App Store Google Play

Програма і жизнь

05.09.2011 10:03

Поки в інтернет-мережі тривають суперечки, чи треба дякувати виключно мешканцям Донбасу, чи подяка має бути усім громадянам  з «противсіхами» включно, вирішив погортати «дорожню карту», як казав Ющенко,  плану нашої п'ятирічки стабілізації та процвітання - програму «Україна для людей». Як то кажуть дякувати будемо, але по пунктах.

От у першу неділю вересня своє професійне свято обмиють підприємці. Питання: горілкою чи сльозами? Їм і надамо право першими перечитати план покращення їхнього життя: «податкові канікули для малого бізнесу на 5 років; зниження ПДВ до 17% з 2011 року; зниження податку на прибуток до 19% з 2011 року, з наступним щорічним зниженням на 1% до 16%». Про податкові канікули і сумні жарти, як то: «5 - літні податкові канікули? Так вони ж вже були до 2009-го!» - шкода й говорити. Надворі вже осінь 2011року, а ПДВ чомусь ну ніяк не 17 %. Впевнена 20-ка. А чорний гумор про податок на прибуток? Навіть двієчник знає, що 23 % - це таки більше, ніж 19. І подарунок від влади до свята: конкретні пацани з регіональною парт-пропискою зістригли мільярди на безподатковому імпорті нафтопродуктів, не сплачували акцизи, мали роками в дупі прокуратуру, а в кишені - різні судові рішення. А тепер, коли за них нарешті взявся антимонопольний Вася - «спас Україну» - Цушко, тихенько самоліквідувалися й уникли відповідальності. Ні, інші її дочірні компанії за накатаними безподатковими схемами продовжують справу «Лівели», але проти організаторів схеми Антимонопольний комітет України вже закрив справу «у зв'язку з її ліквідацією». Жодному реальному підприємцю така мафіозна лафа, бути завжди поза конкуренцією, ніколи не усміхалася. А про «податковий майдан» згадувати сумно - декого ще й нині тягають по судах.У свято, як звично, «люди України» привітають «недолюдей» - підприємців гарними словами про їх важливу роль у наповненні бюджету на потреби й розкоші, на стадіонні відкати та величні резиденції, на машини та гелікоптери.

А от наступний пасаж програми для «людей» вбиває своїм цинізмом: «Забезпечу реалізацію національної програми відродження українського села: своєчасну виплату державних дотацій вітчизняним сільгоспвиробникам». У мене слів не має, тому слово професіоналам: «Селян, із обійсть яких на переробку надходить 60% надоєного в Україні молока, нинішній уряд позбавив єдиної державної підтримки - дотацій. Неодержують їх і сільгосппідприємства. Утримувати корів стало невигідно. І з кожним місяцем поголів'я невпинно скорочується, через нестачу сировини зросли в ціні молокопродукти. Відтак, їх споживання скотилося до найнижчого рівня за останні роки». ( Дзеркало тижня, 2 вересня.)

Ось так із точністю до навпаки: обіцяли дотації, а на практиці їх відібрали.

До дня знань саме час поглянути на освітні планові зобов'язання: «на законодавчому рівні гарантую збільшення кількості бюджетних місць удержавних вищих навчальних закладах до 75%;  зменшення показникана повнюваності шкільних класів, що збереже 2000 сільських шкіл». Ну, із держзамовленням табачниківські репресії нинішнього року вже стали «притчою во язицах» та судовим позовом Києво-Могилянської академії до міністра. Але пасаж про збереження шкіл, коли у Донецьку й області саме за параметром наповнюваності класів влада з регіональними партквитками через «незалежні» суди ліквідувала українські школи, виглядає найбільш блюзнірським. Особливо, коли Першого вересня першокласники першими побачили міліціонерів, які їх не пускали до школи, а не свою першу вчительку. А на Луганщині у  місті Брянка орли Могильова вже 2 вересня взагалі не впустили учнів до класів. Урок пройшов на вулиці, хоча суд щодоцієї школи № 121 призначено лише на 13 вересня. Право на освіту ще й підкріплене реформою - планове покращання.

Анекдот медичної реформи звучить так: «раз і назавжди викореню започатковану владою ганебну практику поборів з хворих за отримання медичних послуг». І це на тлі урядового скандалу провалених програм із забезпечення ліками. Азаров лікарства вже пробиває через Міністерство із надзвичайних ситуацій. Ще крок, і на їх закупівлю можна кидати регулярну армію.

До речі, та сама найпотужніша армія, яка самостійно без партнерів маєг арантувати найвищу обороноздатність позаблокової держави, вже 9 місяців як мала би бути професійною. Так і написано: «гарантую перехід на контрактну армію з 2011 року». А  це вам і самі безквартирні військові підтвердять, що їх «в першочерговому порядку»  вже забезпечили житлом. А кого ще ні, то значить перед ним хтось у ту  чергу проліз.

Ті, хто щодня ходить в гастроном, зобов'язаний брати із собою план «п'ятирічки для людей», а не дивитися бараном на оновлені цінники: «забезпечу формування на законодавчому рівні та гарантування цінової стабільності і доступності для кожної людини: державного «антикризового» продовольчого кошика - переліку продуктів харчування, захищених державою від цінових коливань (хліб, овочі, олія, молочні продукти, цукор, круп'яні вироби)». Хіба овочі, молочні продукти чи усякі гречки й круп'яні продукти у вашому гастрономі подорожчали за останні два роки? Брешете! Там давно вже «цінова стабільність»!

Про розчавлену корупцію та справедливість, здобуту у незалежному українському суді, згадувати немає змісту. У нас усе це вже настільки налагоджено, що навіть прокурор Пшонка «на око» може визначити кримінальну провину ще неосудженої люди.

А от і вершина, велична кода, апофеоз:  «прагнучи до суспільного прогресу, й надалі захищатиму конституційне право громадян на вільне вираження своїх поглядів і переконань». У різних містах країни районні суди на вимогу демократичної місцевої і центральної влад винесли рішення про заборону зібрань громадян навіть з приводу Дня Незалежності, а тих хто все ще вірить у 39 статтю Конституції, яка ці зібрання гарантує, сьогодні допитують і в Києві, і в Донецьку, і в Житомирі. Однозначно, обіцяна програмою судова реформа підняла державу до вершини демократії та вкотре підтвердила, що влада виконує навіть статтю 11 Європейської конвенції, яка гарантує свободу зібрань та об'єднання. У нас усе гармонізується до норм і практики Європейської унії.

І взагалі, як читаємо в американському «Wall Street Journal»: «партнерство України із Заходом - не обмежується економічними та стратегічними інтересами. Воно передбачає відданість демократії та захисту прав людини». Бо людина в Україні  - понад усе, і тому вся «Україна - для людей». А з повним списком справжніх людей можна ознайомитися на сторінках «Вісника державних закупівель»...

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....