, 8,5% дніпропетровців виступають за пропорційну систему, вказуючи на досвід розвинутих країн та на небезпеку проходження до вищого законотворчого органу країни популістів та "вискочок-бізнесменів". Втім, респонденти переконані, що політичні партії мусять нести відповідальність за дії своїх представників.

Трохи більше 10% не змогли відповісти на питання: деякі впевнені, що "як не сідайте - діла не буде", інші вважають, що всі ці виборчі системи скомпрометували себе. Ще 2% опитаних вибори набридли взагалі і вони пропонують розігнати парламент і передати борозни правління уряду.

Опитування проводилось 1-2 вересня по виборчих округах Дніпропетровська. Загалом було опитано 1050 респондентів віком від 18 років.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...