App Store Google Play

Програма і жизнь

05.09.2011 10:03

Поки в інтернет-мережі тривають суперечки, чи треба дякувати виключно мешканцям Донбасу, чи подяка має бути усім громадянам  з «противсіхами» включно, вирішив погортати «дорожню карту», як казав Ющенко,  плану нашої п'ятирічки стабілізації та процвітання - програму «Україна для людей». Як то кажуть дякувати будемо, але по пунктах.

От у першу неділю вересня своє професійне свято обмиють підприємці. Питання: горілкою чи сльозами? Їм і надамо право першими перечитати план покращення їхнього життя: «податкові канікули для малого бізнесу на 5 років; зниження ПДВ до 17% з 2011 року; зниження податку на прибуток до 19% з 2011 року, з наступним щорічним зниженням на 1% до 16%». Про податкові канікули і сумні жарти, як то: «5 - літні податкові канікули? Так вони ж вже були до 2009-го!» - шкода й говорити. Надворі вже осінь 2011року, а ПДВ чомусь ну ніяк не 17 %. Впевнена 20-ка. А чорний гумор про податок на прибуток? Навіть двієчник знає, що 23 % - це таки більше, ніж 19. І подарунок від влади до свята: конкретні пацани з регіональною парт-пропискою зістригли мільярди на безподатковому імпорті нафтопродуктів, не сплачували акцизи, мали роками в дупі прокуратуру, а в кишені - різні судові рішення. А тепер, коли за них нарешті взявся антимонопольний Вася - «спас Україну» - Цушко, тихенько самоліквідувалися й уникли відповідальності. Ні, інші її дочірні компанії за накатаними безподатковими схемами продовжують справу «Лівели», але проти організаторів схеми Антимонопольний комітет України вже закрив справу «у зв'язку з її ліквідацією». Жодному реальному підприємцю така мафіозна лафа, бути завжди поза конкуренцією, ніколи не усміхалася. А про «податковий майдан» згадувати сумно - декого ще й нині тягають по судах.У свято, як звично, «люди України» привітають «недолюдей» - підприємців гарними словами про їх важливу роль у наповненні бюджету на потреби й розкоші, на стадіонні відкати та величні резиденції, на машини та гелікоптери.

А от наступний пасаж програми для «людей» вбиває своїм цинізмом: «Забезпечу реалізацію національної програми відродження українського села: своєчасну виплату державних дотацій вітчизняним сільгоспвиробникам». У мене слів не має, тому слово професіоналам: «Селян, із обійсть яких на переробку надходить 60% надоєного в Україні молока, нинішній уряд позбавив єдиної державної підтримки - дотацій. Неодержують їх і сільгосппідприємства. Утримувати корів стало невигідно. І з кожним місяцем поголів'я невпинно скорочується, через нестачу сировини зросли в ціні молокопродукти. Відтак, їх споживання скотилося до найнижчого рівня за останні роки». ( Дзеркало тижня, 2 вересня.)

Ось так із точністю до навпаки: обіцяли дотації, а на практиці їх відібрали.

До дня знань саме час поглянути на освітні планові зобов'язання: «на законодавчому рівні гарантую збільшення кількості бюджетних місць удержавних вищих навчальних закладах до 75%;  зменшення показникана повнюваності шкільних класів, що збереже 2000 сільських шкіл». Ну, із держзамовленням табачниківські репресії нинішнього року вже стали «притчою во язицах» та судовим позовом Києво-Могилянської академії до міністра. Але пасаж про збереження шкіл, коли у Донецьку й області саме за параметром наповнюваності класів влада з регіональними партквитками через «незалежні» суди ліквідувала українські школи, виглядає найбільш блюзнірським. Особливо, коли Першого вересня першокласники першими побачили міліціонерів, які їх не пускали до школи, а не свою першу вчительку. А на Луганщині у  місті Брянка орли Могильова вже 2 вересня взагалі не впустили учнів до класів. Урок пройшов на вулиці, хоча суд щодоцієї школи № 121 призначено лише на 13 вересня. Право на освіту ще й підкріплене реформою - планове покращання.

Анекдот медичної реформи звучить так: «раз і назавжди викореню започатковану владою ганебну практику поборів з хворих за отримання медичних послуг». І це на тлі урядового скандалу провалених програм із забезпечення ліками. Азаров лікарства вже пробиває через Міністерство із надзвичайних ситуацій. Ще крок, і на їх закупівлю можна кидати регулярну армію.

До речі, та сама найпотужніша армія, яка самостійно без партнерів маєг арантувати найвищу обороноздатність позаблокової держави, вже 9 місяців як мала би бути професійною. Так і написано: «гарантую перехід на контрактну армію з 2011 року». А  це вам і самі безквартирні військові підтвердять, що їх «в першочерговому порядку»  вже забезпечили житлом. А кого ще ні, то значить перед ним хтось у ту  чергу проліз.

Ті, хто щодня ходить в гастроном, зобов'язаний брати із собою план «п'ятирічки для людей», а не дивитися бараном на оновлені цінники: «забезпечу формування на законодавчому рівні та гарантування цінової стабільності і доступності для кожної людини: державного «антикризового» продовольчого кошика - переліку продуктів харчування, захищених державою від цінових коливань (хліб, овочі, олія, молочні продукти, цукор, круп'яні вироби)». Хіба овочі, молочні продукти чи усякі гречки й круп'яні продукти у вашому гастрономі подорожчали за останні два роки? Брешете! Там давно вже «цінова стабільність»!

Про розчавлену корупцію та справедливість, здобуту у незалежному українському суді, згадувати немає змісту. У нас усе це вже настільки налагоджено, що навіть прокурор Пшонка «на око» може визначити кримінальну провину ще неосудженої люди.

А от і вершина, велична кода, апофеоз:  «прагнучи до суспільного прогресу, й надалі захищатиму конституційне право громадян на вільне вираження своїх поглядів і переконань». У різних містах країни районні суди на вимогу демократичної місцевої і центральної влад винесли рішення про заборону зібрань громадян навіть з приводу Дня Незалежності, а тих хто все ще вірить у 39 статтю Конституції, яка ці зібрання гарантує, сьогодні допитують і в Києві, і в Донецьку, і в Житомирі. Однозначно, обіцяна програмою судова реформа підняла державу до вершини демократії та вкотре підтвердила, що влада виконує навіть статтю 11 Європейської конвенції, яка гарантує свободу зібрань та об'єднання. У нас усе гармонізується до норм і практики Європейської унії.

І взагалі, як читаємо в американському «Wall Street Journal»: «партнерство України із Заходом - не обмежується економічними та стратегічними інтересами. Воно передбачає відданість демократії та захисту прав людини». Бо людина в Україні  - понад усе, і тому вся «Україна - для людей». А з повним списком справжніх людей можна ознайомитися на сторінках «Вісника державних закупівель»...

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...